Debata o LGBT. W obronie Polski stanął... niemiecki europoseł - zdjęcie
27.11.19, 19:01Zdj. screen Facebook/Robert Biedroń

Debata o LGBT. W obronie Polski stanął... niemiecki europoseł

43

Nie milkną echa wczorajszej debaty Parlamentu Europejskiego o sytuacji osób homoseksualnych i innych identyfikujących się ze skrótem LGBT w Polsce. 

Podczas gdy polscy europosłowie, m.in. Magdalena Adamowicz czy Robert Biedroń, szczuli na Polskę i grali na uczuciach, wykorzystując poważny problem, którym są samobójstwa i depresja wśród młodych ludzi (również heteroseksualnych, ale problem dotyczy już coraz młodszych dzieci, niezainteresowanych w ogóle sferą seksualności), do szerzenia propagandy LGBT i przedstawiania fałszywego obrazu naszego kraju, jako homofobicznego i niebezpiecznego dla mniejszości. 

Mniej licznie udzielali się zagraniczni politycy. Po łzawym wystąpieniu europosłanki Zielonych, Terry Reintke, głos zabrał Maximilian Krah z AfD, należącej w Parlamencie Europejskim do frakcji Tożsamość i Demokracja. Choć w większości przypadków nie popieramy działań skrajnie prawicowej, prorosyjskiej AfD, a wielu polityków i działaczy tej partii jest wrogo nastawionych do Polski i Polaków, europoseł Krah wystąpił w obronie naszego kraju, wspierając w tym europosłów PiS i EKR. 

W ocenie niemieckiego polityka, na forum PE mówi się o "mowie nienawiści" wobec osób homoseksualnych, jednocześnie używając mowy nienawiści wobec Polski. 

"Polski naród jest wielki, jesteśmy im winni wdzięczność za to, że uwolnili nas spod komunistycznego jarzma. A teraz podchodzą do spraw europejskich w sposób może konserwatywny, ale demokratyczny"-stwierdził europoseł. 

"Rozumiem zdziwienie niektórych z państwa, że Polacy zagłosowali za konserwatywną partią, ale w tej chwili krytykujecie polski naród za to, co rzeczywiście jest nie do przyjęcia, ale nie jest problemem narodu polskiego, tylko niewydolnych organów ścigania. Nie mogę zgodzić się z oskarżaniem całego narodu za to, co jest problemem znacznie szerszym. W imieniu mojej grupy politycznej chcę powiedzieć, że stoimy za Polską. Jestem przekonany, że władze Polski są dosyć inteligentne, aby z tym problemem sobie poradzić. Nie zgodzę się z atakowaniem Polski jako takiej. Niech Bóg ma Polskę w opiece. Jestem przekonany, że Polacy wierzą w siebie na tyle, by nie przestraszyć się słowami nienawiści, które padają w tej chwili pod ich adresem"-zakończył Maximilian Krah.

Poniżej relacja z debaty w PE. Wystąpienie europosła Kraha od ok. 14:35.

 

yenn/Fronda.pl

Komentarze (43):

