17.04.19, 13:49(fot. screen/yt)

Czy ujawni się prawdziwa twarz Koalicji Europejskiej ws. euro? Jarosław Kaczyński sprawdza

- Wysłałem do przywódców najważniejszych formacji parlamentarnych projekt deklaracji, którą sam już podpisałem. To deklaracja partii, koalicji, ponadpolityczna, ponad podziałami, która odnosi się do interesów finansowych państwa i polskich obywateli - mówił Jarosław Kaczyński, prezes PiS, w specjalnym oświadczeniu

- Chodzi o to, żeby wszystkie te formacje, oczywiście łącznie z naszą, zagwarantowały, że w Polsce nie będzie wprowadzone euro zanim Polska nie osiągnie poziomu gospodarczego państw, które leżą na zachód od naszych granic. Tutaj punktem odniesienia są przede wszystkim Niemcy - mówił prezes Prawa i Sprawiedliwości

- Mam nadzieję, że ta deklaracja pokaże jednak dojrzałość klasy politycznej, bo w wypadku chodzi o oczywisty interes naszego kraju i jego obywateli. Ten interes jest tutaj całkowicie spójny z tego względu, że złotówka chroni nas przed wstrząsami, zapewnia szybszy rozwój i wiadomo, sfera euro to dzisiaj sfera stagnacji i jednocześnie chroni osiągnięty już poziom stopy życiowej i umożliwia podwyższanie tej stopy zarówno poprzez rozwój gospodarczy, jak i właściwą politykę państwa. W związku z tym wydaje się ona, z punktu widzenia politycznego, normalnych w demokracji podziałów politycznych, niekontrowersyjna – stwierdził Jarosław Kaczyński.

– Liczymy na to, że ewentualne zobowiązania niektórych formacji politycznych wobec ich zewnętrznych sojuszników, ja tutaj stosuję formę przypuszczeniową, nie będą miały znaczenia, bo interes polskiego społeczeństwa, polskich obywateli, państwa jest tutaj zupełnie oczywisty. Stąd nasza wiara w to, że ta deklaracja zostanie podpisana i że ona jednocześnie stworzy pewną płaszczyznę wspólnego myślenia o polskiej przyszłości, polskim wzroście, o tym by Polakom żyło się coraz lepiej i żeby stosunkowo szybko, choć oczywiście to czas liczony w wielu latach, być może nawet to są dziesięciolecia, ale dojdziemy do tego poziomu, którego wszyscy Polacy oczekują i mają prawo oczekiwać jako europejczycy, obywatele państwa, które jest członkiem UE – podkreślił prezes PiS.

baz/300polityka.pl

Komentarze

Angelus2019.04.17 20:37
Euro to jest temat zastępczy wymyślony naprędce. Ja by oczekiwał, że pan prezes wypowie się na temat którym Polacy naprawdę żyją, czyli strajku w oświacie.
cnn2019.04.19 3:17
A nie na odwrot przypadkiem. Oswiata to temat zastepczy odwracajacy uwage od rzeczy waznych upierdliwy.
Batko2019.04.17 19:42
Ruch Mistrza- MAJSTERSZTYK. Teraz się okaże KTÓRA Partia chce Polski Wolnej ,a która WASALA UE.
Jahu2019.04.17 14:38
PoKo znów dostało prawym sierpowym:)
Marian2019.04.17 14:36
Panie Premierze.Zaden europejs tego nie podpisze bo reka by mu uschla
Poliamorysta2019.04.17 13:59
Lgbt to moralne bagno i szambo !!! Sekta obłudników, oszustów zboczeńców z pedofilią na czele. Najwyższy czas skończyć z tolerowaniem tego bagna w Polsce. Należy zerwać z tolerancją i wyrzucić lgbt z publicznej przestrzeni. Czas najwyższy aby Polska była wolnym od dewiacji i przyjaznym każdemu krajem !