Czy UE przystąpi do genderowej konwencji stambulskiej? - zdjęcie
22.04.20, 16:26Fot. via: Pixabay - kevinsnyman

Czy UE przystąpi do genderowej konwencji stambulskiej?

12

W Unii Europejskiej toczy się debata nad możliwością przystąpienia do genderowej konwencji stambulskiej. Cały czas nie ma jednak porozumienia w tej sprawie wśród krajów członkowskich. Parlament Europejski przedstawił Trybunałowi Sprawiedliwości wiosek o wskazanie podstawy prawnej dla przyjęcia przez UE tego dokumentu. Jednak, jak twierdzą prawnicy z instytutu Ordo Iuris, żaden z zaproponowanych przez PE artykułów nie spełnia warunków, aby tak mogło się stać. Konwencja nie może też zostać przyjęta bez jednomyślnej zgody wszystkich państw członkowskich.

Konwencja Rady Europy o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej opiera się na kontrowersyjnym założeniu, według którego przemoc wobec kobiet wynika z nierównych stosunków władzy pomiędzy kobietami a mężczyznami, oraz z przypisywania kobietom i mężczyznom specyficznych dla danej płci ról społecznych. Dokument podważa również istnienie obiektywnych, biologicznych różnic pomiędzy kobietami a mężczyznami, wskazując, że ludzka płciowość jest jedynie konstruktem społecznym.

Wiele postanowień konwencji jest sprzecznych z Kartą Praw Podstawowych UE. Uderza ona szczególnie w art. 14 ust. 3 KPP, który mówi o tym, iż prawo rodziców do zapewnienie wychowania i nauczania swoich dzieci według własnych przekonań religijnych, filozoficznych i pedagogicznych jest szanowane, zgodnie z prawem państw członkowskich regulującym te kwestie.

PE w swoim wniosku pyta TSUE czy Unia może przystąpić do konwencji bez zgody wszystkich państw członkowskich. Według prawników z Ordo Iuris byłoby to sprzeczne z Traktatem o Funkcjonowaniu Unii Europejskiej. Jednomyślność w Radzie Europejskiej jest konieczna, kiedy zawiera się umowy międzynarodowe dotyczące sfer związanych z wolnością, bezpieczeństwem i sprawiedliwością.

„Trudno przewidzieć jakie byłyby wszystkie negatywne konsekwencje prawne przyjęcia konwencji stambulskiej przez Unię Europejską. Istnieją podstawy by sądzić, że ewentualne przystąpienie UE do konwencji prowadziłoby do istotnej destabilizacji systemu prawa europejskiego. Z tego punktu widzenia niezwykle istotny jest fakt, że UE nie może przystąpić do konwencji stambulskiej bez uzyskania jednomyślności w Radzie Europejskiej” – wyjaśnia Łukasz Bernaciński z Centrum Analiz Legislacyjnych Ordo Iuris.

kak/ Ordo Iuris, Tysol.pl

Komentarze (12):

gośka2020.04.22 22:18
demonizujecie naukę gender a sami od wieków ją propagujecie...to Wy katolicy dzielicie zajęcia na kobiece i męskie...to Wy wyśmiewacie faceta który żonie pomaga targać wózek dziecięcy...a kobietę, że babochłop bo kopie łopatą...to Wy wymyśliliście sukieneczki i spodnie...gdzie Jezus z Maryją nosili to samo!
Brudna LENA larwa czeka2020.04.22 20:14
Chcesz zobaczyć LENA tłustą i brudną larwę kremlowską? Jestem tutaj: www.lexlale.eu. Chcesz nawet przez internet złapać syfa kremlowskiego? Jestem tutaj: www.lexlale.eu Chcesz zostać impotentem do końca życia? Obejrzyj mnie tutaj: www.lexlale.eu. Jesteś pedałem i chcesz nim pozostać? Obejrzyj mnie tutaj: www.lexlale.eu Syf i coronavirus na mojej "koronie" tylko tutaj: www.lexlale.eu Jako bonus dorzucę malware i wirusy aby ci się komputer sperd......lił!
Chcesz sie umowic na SZYBKI SEKS BEZ ZADNYCH ZOBOW2020.04.22 20:12
Szukam miłego i kulturalnego faceta na spotkania lub stały związek. Mam na imię Lena lat 25, wzrost 169cm, Moje kontakt do mnie telefon tu - http://lexlale.eu Znajdź mnie po niku: Lenka25x napisz do mnie spotkajmy się!
ja2020.04.22 17:51
Dlaczego ludzie w Holandii , Anglii, Norwegii nie zdrowieją po koronawirusie ? I jak to możliwe że zapyziałych miasteczkach USA, gdzie ciężko dojechać i nie ma po co równiutko zaraziło się po kikla-kilkanaście osób w jednej chwili ?
Raport Kinseya - podawajcie to dalej 2020.04.22 17:43
Za wszystkim stoją zboczeńcy, których chora chuć, nie mieści się nawet zwykłym ludziom w głowie. Na raporcie tego turbozboczeńca bazują m.in. dzisiejsze opracowania WHO https://www.cda.pl/video/3567901d8
SEX W SŁUŻBIE REWOLUCJI 2020.04.22 17:36
https://niezalezna.pl/39125-seks-w-sluzbie-rewolucji
abcd2020.04.22 17:31
Jeśli kochasz swoje dzieci, protestuj przeciwko homopropagandzie. P e d e r a ś c i i lesbijki dzieci nie mają, zatem muszą sięgnąć po TWOJE dziecko. Czy zrówność TOBIE też odebrała rozum? Jeśli kochasz swoje dzieci, powiedz NIE homopropagandzie. Czytaj więcej na "henryk dabrowski pl" https://henryk-dabrowski.pl/index.php?title=Je%C5%9Bli_kochasz_swoje_dzieci,_protestuj_przeciwko_homopropagandzie
MT(*)2020.04.22 16:42
Ot, i może wirus również coś zatrzyma. Albo inaczej, unijni idioci sami wprasowali się w problem, który staje się globalnym "exitem"...
man.of.Stagira2020.04.22 16:41
QUOTE 78 per cent of students who identify as trans, non-binary, or “genderqueer” meet the criteria for at least one mental disorder, according to Boston University research. UNQUOTE https://www.breitbart.com/europe/2019/08/24/study-78-per-cent-of-trans-non-binary-students-mentally-disordered/ Tłumaczenie ad hoc: 78 % studentów którzy przyznają się do bycia ‘trans’, ‘non-binary’ albo ‘gender-queer’ spełnia charakterystyką wyników badań w testach kryteria będące podstawą do rozpoznawania przynajmniej j e d n e g o zaburzenia psychicznego. Koniec tłumaczenia tekstu w języku angielskim jw..
tang2020.04.22 17:25
Leczyć sie a nie promować
Moly2020.04.23 1:47
wniosek? A jaki procent katolickich huliganow rzucajacych jajakami spelnia kryteria antyspolecznej osobowosi??? A jaka diagnostyczna kategoria pasuje do czlowieka ktory narzuca swoich bliznich zaraza. A jaka do tych ktorzy go popieraja
Moly2020.04.23 6:02
Nie "przyznaja sie" : wyrazenie ktore sugeruje wstyd czy wine. Ale: " identifikuja sie jako" ; wyrazenie ktore po prostu opisuje fakty