Czy głosy Kidawy mogą trafić do Kosiniaka? - zdjęcie
25.02.20, 14:00Fot. via Łukas Plewnia, lic. CC BY-SA 3.0 / Wikipedia

Czy głosy Kidawy mogą trafić do Kosiniaka?

37

Jest możliwe, co więcej mam wrażenie, że właśnie ten wariant testuje się na zapleczu z udziałem czynników sprawczych. Za stary jestem na szukanie tanich sensacji, nieskromnie też dodam, że „umiem coś tam, coś tam” i dlatego nie muszę sięgać po prymitywne „PILNE”! Po prostu obserwuję, co się dzieje i nie wiedzę przypadku tylko znaki. Dwa kolejne sondaże zamówione przez media dalekie od sympatii do PiS pokazują, że Kidawa-Błońska nie jest w stanie przekonać do swojej kandydatury nawet wyborców PO. Jeden sondaż daje jej 22%, drugi 25% i nim przejdę do tytułowego sedna, warto podkreślić w jakim czasie Kidawa-Błońska notuje tak fatalne wyniki.

 

Od kilku tygodni trwa medialne trzęsienie ziemi, oczywiście są to klasyczne burze w szklance wody, jak palec Lichockiej, onkologia, „pogryzienie wyborcze”, no i jeszcze wraca koronawirus. Andrzeja Dudę razem ze sztabem atakowano ze wszystkich stron, nie zabrakło też „przełomów”, bo przecież Polacy nienawidzą propagandy TVP i nie wybaczą, że 2 miliardy nie pójdą na onkologię. Nic z tych rzeczy! Onkologię „opozycja” przegrzała, co nie było trudne, samo poruszenie tego tematu w tak obrzydliwym populistycznym stylu, nie mogło się spotkać ze społeczną sympatią. Tutaj też badania są bezlitosne, zdecydowana większość Polaków nie chce grania onkologią w kampanii wyborczej. Cała reszta „burz” okazała się jeszcze mniej istotna, pomimo olbrzymich wysiłków zapowiadaczy złej pogody. Plan na start kampanii Kidawy-Błońskiej był prosty, żeby nie powiedzieć prostacki, odpalić po raz setny wojnę POPiS-ową i zmarginalizować wszystko na lewo od PO.

Z planu pozostała kupka gruzów, a Kidawa-Błońska nie tylko nie przejęła wyborców konkurencji, ale straciła wyborców PO. Gorzej być nie może? Otóż może i właśnie o tym zaczynają myśleć zakulisowi macherzy, którzy testują „Władka”. We wspomnianych badaniach Kosiniak-Kamysz albo idzie łeb w łeb z Andrzejem Dudą w II turze wyborów albo z nim wygrywa. Kidawa-Błońska przegrywa w obu i to musi wywołać odpowiednią refleksję, tym bardziej, że z obozu PiS też płyną jednoznaczne sygnały: „naszym marzeniem jest wygrana w I turze, ale jeśli będzie II, to poprosimy o Kidawą-Błońską”. Wszystkie racjonalne oceny i rozsądne argumenty przemawiają na rzecz Kosiniak-Kamysza, który łączy w sobie dwie niebezpieczne dla Andrzeja Dudy cechy. Po pierwsze jest w stanie skupić prawie cały elektorat antypis, na zasadzie wszyscy, byle nie Andrzej Duda. Po drugie może odebrać kawałek elektoratu Andrzeja Dudy, szczególnie ten „pokukizowy”. Jest jeszcze trzeci atut Kosiniaka-Kamysza, którym jest świeżość.

Zdaje sobie sprawę, że ostatnie zdanie mogło wywołać uśmiech, ale trzeba je właściwie rozumieć. Świeżość polega na tym, że po raz pierwszy do 2005 roku walka toczyłaby się nie pomiędzy PO i PiS, czym wszyscy są zmęczeni, ale pomiędzy PiS i „nową siłą”. Taka sytuacja musiałaby nadać kampanii dynamiki z elementami wymakającymi się spod kontroli. Sztab Andrzeja Dudy z całą pewnością ma kilka wariantów na walkę z Kidawą-Blońską, ale nie z Kosiniakiem-Kamyszem. Wszystko, gdzie nie spojrzeć układa się pod Kosiniaka-Kamysza i tylko jedna przeszkoda blokuje nagły zwrot akcji. PO nie może sobie pozwolić na utratę pozycji lidera opozycji, to byłby koniec tej formacji. Nie bardzo mogą sobie też na to pozwolić media, „eksperci” i „autorytety”, jawne uruchomienie takiej pokerowej zagrywki to prawdziwa rewolucja, przewrót na politycznej scenie. Mało prawdopodobne, że do czegoś podobnego może dojść, ale istnieją inne metody.

