Komentując dla portalu wPolityce.pl protesty przedsiębiorców, dr Rafał Brzeski stwierdził, że są one próbą zewnętrznej ingerencji, która ma na celu doprowadzenie do chaosu w Polsce.

-„To efekt ingerencji zewnętrznej w wewnętrzne sprawy Polski. Według mnie jest to sojusz niemieckiej i rosyjskiej agentury wpływu w celu zrobienia w Polsce jeszcze większego zamieszania” – powiedział dr Brzeski zapytany o protesty przedsiębiorców.

Dziennikarz odniósł się również do zaangażowania w te protesty polityka Konfederacji, Grzegorza Brauna:

-„Według mnie on już zdecydowanie powtarza to, co rozpowszechnia Moskwa, mówiąc w skrócie. I gdzie się wypowiada. Jeżeli ktoś współpracuje, czy w ogóle rozmawia z radiem Sputnik, czy w ogóle z tymi agentami propagandowymi, to w najlepszym razie jest pudłem rezonansowym i pożytecznym idiotą. W najlepszym razie. A ponieważ idiotą nie jest, muszę gradację podnieść – nie mam innego wyjścia” – stwierdził.

-„Po pierwsze szkodzi państwu. A mnie nie interesuje, czy tym państwem rządzi w tej chwili PiS, czy rządzi ktokolwiek inny, ale rządzi dobrze i w tej bardzo ciężkiej sytuacji zewnętrznej i wewnętrznej i medycznej – bo wszystkie trzy są w tej chwili – to państwo w jakiś sposób zdaje egzamin. Funkcjonuje. I przykładać rękę do tego, żeby to państwo przestało funkcjonować, to jest już w najlepszym razie właśnie, że ktoś jest pożytecznym idiotą” – dodaje dr Brzeski.

kak/wPolityce.pl