14.04.19, 09:30zdj. screen Youtube/TCH

Doradcy Zełeńskiego chcą powrotu do Związku Sowieckiego!!!

Czołowi doradcy z otoczenia kandydata na prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełeńskiego sugerują powrót do sowietyzacji i rusyfikacji Ukrainy.

„Moim zdaniem, Ukraina popełnia ogromny błąd porzucając dziedzictwo Związku Sowieckiego, to jest podstawowa wartość dla Ukrainy. Dlaczego oddaliśmy Wielką Wojnę Ojczyźnianą Rosji? Moim zdaniem jest to błąd. Dlaczego nie mówimy o języku rosyjskim jako ważnej części społeczeństwa ukraińskiego?” – pyta Ołeksandr Charebin, doradca ds. polityki humanitarnej kandydata na prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełeńskiego w wywiadzie dla kanału telewizyjnego Priamyj.

Z kolej, Giennadij Ziuganow, przewodniczący Komunistycznej Partii Federacji Rosyjskiej jest zadowolony, że komik Wołodymyr Zełenski nadal utrzymuje prowadzenie w rankingach II tury wyborów prezydenckich na Ukrainie.

Przypomnijmy, maszyna rosyjskiej propagandy z pełną prędkością włączyła się w agitację na poparcie Zełeńskiego. W poparciu dla kandydata na prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełeńskiego przemówili: wpływowy rosyjski propagandzista i prezenter telewizyjny Dmitrij Kisielow; prowadzący program „60 minut” Jewgienij Popow i Olga Skabiejewa; Iwan Ochłobystin, rosyjski aktor, reżyser i pisarz; Michaił Porieczenkow, rosyjski aktor, producent i prezenter telewizyjny; Natalia Pokłonska, zdrajca Ukrainy, była prokurator Republiki Krymu, deputowana do Dumy Państwowej Federacji Rosyjskiej; Pawieł Gubariew, jeden z przywódców samozwańczej „Donieckiej Republiki Ludowej”, który od wielu lat jest członkiem neofaszystowskiej Rosyjskiej Jedności Narodowej; zbiegły do Rosji były premier Ukrainy Mykoła Azarow, najbardziej prorosyjski z ukraińskich polityków – kum Władimira Putina – Wiktor Medwedczuk oraz inne.

Według najnowszego sondażu Wołodymyr Zełenski może wygrać w drugiej turze wyborów prezydenckich na Ukrainie, co grozi tymczasowym chaosem i destabilizacją w systemie zarządzania państwem. Ryzyko wzmocnienia sił prorosyjskich, a więc antypolskich i antyzachodnich, na Ukrainie jest absolutnie realne. Nasilenie walki na linii prozachodnie reformatorzy – prorosyjskie odwetowcy może pociągnąć za sobą chaos i destabilizację, a to może w końcu doprowadzić do kolejnego zawieszenia euroatlantyckiej integracji Ukrainy. W takim przypadku znacznie wzrośnie zagrożenie materializacji antyzachodniego i antypolskiego projektu „Prorosyjska Ukraina”, który próbuje wdrożyć w życie prezydent Federacji Rosyjskiej Władimir Putin. Realizacja takiego scenariusza może znacznie osłabić pozycje strategiczne i geopolityczne kolektywnego Zachodu i w perspektywie krótkoterminowej zagrozić bezpieczeństwu państw Europy Środkowo-Wschodniej, przede wszystkim Polsce, Rumunii i krajom bałtyckim.

