Duda: Apeluję o zachowanie wstrzemięźliwości politycznej, aby nie prowokować sporów - zdjęcie
07.06.16, 14:00

Duda: Apeluję o zachowanie wstrzemięźliwości politycznej, aby nie prowokować sporów

– W sprawach bezpieczeństwa i wzmocnienia wschodniej flanki NATO wszyscy mówimy jednomyślnie – mówił po spotkaniu Rady Bezpieczeństwa Narodowego prezydent Duda.

 

Na posiedzeniu spotkali się prezydent, premier Beata Szydło, minister Antoni Macierewicz,  minister Mariusz Błaszczak, prezes PiS Jarosław Kaczyński, szef .Nowoczesnej Ryszard Petru, szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz, szef PO Grzegorz Schetyna i lider Kukiz'15 Paweł Kukiz.

Głównym tematem Rady Bezpieczeństwa Narodowego był lipcowy szczyt NATO w Warszawie i Światowe Dni Młodzieży.

Jak komentował po spotkaniu prezydent, w czasie rozmów strony zapoznały się ze stanem przygotowań do lipcowych wydarzeń, w tym z kwestiami bezpieczeństwa uczestników. –  W sprawach bezpieczeństwa  i wzmocnienia wschodniej flanki NATO wszyscy mówimy jednomyślnie – zapewniał prezydent. 

– W związku ze zbliżającymi się wydarzenia, zaapelowałem też o zachowanie wstrzemięźliwości politycznej, aby nie prowokować sporów – mówił dalej prezydent Andrzej Duda. Jak dodał, chodzi o zachowanie kultury politycznej i "niepodgrzewanie sporów".

Rada Bezpieczeństwa Narodowego to organ doradczy prezydenta w zakresie wewnętrznego i zewnętrznego bezpieczeństwa państwa. Prezydent zwołuje posiedzenia, określa ich tematykę, a także przewodniczy posiedzeniom.

za: telewizjarepublika.pl