Rosyjskie trolle masowo atakują polskie wojsko i Ministerstwo Obrony Narodowej. Tygodnik ,,Do Rzeczy'' dotarł do części przygotowywanego przez analityków MON opracowania dotyczącego wojny cybernetycznej. Ważną funkcję w tej wojnie pełni rosyjski portal ,,Sputnik''.

Od 18 maja 2015 roku serwis ten opublikował aż 366 artykułów podważających sposó funkcjonowania Wojska Polskiego, tworzenia WOT i działania ministra Antoniego Macierewicza. Z raportu wynika, że portal ,,Sputnik'' średnio co 55 godzin publikuje artykuł krytyczny pod adresem polskiego MON i wojskowości. Materiały te są następnie rozpowszechniane w postaci memów i twittów.

A polskojęzyczny ,,Sputnik'' to tylko jeden z portali prowadzących taką działalność. Podobnych serwisów jest dużo więcej. 

Analitycy MON wiele uwagi poświęcają też aktywności kont na Twitterze, jednak eksperci cytowani przez ,,Do Rzeczy'' są sceptyczni co do wyciąganych wniosków. Ich zdaniem niekoniecznie w każdym przypadku musi chodzić o sterowaną z Moskwy agenturę, ale także o mających dużo wolnego czasu przeciwników politycznych ministra. Zauważmy w każdym razie, że jedno nie wyklucza drugiego.

mod/dorzeczy.pl