Prof. Andrzej Zybertowicz, socjolog, specjalista od specsłużb i doradca prezydenta Andrzeja Dudy w rozmowie z Rafałem Ziemkiewiczem w Radiu PLUS powiedział: "Oligarcha Number One niedawno zmarł, albo raczej, być może, żyje sobie gdzieś na Bali pod innym nazwiskiem"


Portal fakt.pl zapytał o słowa jakie padły w Radiu PLUS samego autora tychże słów profesora Zybertowicza co miał na myśli. Doradca Prezydenta Dudy powiedział, że był to żart chociaż przyznał, że istnieje wiele niejasności w śierci Kulczyka. - To była żartobliwa spekulacja - tłumaczy Zybertowicz.

Jaki był sekret sukcesu Jana Kulczyka? Prof. Zybertowicz tak go tłumaczy w Fakt24: - Miał większą niż inni inteligencję, sprawność w owijaniu sobie ludzi wokół palca, zbudował potężniejszą sieć wpływów neutralizująca zagrożenia i ułatwiającą mu to, co przez lata było jego specjalnością, czyli robienie biznesów na stylu sektorów publicznego i prywatnego. Socjolog zwraca uwagę, że nie bez kozery wykład, jaki Kulczyk swego czasu wygłosił w Salonie Profesora Dudka dotyczył sztuki uwodzenia.

I dalej:  - O ile nie można mówić, że skończyły się pasożytnicze układy interesów, które tworzyły establishment III RP, to skończyła się ich odsłona w wykonaniu Platformy. Te układy mogą jednak trwać dalej pod egidą np. Nowoczesnej - stwierdził prof. Zybertowicz w rozmowie z Ziemkiewiczem. Tezę tę rozwija w rozmowie z Fakt24. - Na Twitterze wielokrotnie dokumentowano, jak „demonstracje” tej partii, liczące kilkanaście osób były tak filmowane, by zapełnić ekran, pokazać tłum. Niejednokrotnie żartowano, że Ryszard Petru oszczędza na wynajmie mieszkania, bo śpi w telewizji. Wyraźnie jego projekt został „dotleniony” - wskazuje doradca prezydenta Andrzeja Dudy. Kto za to odpowiada? "Ci, którzy mają wpływ na główne telewizje w Polsce. Pytanie, kto był decydentem, bo Petru nie jest tak atrakcyjnym showmanem, jak np. Janusz Korwin-Mikke. W jego przypadku można powiedzieć: oto jest zabawny ludek, jak go pokażemy, zrealizujemy cele infotainment, bo zmieszamy informację z rozrywką - mówi. W przypadku Petru ten element rozrywkowy - zdaniem prof. Zybertowicza - nie jest obecny, więc skoro lider .Nowoczesnej jest dalej lansowany - musi stać za tym jakiś interes strukturalny. - Wydaje mi się, że to jest interes właśnie grup oligarchicznych - stwierdza.

- Platforma doskonale wyczuła, w jakim środowisku przyszło jej rządzić i starała się zaspokoić interesy wszystkich ważnych dla swoich rządów środowisk. Oligarchów, mocarstw zewnętrznych Niemiec i Rosji czy służby specjalne. Ponadto, po tym, jak się wytworzyła duża własność również jej interesy były zabezpieczane - wyjaśniał prof. Zybertowicz na antenie Radia Plus.

Pytań i wątpliwości jest zatem wiele!

 

 

TEGO NIE MOŻESZ NIE-PRZECZYTAĆ!!!

<<< PIĘKNA KSIĄŻKA NAWRÓCONEJ WIEDŹMY O ... MIŁOŚCI >>>

<<< TAJEMNICE CHRZEŚCIJAŃSTWA PRZED KTÓRYMI NAUKA JEST BEZRADNA>>>

<<< PRAWDA O HOLOKAUŚCIE CZYLI MITY O POLAKACH >>>

<<< JUDASZ - POZNAJ KIM BYŁ NAPRAWDĘ! >>>


ZAPRASZAMY! GALERIA HANDLOWA FRONDA.PL