anonim2019.11.28 19:48
nie ma mowy o mowie nienawiści o czymś takim jak mowa nienawiści ... po prostu nie chcę wychować dziecka na geja i tyle !!! mam takie samo prawo jak gej !!! to gej chce zabierać dzieci nie gejów ...
nobilis2019.11.28 10:12
Szanowni Państwo, większość z nas ma niemieckie korzenie: odkąd Mongołowie wymordowali pierwszy naród polski, większość naszych przodków przybywała jako osadnicy z Zachodu. Skończmy z tym uprzedzeniem. Jacy są "prawdziwi Słowianie", można się łatwo przekonać w okolicach Moskwy. Daleko nam do tego.
anonim2019.11.28 9:49
Kolejny głos rozsądku. Barwo!
olaboga2019.11.28 8:06
Frondelki to plewy tego biednego narodu,zakompleksione, ulegajace resentymentom i na dodatek fanatycznie katolickie, bezmyslne, podatne na manipulacje i zaprzedane swoim zdeprawowanym idolom. Trzeba poczekac az wymra wraz ze swym pedofilskim kk, zeby ten kraj mogl znowu oddychac powietrzem wolnosci i wejsc na droge prawdziwego rozwoju..
turkuć podjadek2019.11.28 7:40
żyjątko zwane dalej robertem b. o wdzięcznej ksywce " zwieracz " wygłosił kolejny bełkotliwy bluzg przeciw RP. Trudno go za te brednie sądzić .... jest przecie tylko żyjątkiem , które ma swoje problemy związane z jelitem grubym , zwieraczem i regularną defekacją ...... po prostu , wykluczyć z życia publicznego i zalecić stosowną terapię psychiatryczną .......
N2019.11.28 7:12
Zabawne jest to dwójmyślenie Frondy: trudno jest znaleźć jeden dzień bez artykułu na Frondzie atakującego homoseksualistów (lub szerzej LGBT), ale co chwila są też obrażalskie artykuły o tym, że ktoś wytyka homofobię w Polsce:D. Tak samo artykuły atakujące Żydów sąsiadują tu z obrażalskimi artykułami o oskarżeniach o antysemityzm. Coraz częściej się zastanawiam, czy ten portal to nie jest przypadkiem tylko farma troli przez kogoś opłacanych do jątrzenia i dezinformacji
N2019.11.28 7:32
Swoją drogą dziwi ta chora fascynacja seksulnością na Frondzie. Przecież LGBT dotyczy niewielkiej liczby osób i nie jest to najbardziej palący temat tego kraju.
rebeliant2019.11.28 1:15
Za każdym oszustwem kryją się pieniądze. Do pieniędzy idą różni ludzi - czasami nie mając wyboru, aby przeżyć chwytają się szerzenia takiego oszustwa (w tym przepadku lgbt i inne lewackie hasełka). I tak się dzieje w całej Europie i krajach zachodu. Skąd te pieniądze idą ? Otóż te pieniądze idą z wszelkich wrogich nam cywilizacji - z Azji, Bliskiego Wschodu, Indii, krajów islamskich. Nasza młodzież jest słaba i niezdyscyplinowana, ich agresywna i przysposobiona do walki oraz dobrze zorganizowana. Nasza Zachodnia cywilizacja cofa się na całej linii, a bardzo pomocne jej wrogom są rozmaite trucizny (rozrywki, używki, ... wszelkie odciągacze od brutalnej rzeczywistości). Facet powiedział o samobójstwach wśród młodzieży - to są właśnie ofiary tej wojny, to już się zaczęło. Młodzież szkolna na zachodzie już jest między kalifatem, a homolandem. Kalifat tworzy gangi wszelkiej maści, które prześladują i niszczą tutejszą młodzież, zaś homoland nie dość, że jest głuchy, to jeszcze ściga słusznie podejmujących obronę przed rasistowskimi przybyszami. Europa powinna była twierdzą i twierdzą powinna pozostać. Powiem tak: zbliża się wojna, która będzie polegać na tym, że albo my albo oni. Obecnie nie wiadomo kto nawet rządzi Europą - Europa podąża