Czy w Kuźni Endecji podkuwać będzie Putin? - zdjęcie
27.01.17, 18:48Kremlin.ru, lic. CC BY-SA 4.0

Czy w Kuźni Endecji podkuwać będzie Putin?

Stowarzyszenia Endecja rusza ze swoim sztandarowym projektem. Uruchamia tak zwaną Akademię Młodej Endecji. Według stowarzyszenia ma to być "elitarna szkoła, w której kilkudziesięciu młodych ludzi z całej Polski, pod okiem ekspertów, polityków, dziennikarzy i ekonomistów uzyska bezcenną wiedzę oraz doświadczenie niezbędne do sprawowania funkcji publicznych w przyszłości".

Jak przekonuje stowarzyszenie, w ten sposób chce tworzyć "nowe elity państwa polskiego". Argumentuje, że "ostatni kryzys parlamentarny, pełen niepoważnych oraz nielicujących z powagą Sejmu RP zachowań, mocno uwidocznił potrzebę wykreowania nowych kadr, które będą łączyć merytorykę wraz z poczuciem głębokiej misji wobec Rzeczypospolitej".

Całej inicjatywie patronuje nie kto inny, jak Radał Ziemkiewicz. Stowarzyszenie będzie oferować wykłady z dziedziny ekonomii, mediów, stosunków międzynarodowych, politologii oraz historii. Mają odbywać się też zajęcia praktyczne, na przykład warsztaty medialne czy spotkania z parlamentarzystami, a także wizyty w Sejme.

Kto będzie na liście wykładców, jeszcze nie wiadomo. 

kk