22.03.19, 18:25

Czy to już koniec naszej cywilizacji? Prof. Roszkowski, prof. Nowak, Janusz Szewczak i Adam Bujak. TRANSMISJA NA ŻYWO!

W Krakowie trwa właśnie niezwykłe spotkanie najważniejszych polskich intelektualistów, którzy rozmawiają o bardzo niepokojącym problemie – czy nasza cywilizacja zachodnia już upadła? Dlaczego odchodzimy od Boga i Dekalogu oraz jakie są tego skutki? Czy Polska ma szansę przetrwać – a jeżeli tak to może od nas powinna wyjść iskra, która odnowi świat? Przyczynkiem do tej ważnej i arcyciekawej dyskusji jest książka „Roztrzaskane Lustro. Upadek cywilizacji zachodniej”.

 

O tym rozmawiają prof. Andrzej Nowak, prof. Wojciech Roszkowski, prof. Zbigniew Stawrowski, poseł Janusz Szewczak, ks. prof. Jan Machniak oraz fotografik papieski Adam Bujak.

 

Poniżej zapraszamy do oglądania transmisji na żywo! Spotkanie w Krakowie właśnie trwa!

 

 

Program spotkania:

 

Prof. Andrzej Nowak: 2019 – Rok Unii Lubelskiej – w kontekście Unii Europejskiej

Prof. Wojciech Roszkowski: Zadania Polski w ratowaniu cywilizacji zachodniej

Prof. Zbigniew Stawrowski: Kultura Zachodu w obliczu samozagłady

Poseł Janusz Szewczak: Bankowość bez moralności zagraża naszej cywilizacji

Ks. prof. Jan Machniak: Polska trwa przy Maryi

Adam Bujak: W świecie polskich sanktuariów maryjnych

 

Spotkanie uświetni kilka polskich tradycyjnych pieśni w wykonaniu Jana Kowalczyka – basa barytona.

Więcej na stronie wydawnictwa Biały Kruk.

Komentarze

wieslaw2019.03.23 14:36
chłopstwo które obraża intelektualistów to są rycerze za kutymi w szyszaki
bea2019.03.22 21:55
polecam madre wyklady przydadza sie dla enteligentow liberalnych moze cos zskumaja
Wik2019.03.22 19:56
Co za brednie. Szkoda Nowaka na towarzystwo oszołomów.
Ryszard Olejniczak2019.03.22 19:33
„Oddajcie tedy, co jest cesarskiego, cesarzowi, a co jest bożego Bogu.”( Mt 22, 21:) Nie wolno mieszać panowania nad tym światem z panowaniem boskim.A faryzeusze zadają nadal głupie pytania. To co powiedział Jezus Chrystus nie dotyczy tylko pieniądza. On wypowiadał prawdy uniwersalne i ścisłe (jak prawo powszechnego ciążenia). Utożsamianie w kategoriach upadku, dzisiejszej (w dodatku tylko zachodniej) cywilizacji z chrześcijaństwem, to tak jakby rozważać czy twierdzenie Pitagorasa będzie dalej obowiązywać. W dodatku współczesna cywilizacja zachodnia nie ma już zupełnie nic wspólnego z chrześcijaństwem. To cywilizacja MAMONY.
Moni2019.03.22 19:17
Tak, a kontynuując, osobnik o nazwisku Bęgowski to teraz dystyngowana dama Anna Grodzka, Biedroń to idealny kandydat na matkę nie swoich dzieci, a wszyscy "tęczowi" to jedyny ratunek na przetrwanie ludzkiej cywilizacji. Nie wiem jeszcze co na to ameby, pewnie też już ewoluują w kierunku akceptacji dla jedynych, słusznych i "nowoczesnych" reguł. Aż strach pomyśleć co się wydarzy, gdy osiągną jakąkolwiek funkcję intelektualną. Będą ten świat postrzegać też na "tęczowo"?
PrzyGrilluONiepokalaniuCywilizacji2019.03.22 18:52
Szewczak jest intelektualistą? I ten Bujak, dewot-gawędziarz, też? Popatrzcie, jak się za PiSu ten świat zmienia... Sobecka to Miss Mokrego Podkoszulka, Jaki pochodzi z herbowego bloku, Suski ma wieczorowy doktorat honoris causa, Antek MONcierewicz paraduje w Orderze Kaftana Białego.
lolek kremowka2019.03.22 18:51
Transmisja na żywo z końca naszej cywilizacji??? Może jacyś mistycy w swoich wizjach coś widzą???
Moni2019.03.22 18:48
Zdając sobie sprawę z wagi i rozmiarów dyskutowanego problemu, i z samego faktu, że dyskutujemy o nim, na pewno nie jesteśmy w fazie upadku. On byłby nieunikniony, gdybyśmy żyli w przeświadczeniu swojej doskonałości. Taki pogląd o sobie mają nasi przeciwnicy, oni uważają siebie i swoje reguły za jedynie doskonałe. W historii cywilizacji, żadna populacja przeświadczona o swojej rzekomej doskonałości, nigdy nie przetrwała. nawet jeżeli nie unicestwili jej wrogowie, ginęła na wskutek własnych słabości. Cywilizacja chrześcijańska przetrwa, bowiem ma w sobie pierwiastek refleksji nad własną niedoskonałością, wagą swoich błędów. Taka debata i głosy ze świata w podobnych kwestiach są tego przykładem. Wrogowie uznają się za doskonałych, nieomylnych, oni nie mają marginesu krytycyzmu, nie znoszą krytyki, nie stać ich na samokrytykę. To wiedzie ich do zguby. Życzę im tego. W jak najkrótszym czasie.
Pat2019.03.22 18:41
Nie przesadzajcie.Stosunkowo mała procentowo grupka pederastów i zboczeńców nie zmieni świata.
Zbyszek2019.03.22 20:37
Nie chodzi o małą grupkę pederastów i zboczeńców, ale o potężne siły finansowe, które za nimi stoją. Myślisz, że mała grupa rewolucjonistów w Rosji byłaby w stanie opanować ten największy kraj na świecie, gdyby nie byli wspierani przez te siły ?
bea2019.03.22 21:56
to sa sily ciemnosc ktore opanowuja Cywilizacje Chrzescjanska tam gdzie nie ma Boga tam budza sie demony