„Militarna klęska Kremla i rozpoczęcie procesów dezintegracji Federacji Rosyjskiej zrujnuje niemieckie plany i marzenia o ekspansywnej mocarstwowości. Stąd już niemaskowana wola dopomożenia kulejącej Rosji” – stwierdził w rozmowie z portalem wPolityce.pl dr Rafał Brzeski.

Badający polsko-niemieckie relacje prof. Bogdan Musiał ujawnił kilka dni temu szokujący szyfrogram polskiego wywiadu z 1990 roku sporządzony na podstawie informacji od niemieckiego agenta o kryptonimie „Wolf”. Z dokumentu wynika, że Niemcom zależało na wzmacnianiu podziałów w Polsce i rozbiciu „Solidarności”. Destabilizacja Polski miała pozwolić im na gospodarczą ekspansję i umieszczenie Polski w swojej strefie wpływów.

- „Ujawniony przez profesora Bogdana Musiała szyfrogram nr 3398 odsłania - kolejny już w historii Niemiec - plan zredukowania Polaków do roli zasobu ludzkiego o specjalizacji rolniczej, najlepiej do zbioru szparagów”

- mówi w rozmowie z portalem wPolityce.pl dr Rafał Brzeski.

- „Polska miała być nie tyle państwem co zbiorowiskiem skłóconych mieszkańców administrowanym przez dobranych w Berlinie zarządców”

- dodaje.

Dr Brzeski ocenia, że polskiej niepodległości wciąż zagraża niemiecka ekspansja realizowana dziś w ramach centralizacji Unii Europejskiej. Jego zdaniem kluczowe jest zwycięstwo Ukrainy w wojnie z Rosją.

- „Militarna klęska Kremla i rozpoczęcie procesów dezintegracji Federacji Rosyjskiej zrujnuje niemieckie plany i marzenia o ekspansywnej mocarstwowości. Stąd już niemaskowana wola dopomożenia kulejącej Rosji: kluczenie kanclerza Olafa Scholza, blokowanie sankcji i dziurawienie ich lukami prawnymi oraz sabotaż pomocy militarnej dla Ukrainy. Stąd również przyspieszanie transformacji Unii Europejskiej w superpaństwo, forsowanie pomysłu eliminacji prawa weta oraz głodzenie i grillowanie Polski”

- wskazał.

kak/wPolityce.pl