Dosyć szkalowania Polski przez Verhofstadta!!! Prof. Zdzisław Krasnodębski i Marek Jurek piszą do Tajaniego - zdjęcie
04.07.18, 17:05screenshot Youtube

Dosyć szkalowania Polski przez Verhofstadta!!! Prof. Zdzisław Krasnodębski i Marek Jurek piszą do Tajaniego

Czy doczekamy się wreszcie ostrego potraktowania Guya Verhofstadta, którego hobby najwidoczniej stanowi uderzanie w Polskę i jej obywateli? Po dzisiejszych, skandalicznych atakach, do szefa Parlamentu Europejskiego Antonio Tajaniego trafił list, w którym wiceszef PE, prof. Zdzisław Krasnodębski i europoseł Marek Jurek domagają się interwencji w tej sprawie.

Przypomnijmy – Verhofstadt dziś w trakcie debaty w Parlamencie Europejskim atakował Polskę, stwierdzając między innymi, że obecny rząd to „piąta kolumna” Władimira Putina. W liście zaadresowanym do przewodniczącego Parlamentu Europejskiego, który prof. Krasnodębski zamieścił na swoim twitterze, czytamy:

Guy Verhofstadt systematycznie i z premedytacją szkaluje nasz kraj, szerząc nieprawdziwe informacje, posługując się demagogią i oszczerstwem. W czasie ostatniej sesji plenarnej w Strasbourgu stwierdził bez dania racji, że tworząca rząd i jego zaplecze parlamentarne partia jest finansowana przez prezydenta Rosji Władimira Putina, współpracuje z wywiadem rosyjskim i należy do „piątej kolumny” Putina”.

W liście przypomina się między innymi o katastrofie smoleńskiej z 2010 roku, która do dziś nie została wyjaśniona, a w kontekście której słowa Verhofstadta są wyjątkowo obraźliwe i niedopuszczalne. Cały list przeczytać można poniżej:

dam/twitter,Fronda.pl