Dramat! W Nigerii zamordowano w tym roku 1000 chrześcijan - zdjęcie
16.12.19, 11:12

Dramat! W Nigerii zamordowano w tym roku 1000 chrześcijan

5

W Nigerii od stycznia tego roku zamordowano już ponad 1000 chrześcijan. Głównymi sprawcami zabójstw nie są terroryści z Boko Haram, ale bojówki z pasterskiego plemienia Fulani.

 

Dane te opublikowała brytyjska organizacja pozarządowa Hart (Humanitarian Aid Relief Trust) w raprocie „Wasza ziemia lub wasza krew”. Duża część z tych zabójstw miała miejsce w stanie Kaduna, leżącym w środowej części Nigerii. Fulani nie tylko mordują ludzi, ale także burzą kościoły i niszczą całe wioski.

Zdaniem Caroline Anne Cox założycielki Hart i członkini brytyjskiej Izby Lordów, napady bojówek z plemienia Fulani na chrześcijańskie plemiona rolnicze nie są podyktowane jedynie poszukiwaniem nowych pastwisk z powodu pustynnienia i zmian klimatycznych, ale mają także podłoże ideologiczne. Niektórzy nigeryjscy biskupi oskarżają ich o próbę islamizaji kraju.

bsw/Paweł Pasierbek SJ, Vaticannews.va

Komentarze (5):

......dobry Pasterz dba o swoje owce......2019.12.17 8:43
Nie potrafimy zadbać o naszych Braci w Wierze. Wstyd i hańba. Ani Żydzi ani Muzułmanie NIGDY by do tego nie dopuścili. Gdyby zginął choćby jeden Żyd - Mossad cały ten kurnik rozpierniczyłby w 3 dni... Może naczelny Pasterz Kościoła zejdzie z obłoków Watykanu na ziemie i zacznie wreszcie dbać o SWOICH ....
Darek2019.12.17 14:17
Z muzułmanami to trochę się mylisz, szyici sami sunnitów chętnie by wybili co też czynią i vice versa. Z Żydami - inaczej, ale podobnie, fakt wykorzystaliby taki atak jako pretekst, ale sami Żydzi aszkenazyjscy wymordowali więcej Żydów sefardyjskich niż Hitler. Z katolikami a szczególnie z przedstawicielami Kościoła jet dokładnie tak samo - w Afryce katoliccy księża i zakonnice ochoczo biorą udział w licznych mordach i rzeziach - księża katoliccy nawet potrafią własne kościoły wykorzystać do celu zamknięcia wiernych i potem podpalają jak to miało miejsce w q994 w Rwandzie. Afryka nie dorosła do chrześcijaństwa - podobnie jak w Polsce zamiast chrześcijaństwa panuje tam plemienny totemizm zamiast chrześcijaństwa.
Darek2019.12.17 6:16
Tylko 1000 w rok? To równie dobrze mogli na drogach zginąć. W 1994 jeden tylko ksiądz katolicki - ojciec Athanase Seromba - zamordował 2 i pół razy tylu swoich wiernych (2 500 trupów) i to nie w rok a w kwartał. W tym samym czasie zakonnice benedyktynki Consolata Mukangango (siostra Gertruda) i Julienne Mukabutera (siostra Maria Kisito) wymordowały 7 razy tyle osób - (7 000 trupów). W sumie to nic w porównaniu z osiągnięciami niektórych papieży, ale jednak na tle znikomej liczby ofiar w porównaniu z wyczynami katolików w Afryce to jednak całkiem sporo niewinnych ofiar.
Ura-Bura - syn Baby Jagi2019.12.16 12:26
Bóg do tego dopuścił???? Nie jest wszechmogący??? Czy taki był jego boży plan??
Monika2019.12.16 23:55
A ty Lechu- Ura -bura w "d...... byłeś g...... widziałeś " ! Zabierasz głos , a najmniej się znasz ! A poszedł ty, za Don !