Do Kościoła wdziera się nowe pogaństwo - zdjęcie
12.06.14, 20:17Bp Athanasius Schneider, fot. Youtube

Do Kościoła wdziera się nowe pogaństwo

17

Bp Athanasius Schneider uważa, że Kościół znajduje się dzisiaj w ogromnym kryzysie wiary i praktyki. Musi zmierzyć się z nowym pogaństwem, które jest porównywalne z tym z pierwszych wieków Kościoła. Co gorsza, wielu duchownych aktywnie współpracuje z tym wrogim Bogu prądem duchowym.

Bp Schneider uważa, że kryzys jest widoczny na przykład w coraz słabszej wierze w prawdziwą obecność Jezusa Chrystusa w Eucharystii. „To najgorsza rzecz, gdy człowiek, w tym duchowny, stawia się w centrum celebracji luturgii” – mówi bp Schneider. Podkreśla, że ogromnym zagrożeniem jest też podważanie nauczania Kościoła w kwestiach seksualnych, na przykład tyczących małżeństwa.

„Żyjemy dziś w niechrześcijańskim świecie, w nowym pogaństwie” – powiedział w wywiadzie dla „Catholic Herald” bp Schneider. „Pokusą dla duchowieństwa jest przystosowanie się do tego nowego świata i nowego pogaństwa, współpraca z nim. Jesteśmy w podobnej sytuacji do tej z pierwszych wieków Kościoła, gdy większość społeczeństwa była pogańska, a chrześcijaństwo było dyskryminowane” – mówi biskup.

Przestrzega też, że istnieje możliwość powrotu prześladowań prawowiernych chrześcijan – i to nawet ze strony hierarchów samego Kościoła. Uważa też, że może dojść do poważnego podziału wśród katolików. Jedni będą wierni Słowu Bożemu, a inni wybiorą poddanie się duchowi czasów. Podział ten dotknie nie tylko osób świeckich, ale także duchowieństwa.

„Prawdziwym kryzysem Kościoła jest antropocentryzm. Zapomina się o chrystocentryzmie” – podkreśla bp Schneider. „Naszym pierwszym obowiązkiem jako ludzi jest chwalić Boga. Nie siebie samych, ale Jego” – dodaje. Zapewnia jednak, że nie martwi się o przyszłość. „Duszą Kościoła jest Duch Święty. Jest potężny. Nawet, jeśli przeżywamy dziś głęboki kryzys w Kościele; taki, jaki wydarzył się już kilka razy w ciągu 2000 lat… Zobaczymy, jak wschodzi odnowiony Kościół” – mówi bp Schneider. „To już się zaczęło. Wówczas ten liberalny przybytek upadnie, bo choć ma korzenie, nie daje owoców” – zapowiada.

pac/lsn

Komentarze (17):

