Dlaczego Kaczyński nie spotkał się z Orbanem? - zdjęcie
19.02.15, 17:17Jarosław Kaczyński (fot. TV Republika, YouTube)

Dlaczego Kaczyński nie spotkał się z Orbanem?

19

Chodzi tu o postawę Orbana względem Rosji, która w oczywisty sposób „burzy solidarność europejską”. „Z otoczenia premiera Węgier nadeszło zaproszenie dla premiera Jarosława Kaczyńskiego na spotkanie. Premier Kaczyński odmówił tego spotkania ze względu na to, że postawa premiera Węgier burzy solidarność europejską. Niestety nie tylko premiera Węgier, bo postawa kanclerz Niemiec, a także prezydenta Francji na przestrzeni kilku ostatnich lat, także solidarność unijną burzy” – mówił Błaszczak dziennikarzom przebywającym w Sejmie.

Błaszczak wyjaśnił ponadto, że wobec sytuacji politycznej takie spotkanie w ocenie Prawa i Sprawiedliwości nie miałoby sensu. Polityk został też zapytany, czy Kaczyński wycofuje się ze słów o „Budapeszcie w Warszawie”. Błaszczak odparł po prostu, że PiS chce wygrać w Polsce takim stosunkiem głosów, jak Fidesz na Węgrzech. 

bjad/polskie radio

Komentarze (19):

