Doskonale zaprezentowali się dziś w fińskim Kuusamo polscy skoczkowie narciarscy. Lider drużyny biało-czerwonych Kamil Stoch zajął po fenomenalnym skoku drugą lokatę, trzecią - po równie znakomitym występie Piotr Żyła.

W Kuusamo odbyła się w sobotę tylko jedna seria. Uczestniczyło w nich 65 zawodników ze względu na brak kwalifikacji, odwołanych z powodu warunków. W Ruce wiało dziś naprawdę mocno; przekonał się o tym choćby Domen Prevc, który skoczył na odległość aż 144 metrów. Długo prowadził stawkę, ale dzięki dobremu stylowo skokowi na 138 metrów wyprzedził go Piotr Żyła. Później jeszcze dalej skoczył Kamil Stoch, lądując na 140,5 metrze. I to Polacy zgarnęliby dziś w Finlandii złoto i srebro, gdyby nie Ryouy Kobayashi, który skoczył wprawdzie 138,5 metra, ale dzięki dobrej punktacji wyprzedził Polaków.

Z postałych reprezentantów naszej Ojczyzny najlepiej spisał się Jakub Wolny, który skacząc na 132,5 metra zajął 11 lokatę. 20. był Stefan Hula (133,5 metra). Poza punktującą 30-tką uplasowali się Dawid Kubacki (120 metrów) oraz Maciej Kot (106 metrów).
Zawody były dość nierówne ze wględu na zmieniający się wiatr.

Rosyjskich kibiców rozczarował z pewnością Jewgienij Klimow, który zakończył zawody na 31. miejscu, lądując zaledwie na 121,5 metrze.

bb/skokinarciarskie.pl