Czym PiS zajmie się po rekonstrukcji? ,,Rządzący szykują gorącą jesień'' - zdjęcie
07.09.20, 11:45Fot. Adam Guz / KPRM via Flickr, CC 0

Czym PiS zajmie się po rekonstrukcji? ,,Rządzący szykują gorącą jesień''

11

Jesienią tego roku Prawo i Sprawiedliwość chce zająć się kilkoma ważnymi projektami. Jak donosi „Rzeczpospolita” – PiS ruszy między innymi z dalszą reformą sądów, mediów, a także prawa wyborczego.

Rządzący szykują gorącą jesień” – przekonuje dziennik.

Wszystko to ma się zacząć po zakończeniu rekonstrukcji rządu. Kolejne rozmowy w ramach Zjednoczonej Prawicy ruszyły już dzisiaj.

Jak przekonuje „Rzeczpospolita”, już przed kilkoma tygodniami pojawił się pakiet dziesięciu programowych haseł oraz kierunków,z których co najmniej jeden dotyczy zmian w wymiarze sprawiedliwości oraz głębokiej przebudowy Sądu Najwyższego i całego wymiaru sprawiedliwości.

O ich konieczności miał mówić sam prezes PiS. Odnosił się do decyzji dot. zakazu publikacji na temat Zbigniewa Bońka, który otrzymał dziennikarz Piotr Nisztor.

Innym kierunkiem ma być dekoncentracja mediów. Poza tym mają się pojawić zmiany w prawie wyborczym, w tym powołanie „korpusu wyborczego”, który miałby się zająć organizowaniem wyborów.

dam/"Rzeczpospolita",Fronda.pl

Komentarze (11):

Marco Breslaviano2020.09.7 17:45
W ostatnich wyborach prezydenckich na pisowskiego kandydata głosowali głównie ludzie urodzeni w latach 50-tych poprzedniego stulecia. Dla PiS-u i jej wyznawców nie jest to, najdelikatniej mówiąc, dobra wiadomość. Wobec tego jednym ze strategicznych celów tej partii musi być pozyskanie młodego elektoratu. W przeciwnym razie bowiem za 3 lata kolejne roczniki z prawem głosu zmiotą ich z ich stołków. Wiemy, jak owo pozyskiwanie będzie wyglądało na podstawie tego, co zdążył chlapnąć szef Forum Młodych Prawa i Sprawiedliwości i szef biura poselskiego Jarosława Kaczyńskiego Michał Moskal: "W pierwszej kolejności, co wielu przyjęło z zaskoczeniem, skupiliśmy się na trzech aspektach: ochronie środowiska naturalnego, równouprawnieniu płciowym kobiet oraz humanitarnym traktowaniu zwierząt. Tematy te, choć do tej pory zawłaszczone przez lewicę, muszą być obecne także w prawicowej dyskusji, ponieważ są ważne dla każdego młodego człowieka, a oddanie w nich pola naszym politycznym oponentom doprowadzić może jedynie do wypaczenia przez nich prawdziwej istoty rzeczy". Wiemy już zatem w jakiej Polsce już niedługo będziemy żyć. Brakuje tylko jeszcze deklaracji ze strony pana Moskala, iż nadstawi się Margotowi.
Szybka Randka2020.09.7 16:28
Cześć- Zapraszam na nowy portal społecznościowy dla dorosłych! Znajdziesz tam osoby na szybkie sex spotkania lub na wyskok na imprezke! Wystarczy wejść aktywować konto i juz randkować! www.erooo.pl
wdeptać POplatfusów glebę2020.09.7 12:30
no mercy
Michał Jan2020.09.7 12:15
Sądząc po dzisiejszym artykule, w którym sondaż wyborczy pokazuje PiS bez koalicjantów, do końca rekonstrukcji bardzo daleko.
Dam2020.09.7 12:15
Jeden sędzia postanowił zastosować cenzurę i trzeba wymienić cały wymiar sprawiedliwości. Analogicznie jak jeden polityk by coś ukradł, to wszyscy powinny iść do wymiany. Ale "ciemny lud to kupi". A każdemu, kto uważa, że PIS wprowadzi na miejsce skorumpowanych sędziów nieskorumpowanych przypominam historię kierowcy Seicento, gdzie "naprawiona" prokuratura wciąż nie potrafi tej sprawy rozwiązać, zdołała za to zepsuć dowody w tej sprawie.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.09.7 12:50
u PiSdziaków to normalne że za swoje grzechy karają innych! wystarczy przypomnieć jak szydło złapano na przyznawaniu sobie nagród, kaczyński kazał obniżyć wszystkim posłom pensje...
Dell2020.09.7 15:08
1. Prokuratura nie jest od "rozwiązywania" spraw, Szanowny manipulatorze. 2. "Historia kierowcy seicento" jest w sądzie, nieprawdaż?
Dam2020.09.8 6:21
1. Prokuratura jest od odkrycia przebiegu wypadku, czego nie potrafią zrobić od lat. 2. Następnego dnia po wypadku wyrok został już przez polityków i służby PIS stwierdzony. Jedyny powód, dla którego sprawa jest w sądzie, to adwokat kierowcy. Jeżeli jakakolwiek partia będzie miała zarówno prokuraturę jak i sądy pod butem, o jakimkolwiek sprawiedliwym wyroku przeciw ludziom partii możesz zapomnieć.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.09.7 12:05
Czym PiS zajmie się po rekonstrukcji? będą bardziej kradli a to co nie będą mogli ukraść to rozpyerdolą!
verizanus2020.09.7 12:02
Zależy jakie poważne siły będą przeciw tym reformom. Jak jakieś ościenne mocarstwo to tyle z tego będzie co z nowelizacji IPN o ochronie dobrego imienia Polaków...;)
Anonim2020.09.7 17:52
nic nie zrobią,jak w przysłowiu -krowa która dużo ryczy ,mało mleka daje- wystarczy że tvn lub inni "eskimosi" tylko nogą tupną, tak z miejsca podkulą ogony i na kolanach będą przepraszać i na kolanach wycofywać się.Ich wszelkie obietnice i wrzaski trzeba o doope potłuc,stracone nadzieje,ale gnojenie ściemą wirusa wychodzi im znakomicie