za pieniądzem, a pieniądzem porusza napierający na Europę trzeci świat oraz rozwinięte światy, ale o brutalnych cywilizacjach (np. Chiny). Biali ludzie już sobie zbili trumnę o nazwie "święty spokój", a teraz czekają na to, aż przyjdzie murzyn, abdullah oraz Chen Yang aby tą trumnę zakopać. Wszyscy bowiem Europejczycy siedzą sobie w tym swoim świętym spokoju, spoglądają na swoich "panów" w telewizorach i nie wiedzą, że ci "wielcy decydenci" siedzą w kieszeni rozbójników muzułmańskich i dlatego promują rozlazłość, łagodność, ciepłe kluchy. A tu tym czasem powinno się umieć pociągnąć za cyngiel.
Gosc2019.11.27 23:50
Oczywiscie biedron i bogata paniusia adamowicz beda pluc na Polske ile wlezie. Kiedys musza za ta zdrade zaplacic. Nawracajcie sie.
kamila2019.11.28 3:14
...paniusia tez chce skonczyc w popielniku ...psychicznych pedalow nie brakuje.....
N2019.11.28 7:22
Wincej kropek, będzie wyglądało jeszcze bardziej ęteligentnie.
B522019.11.27 23:24
a czerwona szarańcza zastanawia się dlaczego przegrała wybory
Wojciech2019.11.27 22:38
Działacze homoseksualni to zdrajcy.
ect2019.11.27 22:24
Bardzo dobre wystąpienie Pani Kempy.
Ślązak2019.11.27 21:29
Biedroń przegiął . Stracił całą moją sympatię . Ludzie LGBT też . To nie jest walka o swoje prawa .Do tej pory niewielu ich piętnowało . Teraz zacznie wielu . Nie są wiarygodni . Biedroń mnie o tym przekonał .
Antek z Czerniakowa2019.11.27 21:07
Niech tylko nie płaczą jak facjaty biedroniów, adamowiczów i innych judaszów i zaprzańców znowu zawisną na szubienicach na jakimś miejskim rynku.
Tylko prawda sie liczy.2019.11.28 8:29
Antek, doskonale to sprecyzowales. Kazdy Polak powinien zdawac sobie sprawe, ze lewactwo to najwieksze parszywe bractwo, dazace do zniszczenia kraju.Aby to sie stalo co wspomniales jako przestroge dla wrogow kraju.
Agnieszka2019.11.27 20:43
" tej chwili krytykujecie polski naród za to, co rzeczywiście jest nie do przyjęcia, ale nie jest problemem narodu polskiego, tylko niewydolnych organów ścigania" Czyli za co tam Polskę krytykują z czym niewydolne polskie organa ścigania sobie nie radzą? Z tym, że według Biedronia do setek restauracji w Polsce mu wejść nie można z powodu jego gejostwa niczym jak rozumiem Żydom w hitlerowskich Niemczech? Przecież to obrzydliwe łgarstwo, za które powinien ponieść konsekwencje, bo nikt tak nie dyskryminuje homoseksualistów w Polsce, ale jakby ktoś usiłował pociągnąć go do odpowiedzialności, to by łgał dalej, że to prześladowanie z powodu jego gejostwa i to jedyne "nieradzenie sobie organów ścigania", jakie widzę w kwestiach równouprawnienia osób homoseksualnych.
kamila2019.11.28 3:12
..ja dyskryminuje zboczencow...
Anna 2019.11.27 20:41
Masoneria już wie, że jej czas się kończy Świat się budzi nawet Norwegia 16 listopada myślą, że im się uda to są już ostatnie podrygi fakt straszne , ale ostatnie targowica się powtarza
celnik2019.11.27 20:39
Wszzyscy zdrajcy Ojczyzny na szubienice, a pedały i pedofile, homoterrorysći i faszysci ;gbtq za homoteroryzm i opluwanie Polskię na Madagaskar. Polska krajem dla ludzii normalnych, a nie dla zboczeńców!!!!!
Emma2019.11.28 12:32
A co ci zrobili biedni mieszkańcy Madagaskaru, że chcesz ich tak okrutnie ukarać;)
Maria Blaszczyk2019.11.27 20:35