Jagiellonia.org

Komentarze

Szamasz2019.04.14 18:27
A ja wciąż nie rozumiem czym jest Ukraina. Co to za państwo którego obywatele nie mówią po ukraińsku i nie bronią swoich granic?
6662019.04.14 16:43
Wtyczka jest mu potrzebna oIo, nierobowi jednmu.
Polak Ateista Dumny Gej2019.04.14 13:08
@Olej ty się jebniij temu chłopakowi potrzebny jest teraz spokój, dach nad głową, wyżywienie, warunki sanitarne i ubranie, ogarnięcie się po utracie rodziców zwyroli, a dopiero w dalszej kolejności praca. Piramida Maslova się kłania...
Olej2019.04.14 12:40
Zbiórka na Mikołaja ??? A niech się do roboty weźmie !
Polak Ateista Dumny Gej2019.04.14 11:46
Trwa zbiórka dla Mikołaja wyrzuconego z domu przez matką katolkę i jej konkubenta jednocześnie oprawcę Mikołaja. Chrześcijańscy zwyrodnialcy wyrzucili z domu 18-letniego syna z powodu orientacji seksualnej. Powiedzmy NIE katolickiej ideologii! Zbiórka dla Mikołaja już 9634zł! - - -> https://zrzutka.pl/mikolajowi-na-start "Pewne małżeństwo, które przeczytało o Mikołaju na Facebooku, zaoferowało mu pokój w wynajmowanym przez siebie mieszkaniu na Powiślu za kwotę na tyle niską, że Mikołaja stać jest na to by uzyskać upragnioną niezależność. Renta po ojcu i alimenty o które będzie występował wystarczą w tej sytuacji na to, by dopóki się uczy mógł żyć godnie. Dla Mikołaja jest to bardzo ważne". Mikołaj jest również ofiarą ponad 10-letniej przemocy domowej ze strony ojczyma, na co była milcząca zgoda jego matki. Padł też ofiarą wielu innych nadużyć. Na co zostaną przeznaczone pieniądze? Pokój Mikołaja jest pusty, jest potrzeba zakupienia podstawowych rzeczy, potrzebne są także środki, by do czasu przyznania alimentów Mikołaj mógł jakoś funkcjonować."
kosiar2019.04.14 20:46
Geju ! Spierd...j na inny POrtal bo nie na temat i syf robisz !
Olej2019.04.14 11:27
Jak już Sowiety zapanują nad Ukrainą otworzy się następna perspektywa zdarzeń. Zostaną motywowani nacjonaliści ukraińscy i białoruscy do aktywności przeciw Polsce. I tak zaczną wprowadzać hasła; białoruskiej Białostocczyzny tudzież Hajnówka, Siemiatycze, Biała Podlaska. Na południu Ukraińcy przypomną sobie o Rzeszowszczyźnie z Rzeszowem i Chełmszczyźnie. I się zacznie grzanie napięcia w stosunkaćh a potem pojawią się ,,ufoludy’’ domagające się autonomii. Do tej ,,melodii’’ dołączą Ślązacy z RAŚ-u i Opola. I będziecie mieli kodomici wraz z PO-płutczikami Polskę – nastajszczą ! Wszak oto cały czas chodzi całej tej zgrai rwącej z tego kraju co się tylko da. Pogratulujemy również całej narodowej wierchuszce ,,realistów’’ na kierunku wschodnim. I to o czym Pan Braun raczy tak spostrzegawczo widzieć w postaci ,,nowej hazarii’’ utworzonej z kawałka Polski stanie się obiecującą prognozą. No i na koniec przedstawienia pojawią się oni,ze swoimi tankami jak zwykle pokojowo i wyzwoleńczo.
Marian2019.04.14 11:18
Jak tak bardzo chca to niech wracaja
Zorro2019.04.14 10:39
Prawda jest inna ale każdy jej się boi opisać, brak męstwa. Otóż jest to Tzw. Drugi Macron żyd na usługach kołomojskiego żyda i oczywiście Rotshildów i przeciwnikiem jest poroszenko żyd na usługach tych samychRotshildów, więc ludzie maja do wydoru opcje która i tak jest w jednym kierunku. Taki sam wzór wyborów wprowadzają na całym świecie pomiędzy dwoma kandydatami którzy służą jednym panom
Adolf2019.04.14 9:50
Prymitywne plemię, nie jest w stanie decydować o sobie samym. Długie lata czerwonej zarazy pozbawiły ich resztki "rozumu".
sto2019.04.15 9:37
Adolf schreibs du um die scheiß Polacken?
nie dla marksizmu2019.04.14 9:46
No i może tak będzie lepiej dla nas i dla Ukraińców , którym bliżej doz ruskiej dziczy niż Polaków. Nawet tzw oligarchowie ukraińscy toczka w toczkę do oligarchów putinowskich , tylko nastawieni na kasę z Unii bezpośrednio a nie pośrednio.Wot i cała ich europejskość!
Mirek2019.04.14 9:46
Zanosi się na to że prezydentem Ukrainy zostanie .....błazen . My już mamy to za sobą ......myślę o Tymińskim . Chociaż Tymiński nie wykonywał zawodu błazna to jednak coś tych dwóch osobników łączy . A tak w ogóle to państwowość Ukrainy stoi pod wielkim znakiem zapytania . PKB Ukrainy jest 5 razy mniejsze od polskiego , ludzie młodzi stamtąd uciekają . Nie mają oni głowy do polityki .....oj nie mają . Jak byli częścią Polski to buntowali się ale jak należeli do kacapów to był spokój bo gdy tylko podskoczyli to było .....wio na Sybir .....i po zawodach .
klaus2019.04.14 9:40
Polacy hajda na Dzikie Pola , wybory wygra przeciwnik rizania Lachów , a tak nie może być, elyto do roboty.