anonim2014.06.12 20:23
Mądry człowiek ...
anonim2014.06.12 20:34
Święta prawda. Tylko wróg niestety coraz potężniejszy i wyedukowany... Orędzia z Medjugorie i Garabandal aktualne.
anonim2014.06.12 20:48
No cóż. Profanacja krzyża na wystawie w warszawie, a ks kard Nycz wyraza "głebokie ubolewanie". "Golgota picnic" w Poznaniu a abp Gądecki milczy w ogóle. Jakie czasy, tacy pasterze... najblizsza niedziela bedzie niedziela Trójcy Św a bedzie pewnie zamiast teologicznego kazania, jakis g...niany list : /
anonim2014.06.12 20:53
Jeżeli na jedną osobę duchowną, mam na myśli także tych oddanych Bogu i człowiekowi poprzez życie kontemplacyjne, przypada dziś 2-3 guślarzy, wróżbitów,itp. zatrudnionych na pełny etat to czemu sie dziwić.... Człowiek, który traci wiarę i czesto razem z tym używanie rozumu uwierzy w byle co. Dlatego tak dużo tych nowych pogańskich "kapłanów"... A komuniści obiecali zniszczyć wszelki zabobon, jak zniszczą wiarę katolicką. A to dopiero zabobon się zaczyna...
anonim2014.06.12 21:44
Walka ze złem, trwa od początku świata, i będzie trwać do jego końca
anonim2014.06.12 21:45
Problem jest w tym że ksiądz to dobry zawód dla niektórych cwaniaków. Księży z powołaniem , prawdziwych pasterzy jest coraz mniej.
anonim2014.06.12 22:28
Meh. Religie powstają i upadają, co w tym dziwnego?
anonim2014.06.12 23:40
@grzechol - "religie powstają i upadają. I co w tym dziwnego?" Jasne grzechol, że nic w tym dziwnego! ALE TA JEDNA JEDYNA KATOLICKA religia jest WYJĄTKOWA właśnie przez fakt odwrotnego kierunku - jej Twórca najpierw upadł,śmiertelnie upadł....i potem POWSTAŁ...dlatego już nigdy nie upadnie! śmierć ma już za sobą! A to jest tak dziwne, że aż cudowne!
anonim2014.06.13 1:18
Najlepiej odesłać do całych wypowiedzi, a nie selektywnie cytować http://www.pch24.pl/bp-schneider--zyjemy-w-czasach-iv-najwiekszego-kryzysu-kosciola,23484,i.html http://www.pch24.pl/odnowa-liturgii-wedlug-odwiecznego-nauczania-kosciola,18503,i.html
anonim2014.06.13 7:32
"(...) Niezwykle interesująca była również wizja dotycząca „zepsucia, które nawiedziło Kościół święty”. Holzhauser zobaczył wówczas siedem „przeraźliwych i okropnych zwierząt”, symbolizujących „siedem grzechów głównych, które się podówczas rozpanoszyły”. I tak - pod postacią uskrzydlonej ropuchy kryła się „pyszna wiedza, czcza mądrość ludzka, która się nadyma przeciwko mądrości Bożej i chciałaby zająć jej miejsce”, - wielbłąd symbolizował „chciwość, unoszącą i pożerającą bogactwa kościelne”, - koń rżący z wyjącym obok psem wskazywał na nieczystość, - wąż – na „gniew fałszywej filozofii i mądrości, liberalizmu i wszelkiego sekciarstwa, które się pieniło i dotąd pieni złością i uderza na Kościół św.”, - wieprz był obrazem „pijaństwa, obżarstwa i pożądliwości cielesnej”, - odyniec przedstawiał „dziki szał burzenia i rycia wszystkiego w państwie i Kościele”, „wstrząsanie i obalanie fundamentów życia religijnego i społecznego”. - Siódme, ostatnie zwierzę było… martwe i nie miało imienia, „a prawdopodobnie przedstawiało nieuctwo i niedołęstwo współczesnego kleru świeckiego”. „I zobaczyłem na ziemi, którą zwano ziemią kapłańską, drzewo w porze letniej bez liści i owoców. I widziałem, jak siedem zwierząt pustoszyło to drzewo i tę ziemię” – pisał Holzhauser. Na szczęście widzenie to łączyło się też z obietnicą, że zniszczenia te zostaną skrócone z powodu „modłów i cierpliwości Świętych”." Za: "Źródło" - http://www.zrodlo.krakow.pl/rocznik-2011/numer-20-2011/ze-swietymi-za-pan-brat/
anonim2014.06.13 7:42
Ciekawe, właśnie wczoraj widziałem całkiem coś innego. Łatwo powiedzieć, wszystko jest złe. Jakie to łatwe.
anonim2014.06.13 8:19
herezje antropocentryzmu i humanizmu narodziły się w mrocznych czasach renesansu
anonim2014.06.13 8:50
Zwłaszcza cała wypowiedź ks. Biskupa niezwykle trafna, wyważona i pozytywna. "Dostosować wiarę do wymagań człowieka" taki niestety jest dzisiejszy trend a to droga donikąd.
anonim2014.06.13 8:58
@Weronika13 "TA JEDNA JEDYNA KATOLICKA religia jest WYJĄTKOWA właśnie przez fakt odwrotnego kierunku - jej Twórca najpierw upadł,śmiertelnie upadł....i potem POWSTAŁ" Bzdura, koncepcja śmierci i zmartwychwstania bóstwa nie została wymyślona przez chrześcijaństwo. Umarli i powstali z martwych m. in. babiloński Tammuz (Dumuzi), Ozyrys, frygijski Attis i wiele innych bóstw. Jednak nie uchroniło to żadnej z tamtych religii przed trafieniem na śmietnik historii, co może (choć nie musi) spotkać również chrześcijaństwo.
anonim2014.06.13 14:07
No, niezupełnie "wdziera się". Pogaństwo jakoś w nim jest zawsze! Jeśli Kościół przyjmuje ludzi do swego grona - to bez pieczęci, że są bezgrzeszni i bez usterek we wierze. A więc jakieś elementy pogaństwa wnoszą oni ze sobą do Kościoła. To jest po prostu normalnośc Kościoła. Jezus, zapowiadając Ducha Świętego, obiecał, że On doprowadzi nas do CAŁEJ prawdy. W Kościele! Więc jeśli w Kościele pojawiają się elementy pogańskie, niezależnie czy u świeckich, czy u księży, to normalka, a nie powód do gorszenia się! Zadaniem Kościoła jest pod tchnieniem Ducha Świętego "doprowadzać członków do całej prawdy". A dzieje się to nie nagle, tylko nieraz w długim procesie nauczania i wychowywania kościelnego.
anonim2014.06.13 14:17
Panie Redaktorze i wszyscy lefebryści, Zło w Kościele, niezaleźnie czy w gronie świeckich, czy pasterzy to naprawdę nie powód do gorszenia się! Nie podsycajcie nienawiści do Kościoła (jako całości ludu Bożego)! Jesteśmy wszyscy dopiero w drodze ku pełni! Takie jest nasze wspólne, czyli Kościoła zadanie: iść i dojść do całej Prawdy! Ale ten proces nigdy sie nie skończy, nie dokona się raz na zawsze! Bo jedni półpoganie wymierają, a na to miejsce rodzę się i wstępują do Kościoła nowi, lecz w całej pełni poganie! Widzieć zło i wskazywać je trzeba. Róbcie to nadal. Ale bez paniki, gorszenia się i głoszenia katastrofy!! !
anonim2014.06.13 19:58
Nie dożył tych złych czasów o. Jan Siemiński CSsR. Chyba przeczuwał, co będzie. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie. Kto pamięta?