anonim2015.02.19 17:28
Okazuje się, że wszyscy "burzą solidarność europejską" - Niemcy, Francja, Węgry, Grecja, Czechy ...... tylko nie Polska - ona jedna trwa nieugięcie w solidarności ze swoimi śmiertelnymi wrogami banderowcami :)
anonim2015.02.19 17:45
To ja juz nic nie rozumiem; prezes broni solidarnosci europejskiej a posel Pawlowicz twierdzi ze UE powinna się rozpaść. Niech w koncu ustala jedna wersje bo ciemny lud nie wie co ma sie rozpasc a czego trzeba bronic.
anonim2015.02.19 18:14
no widzę że krytyka prezesa to wam najlepiej wychodzi, a może byście tak o Durczoku coś napisali, bo jak znam życie to teraz w każdych mediach będzie przez tydzień że prezes ma gdzieś Orbana...
anonim2015.02.19 19:18
no jak to?! przeiciez jeszcze niedawno prezes twierdzil, że Orban jest wzorem dla Polski i że chce zrobic drugie Wegry? Nie wyszło?
anonim2015.02.19 19:26
Kiedyś prezes Kaczyński wypowiedział się pozytywnie o Węgrzech, lecz wobec zaistniałego zagrożenie z strony Federacji Rosyjskie i konszachtów Orbana z ruskim agresorami nie jest wskazane widywanie się z odszczepieńcami.
anonim2015.02.19 19:27
banderowcy to wrogowie, a związek radzieckie też nie jest przyjaźnie nastawiony.
anonim2015.02.19 20:08
Pan Kaczyński po prostu zrobił to w czym jest najlepszy - strzelił focha.
anonim2015.02.19 21:52
przeceiz wiadomo, że prezes jest od dawna chory, ale Pis nie chce tego ujawniac. Przysypia i słabnie na spotkaniach . to nie przestepstwo - wrecz odwrotnie, powinien chyba zajac sie swoim zdrowiem bo jak nie daj Boze cos mu sie stanie, to znów trzeba bedzie powołac specjalna komisje
anonim2015.02.19 22:34
Ale żenada. Czy gość myśli, że ktoś będzie się przejmował jego fochami?!
anonim2015.02.20 4:46
Do przemyślenia wszystkim którzy (słusznie) przypominają iż banderowcy to wróg: do czasu kiedy zawarliśmy unię z Litwą, nasze stosunki wyglądały tak pięknie, że Jagiełło, aby poślubić Jadwigę, musiał zobowiązać się zwrócić wolność tysiącom polskich jeńców uprowadzonych w łupieżczych wyprawach. Ciekawe co w tamtym czasie mówili na Mazowszu o pomyśle zjednoczenia z narodem który mordował ich ojców i braci, a porywał w niewolę ich matki, żony, i dzieci.
anonim2015.02.20 9:24
@Mieszczuchowi 123 usłyszał Trzaskowski TVN i GW powiedzieli - Specjalnie pytałem się ludzi Orbána i nie było zaproszenia dla prezesa Kaczyńskiego. Pan Trzaskowski specjalnie się dopytywał ludzi Orbana, a oni mu powiedzieli ha, ha, Tłumaczenie na poziomie dziecka z podstawówki, choć one lepiej umieją kłamać niż Pan Trzaskowski. Panie Mieszczuch 123 Mark Twain, kiedyś powiedział: "Le­piej jest nie odzy­wać się wca­le i wy­dać się głupim, niż odez­wać się i roz­wiać wszel­kie wątpliwości." Oj dawno się tak nie uśmiałem!!!!!!
anonim2015.02.20 11:26
Mieszczuch123 Przeczytaj sobie dzisiejszą węgierską prasę, m.in. HGV na stronach internetowych napisał (to węgierski tygodnik polityczny), , że szef PiS odmówił spotkania z Orbanem. "niespodziewanym wydarzeniem tej wizyty było to, że Jarosław Kaczyński, szef prawicowej opozycyjnej partii Prawo i Sprawiedliwość, odmówił spotkania z Viktorem Orbanem, chociaż wcześniej brał go za przykład, a jego poplecznicy masowo brali udział w demonstracjach partii rządzącej na Węgrzech". Mieszczuch, żal mi ciebie ośmieszasz się i jesteś żałosny, słuchaj sobie dalej Trzaskowskiego i innych TVN-owych stacji, a niedługo (powiedział mi to pewien nastolatek, że tak u nich w szkole tak mówią- o wyborcach PO i PSL), bez wskazówek z mediów to nawet do toalety nie trafisz, sprawdź swoje majtasy, może TVN zapomniało ci przypomnieć. Bez odbioru pisz, na Berdyczów. "Latek przybywa, klepek ubywa" Szekspir
anonim2015.02.20 11:59
@enrque111- Dla mnie Rosja, czy Ukraina to jeden czort. Z tym, że w tej chwili to Rosja nam bardziej zagraża. A Kaczyński moim zdaniem popełnił błąd nie spotykając się z Orbanem.
anonim2015.02.20 12:21
Mieszczuch 123 A to jeszcze dowód z portalu węgierskiego "Origo.hu": "Fájó visszautasítással szembesült Orbán Viktor miniszterelnök Varsóban, ahol nemcsak a lengyel kormányfővel, de a volt miniszterelnökkel is találkozni szeretett volna. Jarosław Kaczyński nem volt hajlandó fogadni a magyar kormányfőt."