Powolutku i po kolei. Rosyjska propaganda i rosyjscy agenci wpływu zajmują się polaryzowaniem społeczeństw, wykorzystując do tego dezinformację i emocję. Jednym z głównych narzędzi tych działań jest walka z prawami kobiet, z LGBT i z imigracją do Europy. Są też tematy poboczne, ajk szczepienia ochronne itd. Partie działające na rzecz Kremla w Europie - i nie tylko - na tym jadą. Istnieje mnóstwo bezpośrednich i pośrednich dowodów, jak Kreml inspiruje antyczoisów i antydżenderystów. I teraz: neonazistowska AfD jest jednym z ugrupowań politycznych zajmujących się działaniem na rzecz Rosji. Wykorzystując przy tym te same narzędzia, które widzimy w Polsce, USA, Holandii czy Węgrzech. https://www.newsweek.pl/swiat/polityka/rosjanie-finansuja-populistyczna-prawice-w-niemczech/rtx5fkt
asia2019.11.27 21:01
daj spokój z tymi wywodami zwłaszcza tutaj i jeszcze powoływać się na Newsweek to już dopełnienie tej propagandy
Maria Blaszczyk2019.11.27 21:55
Chcesz inne źródła? Może byc goszcząca nas Fronda? https://www.fronda.pl/a/usa-rosja-finansuje-skrajnie-prawicowe-partie-w-europie,64222.html Czy może zaprzyjaźnione wpolityce.pl? https://wpolityce.pl/polityka/359207-niezaleznie-od-wyniku-wyborow-najwiekszym-wygranym-jest-alternatywa-dla-niemiec-co-bedzie-mialo-powazne-nastepstwa?strona=2
ten co kiedy\305\2332019.11.27 23:36
zdaje się że zapomniałeś wspomnieć o lewicy, którą Putin także wspiera i wspierali jego poprzednicy od czasów Kominternu, aż po dziś dzień https://telewizjarepublika.pl/guzy-putin-finansuje-wszystko-co-destabilizuje-kraje-ktore-uwaza-za-swoich-przeciwnikow,45895.html
Maria Blaszczyk2019.11.28 0:53
To teraz przeczytaj ten artykuł i znajdź w nim chociaż jakies przykłady... JEdyny to partia pani LePen. Jako żywo nie lewicowa. Ale nawet przyjmijmy, że jest to możliwe. Podaj choć jeden, jedyny przykładzik kraju, gdzie skrajna lewica odniosła sukces na miarę Jobbiku w Węgrzech, Ligi Pólnocnej we Włoszech, czy nawet AfD w Niemczech, RN we Francji, PVV w Holandii itd. Każda z tych formacji ma udowodnione powiązania z Kremlem. Podczas gdy nie ma takich lewicowych odpowiedników. Więc sam powiedz, w którą stronę służby pana prezydenta Putina kierują swoje wysiłki? Odnoszących sukcesy formacji faszyzujących, czy skrajnie lewicowych, które w ogóle się nie liczą na poszczególnych scenach politycznych?
Gryfita2019.11.27 21:24
Szczepienia ochronne nie są tematem pobocznym, ponieważ są jedną z głównych metod kontroli (czyt. ogłupiania) populacji oraz genetycznego degradowania kasty "podludzi". Jest oczywistością, że w walce ze zbrodniczą UE jest prawdziwej prawicy po drodze z każdym kto również chce zwalczać ten reżym. Analogicznie Piłsudski jeździł do Cesarstwa Japonii. To jest walka o przetrwanie i o życie. Albo UE zostanie powstrzymana, albo europejczyków czeka pełzający holokaust. Już teraz kampania przeciwko białej rasie bliska jest sukcesu. W aglomeracjach zachodu (grubo ponad połowa ludności) 20% a czasem i 25% młodzieży jest zdegenerowana do poziomu LGBT. Ubocznym skutkiem jest drastyczny spadek przestępczości o 25-30% w ciągu ostatniej dekady - po prostu młodzi mężczyźni zostali chemicznie i poprzez indoktrynację pozbawieni cech męskich (czyt. wykastrowani), które czasem ujawniały się jako skłonność do napadów i włamań. Jednym słowem - zbliża się wojna w której Siły Postępu zostaną przez Siły Prawicy zdecymowane. Jeszcze raz powstrzymamy zbrodniczą hołotę z głębi Azji.
