DRAMAT Petru! W 2019 r. tylko 15 niedziel handlowych!!! - zdjęcie
02.01.19, 16:26Zdj. Twitter/Ryszard Petru (edytowane), Pixabay, CC0 (edytowane)

DRAMAT Petru! W 2019 r. tylko 15 niedziel handlowych!!!

"Widziałem, naród bez sensu się błąka. Zamknięty Lidl, zamknięta Biedronka..."- tę żartobliwą piosenkę nuciło sobie w minionym roku wielu Polaków po tym, jak w życie weszła ustawa ograniczająca handel w niedzielę. Opozycja intensywnie protestowała przeciwko niedzielom wolnym od handlu. 

Jednym z największych przeciwników ograniczenia handlu był (i jest) poseł Ryszard Petru. Zarówno będąc w Nowoczesnej, jak i obecnie, w partii TERAZ!, postuluje zniesienie zakazu handlu w niedziele. 

W ubiegłym roku handel ograniczono do dwóch niedziel w miesiącu. Teraz handlowych będzie jeszcze mniej. W 2019 r. sklepy będą otwarte tylko w jedną niedzielę w miesiącu, z wyjątkiem okresu przedświątecznego. 

Niedziel "handlowych" będzie w tym roku łącznie piętnaście.  Instytut Badań Pollster przeprowadził na zlecenie "Super Expressu" sondaż, w którym zapytał Polaków o zniesienie tego ograniczenia. Opinie były podzielone: za tym rozwiązaniem opowiedziało się 45 proc., ale przeciwnego zdania było niewiele mniej, bo 42 procent respondentów. 13 procent ankietowanych odpowiedziało, że "nie ma zdania" w tej kwestii. 

Sondaż został przeprowadzony w dniach 13-14 grudnia na próbie 1097 dorosłych Polaków.

yenn/Super Express, Fronda.pl