Donald Trump: Polska robi bardzo wiele dla utrzymania praworządności - zdjęcie
24.06.20, 22:25

Donald Trump: Polska robi bardzo wiele dla utrzymania praworządności

11

-„Gratuluję Polsce i Polakom jeżeli chodzi o ich poświęcenie odnośnie ochrony granic Polski, bardzo silnych granic. W zeszłym roku udało nam się dodać Polskę do programu bezwizowego, ponieważ zasługują na to. Polska bardzo dużo robi, żeby utrzymać praworządność” – powiedział prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump po spotkaniu z prezydentem Andrzejem Dudą.

Zakończyło się spotkanie prezydentów Polski i USA. Po rozmowie Andrzej Duda i Donald Trump udali się na wspólna konferencję prasową. Nazywając Andrzeja Dudę przyjacielem, Donald Trump wyraził nadzieję, że odniesie on sukces w niedzielnych wyborach prezydenckich:

-„Polska jest wspaniałym krajem, cieszę się, że mój przyjaciel jest ze mną. Pan prezydent Duda wykonał ogromną pracę, z tego co wiem to wybory przed nim i mam nadzieję, że osiągnie sukces” – mówił.

-„Amerykanie i Polacy mają najdłuższą i najtrwalszą przyjaźń na świecie” – stwierdził Trump.

Jak podkreślił, dzisiejsze spotkanie było potwierdzeniem ważnego sojuszu pomiędzy państwami. Amerykański prezydent wyraził też uznanie dla działań Polski w zakresie ochrony granic oraz przestrzegania praworządności:

-„Gratuluję Polsce i Polakom jeżeli chodzi o ich poświęcenie odnośnie ochrony granic Polski, bardzo silnych granic. W zeszłym roku udało nam się dodać Polskę do programu bezwizowego, ponieważ zasługują na to. Polska bardzo dużo robi, żeby utrzymać praworządność”.

Donald Trump podkreślał, że przyjaźń i partnerstwo Stanów Zjednoczonych z Polską trwa już 250 lat i kraje te są ze sobą zawsze zjednoczone:

-„Będziemy razem w imię Boga, w imię naszej wolności. Naszej i Waszej! Jest bardzo szczególna relacja między nami, nasz sojusz jest bardzo silny, to świadectwo tego, co wolni ludzie mogą uczynić wspólnie” – mówił.

kak/niezależna.pl

Komentarze (11):

grzegorz2020.06.25 10:41
PiS i praworządność dowcipniś z tego Trampa!
Czesław2020.06.25 9:17
"„Będziemy razem w imię Boga", czy takie słowa mogły by paść gdyby prezydentem RP był Trzaskowski, Hołownia czy Biedroń?,
Walter2020.06.25 8:26
Andrzej Duda wielokrotnie złamał konstytucję, na którą przysięgał, mówiąc: "tak mi dopomóż Bóg". Złamał następujące artykuły ustawy zasadniczej: art. 2, 10, 32, 42, 126, 173, 183, 187, 190. Nawet jego były promotor prof. Jan Zimmermann publicznie wypomniał mu łamanie konstytucji, a wykładowcy Uniwersytetu Jagiellońskiego wstydzą się za niego. Elektorat pisowski, albo nie zna prawa konstytucyjnego, albo wielokrotnie łamanie ustawy zasadniczej przez Andrzeja Dudę mu nie przeszkadza. Ambasady polskie blokują głosowanie polaków mieszkających za granicą w miejscach, w których PiS ma małe poparcie. To może mieć wpływ na wyniki wyborów i powinno być z urzędu zakwestionowane.
olo2020.06.24 23:30
Z nadmuchanego przez pisiorów balona spadła mrzawka Bardzo słabo.Ha,ha
Leszek2020.06.24 23:01
Przecież to normalne, że lokaj musi wykonać to co mu nakazano. Jak stał przy biurku , tak dalej stoi. Był, jest i pozostanie facetem wydmuszką, aby gawiedz mydlić oczy. Takich mamy kastrarów. Ale dla bezmuzgowców żaden argument nie wystarczy,
Piotr Nowak2020.06.24 22:52
O! Rozumiem że Donald zadowolony z lodzika. A czy takie teksty to przypadkiem nie jest "ulica i zagranica"? Orgazmy frondy i PiSsowskich mediów byłyby nawet śmieszne, gdyby to wszystko nie było tak potwornie żenujące...
Bolek to nie ja, OTUA2020.06.25 1:34
Tobiem Pietrek wszystko z seksem siem kojarzy a mnie z dolarami. Zle skończysz takiem myśleniem. Pacz na świat, mamon, mamona i nic po za tym. Heńka mówiła zem jusz jom nie kochasz. Koniec świata LGTB cim siem rzuciłom.
katolicka kretynizacja polski2020.06.24 22:45
Trump poparł Dudę w wyborach i dał figę Polakom. To co robi PiS to nawet nie jest polityka na kolanach, tylko polityka na pełzającego robala!
slowiczek poznanski2020.06.24 22:34
"Bardzo przykro to stwierdzić, ale wypowiedź prezydenta Trumpa, że "liczy na to, iż w wyborach prezydenckich Andrzej Duda odniesie sukces" to mieszanie się 3 dni przed wyborami w wewnętrzne sprawy Polski. Nikt z zagranicy nie będzie nam wskazywał prezydenta. To nie czasy Breżniewa" - pisze Tomasz Siemoniak z KO.
Głosuj na Dude2020.06.25 1:29
Ten Siema siemioniak to jakieś guru czy co? Przecież to zdrajca Polski.
Czesław2020.06.25 9:20
A Trzaskowskiego w spocie wyborczym popierają samorządowcy z zagranicy i tu wolno?