Maria Blaszczyk2019.11.27 21:48
Zastanówmy się... Ludzie nie mają ras. Więc kampania przeciwko białej rasie nie może być bliska sukcesu. Bo nie ma czegoś takiego jak biała rasa. Kolor skóry to jeszcze nie rasa. Obecnie na świecie szczepionych jest 85% dzieci. Siłą rzeczy muszą być one w różnych kolorach. Rzeczywiście, skutek jest taki, że średnia długość życia osób niebiałych coraz bardziej zbliża się do tej ludzi białych. Szczepienia nie ogłupiają. Ludzie nie robią się bowiem głupsi. Ja wiem, że jesteś niesłychanie przywiązany do zjawiska odwrócenia efektu Flynna, ale problem polega na tym, że nie rozumiesz nawet czym jest to IQ. W skrócie - ludzie się przystosowują do warunków w których żyją. Jeśli jakieś umiejętności są nieużywane - nie rozwijają się. I dlatego, choć mamy lepsze wyniki w kategorii, dajmy na to, "rozumowanie abstrakcyjne" od osoby żyjącej w warunkach bardziej naturalnych - nasz czas reakcji na bodźce jest od nich znacznie dłuższy. I wciąż jesteśmy znacznie "inteligetniejsi" w ujęciu IQ od ludzi ery przedprzemysłowej, którzy szczepieni nie byli. Cóż to jest ten poziom LGBT? Jawnym gejem był Leonardo da Vinci - twierdzisz, że " 20% a czasem i 25% młodzieży jest zdegenerowana do poziomu" Leonarda da Vinci? A już marzenia o tym, żeby było więcej przestępczości... No cóż... Ja jakos nie tęsknię, dorastałam w latach 90tych - i wolałabym tego nie przeżyć znowu.
ten co kiedyś2019.11.27 23:32
Lewacka mowa trawa. Na podstawie nietrafionych, lub przerysowanych przykładów, tkacie sobie tezę, do której brniecie poprzez porównania. To tak jakby powiedzieć, że Kuba rozpruwacz nie był złym człowiekiem, gdyż gotował pyszne potrawy swojej mamie...., tak samo hitler, dlaczego go potępiasz, przecież pięknie malował? Pięknie opakowane g... to nadal jest g...
Maria Blaszczyk2019.11.28 0:03
??? Użyłam jednego przykładu osobowego, wyłącznie by pokazać, że nie ma czegoś takiego jak "poziom zdegenerowania LGBT". Bo ludzie LGBT niczym nie różnią się od reszty, poza swoją nieheteronormatywnością. Oni nawet nie są żadną grupą o jakichkolwiek wspólnych cechach. Bo "nieheteronrmatywność" nie jest cechą. A Hitler nie malował pięknie, skąd Ci to przyszło do głowy? Gdyby Hitler ładnie malował, to by się tym zająl i nie zgotował światu krwawych łaźni. Malował poprawnie, ale nudno i kiczowato do bólu... Innych przykładów przerysowanych lub nie
Emma2019.11.28 9:46
Dodałabym jeszcze, że domniemany "spadek" przestępczości wynika też z celowego działania poprzez to, że przepisy stają się coraz bardziej niespójne i rozmyte, przestępstwa są zatajane albo nie są już przestępstwami, z ofiar robi się sprawców itd.
Pawel B.2019.11.27 22:37
Mario BŁ. No słucham dalej, jakie narzędzia ? Bądź łaskawa bez niedomówień ! Zwykle dajesz tutaj "czadu", aż się nie chce czytać ! A co teraz tak cie zatkało! Jak już zaczęłaś, to napisz zwiężle o co chodzi!
Maria Blaszczyk2019.11.27 23:07
No przecież piszę - całą stworzoną na potrzeby polaryzacji propagandę, wraz ze szkoleniami, materiałami prasowymi, pseudospołecznościowymi wrzutkami robionymi przez trolle. Do tego dochodzi częściowe finansowanie.
Wojtek Polak2019.11.27 22:51