anonim2015.02.20 14:45
@ Mieszczuch123 Zaklinasz fakty i rzeczywistość. Przeczytaj sobie dzisiejszą węgierską prasę, m.in. HGV na stronach internetowych napisał (to węgierski tygodnik polityczny), , że szef PiS odmówił spotkania z Orbanem. "niespodziewanym wydarzeniem tej wizyty było to, że Jarosław Kaczyński, szef prawicowej opozycyjnej partii Prawo i Sprawiedliwość, odmówił spotkania z Viktorem Orbanem, chociaż wcześniej brał go za przykład, a jego poplecznicy masowo brali udział w demonstracjach partii rządzącej na Węgrzech". A to jeszcze dowód z portalu węgierskiego "Origo.hu": "Fájó visszautasítással szembesült Orbán Viktor miniszterelnök Varsóban, ahol nemcsak a lengyel kormányfővel, de a volt miniszterelnökkel is találkozni szeretett volna. Jarosław Kaczyński nem volt hajlandó fogadni a magyar kormányfőt." Mieszczuch, żal mi ciebie ośmieszasz się i jesteś żałosny, słuchaj sobie dalej Trzaskowskiego i innych TVN-owych stacji, a niedługo (powiedział mi to pewien nastolatek, że tak u nich w szkole tak mówią- o wyborcach PO i PSL), bez wskazówek z mediów to nawet do toalety nie trafisz, sprawdź swoje majtasy, może TVN zapomniało ci przypomnieć. Bez odbioru pisz, na Berdyczów. "Latek przybywa, klepek ubywa" Szekspir
anonim2015.02.20 22:58
Nie wierzę, jaka ta Kaczka głupia. Nie dziwię się, że wymyślił wystawienie na prezydenta jakąś Dudę. On na prawdę powinien już odejść.
anonim2015.02.21 19:10
Rozbawiłeś mnie (chociaż bardziej budzisz litość), po pierwsze twój język jest tak samo ubogi prymitywny i wulgarny, jak twoich politycznych kolesiów z PO podczas rozmów w restauracji "SOWA", a po drugie w temacie odrzucenia zaproszenia Kaczyńskiego, o tej sprawie informowały węgierskie media plus Błaszczak, z drugiej strony mamy tylko świadectwo kancelarii Orbana (a w oparciu o owe opowiastki polityków PO), a żaden polityk nie lubi przyznawać się do porażek. Przypomnij sobie wulgarny człowieczku (o trywialnym słownictwie), jak kancelaria Camerona zaprzeczała oświadczeniu Kaczyńskiego, w sprawie gratulacji premiera Wielkiej Brytanii dot. postawy Jarosława Kaczyńskiego wobec Putina po katastrofie smoleńskiej, później Kaczyński opublikował list Camerona, i okazało się, że brytyjska rzecznik mijał prawdę szerokim łukiem. I kończąc tę dyskusję z tobą biedny, żałosny obywatelu III RP, pragnę ci zacytować mądre słowa: "Z kłamstwem jest tak: jeśli ktoś ci nie uwierzy -gardzisz sobą, jeśli ktoś ci uwierzy -gardzisz nim." I teraz już możesz pisać tylko na Berdyczów.
anonim2015.02.21 23:30
@Mieszczuch123 Rozbawiłeś mnie (chociaż bardziej budzisz litość), po pierwsze twój język jest tak samo ubogi prymitywny i wulgarny, jak twoich politycznych kolesiów z PO podczas rozmów w restauracji "SOWA", a po drugie w temacie odrzucenia zaproszenia Kaczyńskiego, o tej sprawie informowały węgierskie media plus Błaszczak, z drugiej strony mamy tylko świadectwo kancelarii Orbana (a w oparciu o owe opowiastki polityków PO), a żaden polityk nie lubi przyznawać się do porażek. Przypomnij sobie wulgarny człowieczku (o trywialnym słownictwie), jak kancelaria Camerona zaprzeczała oświadczeniu Kaczyńskiego, w sprawie gratulacji premiera Wielkiej Brytanii dot. postawy Jarosława Kaczyńskiego wobec Putina po katastrofie smoleńskiej, później Kaczyński opublikował list Camerona, i okazało się, że brytyjska rzecznik mijał prawdę szerokim łukiem. I kończąc tę dyskusję z tobą biedny, żałosny obywatelu III RP, pragnę ci zacytować mądre słowa: "Z kłamstwem jest tak: jeśli ktoś ci nie uwierzy -gardzisz sobą, jeśli ktoś ci uwierzy -gardzisz nim." I proszę cię za bardzo się nie podniecaj, nie opluj z wściekłości ekranu komputera, bo pienisz się jak Niesiołowski. I teraz już możesz pisać tylko na Berdyczów.
anonim2015.02.23 19:39
Węgry w ręce Rosji zostały oddane przez brukselskich pedofilów. Odmówiono im bowiem funduszy unijnych jakie przysługiwały Węgrom za samodzielną politykę wewnątrz Unii. Kaczyński znów się pogubił i ( zbłaźnił).