teraz putin dla was jest be. zapomniałaś jak naczelny lisweeka płaszczył się przed miedwiediewem , jak król jewropy prowadzał się po molo z putinem. a może to jest nowy etap mądrości.
Maria Blaszczyk2019.11.27 23:14
???? Nie wiem, co to ma do rzeczy. Chodzenie po molo z Putinem to jeszcze nie zbrodnia. Tylko polityka. Jedna rzecz - prowadzić politykę. Inna - dać się kierować tajnym służbom brutalnego reżimu za pomocą agentów wpływu, lobbystów, trolli i zwykłych oszołomów w sposób nad którym nikt nie panuje. Wolałam czasy, gdy Polska prowadziła normalna politykę względem Rosji - z dyplomacją i przechadzkami po molo, niż sytuację, gdy Sołncewo wybiera nam władze, a kumple "ukraińskich separatystów" są przyjmowani do WOT i zbrojeni. I nigdy przenigdy nie napisałam nic pozytywnego o panu prezydencie Putinie. Więc nie wiem, dlaczego teraz jest "be". Jest to krwawy dyktator i za duzy problem uznaję polską uległą względem niego politykę.
Renata Zych2019.11.28 8:30
Nie chodzi o przechadzki po molo, ale Tusk był najwierniejszym sługą i podnóżkiem Putina. O to chodzi. Czy naprawdę Pani tego nierozumie?
Maria Blaszczyk2019.11.28 13:26
Naprawdę nie rozumiem. Pan premier Tusk próbował prowadzić rozsądną politykę wobec Rosji. Jednak się z nią mocno skonfliktował, stając po jasnej stronie mocy w sprawie Ukrainy. W przeciwieństwie do obecnego rządu, który politykę względem Ukrainy prowadzi pod dyktando proklemlowskich lobbystów - vide przykłąd nowelizacji ustawy o IPN, w której zasadniczo chodziło o dokopanie Ukrainie i uniemożliwienie dialogo polsko-ukraińskiego. Jak dodamy do tego dojście do władzy za sprawą intrygi rosyjski służby - słynne taśmy, oraz hulanie ludzi powiązanych z rosyjską agenturą lub, z jakichś powodów, na rzecz Kremla działający, np. w MON czy Ministerstwie Cyfryzacji - już nie wiem, który z tych przyładów jest bardziej przerażający, ale także, chociażby, zacieśnianie więzów z Białorusią, np. przez pana premiera Morawieckiego, omijanie z jej pomocą rosyjskiego embarga czy twarde stawianie na importowany z Rosji węgiel - to pojawia się pytanie, nie o podnóżki, tylko o to, kto tu rozdaje karty. https://www.rp.pl/Konflikt-Polska-Izrael/302229866-Kto-stoi-za-nowelizacja-ustawy-o-IPN.html https://kulturaliberalna.pl/2019/10/01/rosjanie-sluzby-wybory-polska-rzeczkowski/ https://www.theguardian.com/world/2017/jul/12/polish-minister-accused-of-having-links-with-pro-kremlin-far-right-groups https://vsquare.org/polands-new-minister-nationalist-supporter-of-russia/ https://wpolityce.pl/swiat/313034-efekt-spotkania-morawieckiego-z-lukaszenka-zostalismy-zaproszeni-do-udzialu-w-procesach-reprywatyzacyjnych-na-bialorusi https://gospodarka.dziennik.pl/news/artykuly/598870,wegiel-rosja-polska-import-antracyt.html
skuter2019.11.27 20:24
Wielki szacun dla Niemca Może pomału ktoś zajaży że to nie tak jak nas opluwa totalna opozycja gdzie tylko się da
Polak Ateista Dumny Gej 2019.11.27 20:08
może go biedroń wypie........lił i wie jaki ten pedał jest zboczony
Andrzej Wiktor Dul\\\\304\\\\231ba2019.11.29 3:16
Jak to możliwe, że jesteś gejem, skoro sypiasz z własną matką?
Zosia2019.11.27 20:05
Ten Helmut, też z LGBT, tylko się maskuje. Do Biedronia zawsze podchodzi od tyłu.
anonim2019.11.27 23:15
ty też się maskujesz, bo w rzeczywistości nadajesz się co najwyżej do garów i rozkładania nóg na 14.45, po tym swoim licencjacie, pustaku