 

Wystarczy odpowiednio pokazywać Kosiniaka-Kamysza i zaangażować Internet, aby jego notowania poszły w górę. Dokładnie to samo zrobiono z Kukizem, który uzyskał 20% poparcia. Jeśli Kidawa-Błońska będzie zaliczać kolejne wpadki, co jest więcej niż pewne, to zakulisowi macherzy zostaną zmuszeni do wsparcia Kosiniak-Kamysza. Przy spadkach notowań kandydatki PO i przy katastrofie wizerunkowej, wsparcie Kosiniaka-Kamysza przestaje być pokerową zagrywką i staje się ostatnią nadzieją na pokonanie Andrzej Dudy. Samo wdrożenie planu na szczęście nie gwarantuje sukcesu, mało czasu, mało środków, dlatego idealnym scenariuszem byłoby podniesienie notowań Kosiniaka-Kamysza kosztem Kidawy-Błońskiej, która z wynikiem 19% wchodzi do drugiej tury. Tak czy siak w interesie Andrzeja Dudy jest ostrożne wspieranie Kosiniaka-Kamysza również po to, żeby nie zrażać jego elektoratu, który zdecyduje o zwycięstwie w II turze.

 

Matka Kurka/Kontrowersje.net

Komentarze (37):

typ2020.02.26 8:18
W pierwszej turze odbierze jej trochę głosów i kobieta będzie miał wynik na poziomie 25% ale w drugiej się odbije jednak to nie oznacza, że cała masa opozycyjna na nią zagłosuje. Śmiało można wyłączyć tu wielu wyborców PSL-u a i część Konfederatów odda głos na Dudę. Ponadto nie wierzę by cały elektorat lewicy ją poparł. Tak się nie stanie.
Palindrom2020.02.26 0:43
Głosy "Kidawy" nie trafią do Kosiniaka, bo Kosiniak najzwyczajniej je Kidawie odbierze. Jaki Kosiniak-Kamysz jest, taki jest, ale w wyścigu o laur kretyństwa, w przeciwieństwie do Kidawy-Błońskiej, nie startuje.
Thomas2020.02.26 0:32
Ten Kosiniak-K...a mysz to czerwono-zielona chorągiewka. Tak się obróci jak wiatr zawieje.
Glaudiusman2020.02.26 0:00
To jest jedna zgraja, więc grają do jednej bramki. Obie kandydatury poza wszelkim interesem naszej ojczyzny. Tylko banicja docelowa.
Nina2020.02.25 22:28
KODawa-Błońska z KO partii Budki, Kosiniak-Kamysz tęczowy Władziu i Hołodnia to wszystko to samo antypolska zbieranina
Tomek2020.02.25 17:23
Niech wyborcy Konfederacji zagłosują na Dudę w II turze to będzie super.
Elektor2020.02.25 18:06
Na typka który bez szemrania podpisuje wszelkie podwyżki podatków wspierając komunę w Polsce? Dobrze się czujesz? Duda won.
Noelek2020.02.25 17:22
Kosiniak Kamysz :'wygra wybory" ,bo w nim jest dużo "świeżości" :))... No rzeczywiście sama świeżość z niego wychodzi.. Tak naprawdę wygra KASA +., czyli to, co się znalazło w kieszeniach Polaków. A tego Rodacy nie oddadzą za friko, tak łatwo, o nie !! Dlatego Andrzej Duda zostanie prezydentem na II kadencję !
Nie znasz strony internetowej - NIE OTWIERAJ!!!2020.02.25 17:13
"Filmy online" Legalne, normalne obojętnie jakie firmy jak chcą zareklamować swój produkt wykupują czas w mediach. Tak robią ludzie uczciwi prezentujący swój produkt LEGALNIE mający LEGALNY PRODUKT. A kim jest ten pajac proponujący filmy "dożywotnio"? Ruscy, Ukraińcy gdzieś na Ukrainie, w Rosji jakieś mendy polsko-języczne mają NIELEGALNE kopie z Chin - ale tu nie chodzi o filmy tylko o WASZE KARTY KREDYTOWE. O DOSTĘP DO WASZYCH KONT!
Foster2020.02.25 17:07
Raczej glosy Dudy trafią do Kosiniaka i Hołowni. Zarówno jeden i drugi reprezentują środowisko głeboko katolickie.
anonim2020.02.25 17:06
Oglądaj Hit- Bad Boy (2020) oraz inne filmy/seriale www.ciinema.eu ========= Jedyny VOD gdzie płacisz raz i masz dożywotni dostęp, Wystarczy założyć konto oraz je aktywować i juz ogladasz.
ciekawy2020.02.25 16:35
Jeszcze wczoraj można było powiedzieć, że to, że Kamyk będzie kandydatem całej opozycji na prezydenta to opowieści z krainy science fiction. Dziś ,wiadomo jednak już jedno, że podjęto poważne działania, aby ten wariant wdrożyć w życie. W terenie od kilku dni zaczęły dziać się dziwne rzeczy, które rodziły pytanie co te elementy znów kombinują. Chcą mniej ni więcej , aby elektorat PiS marginalizowany i lekceważony przez Morawieckiego i Dudę zagłosował na Kamyka, i to dałoby im zwycięstwo. Budka jest zbyt słaby aby się temu sprzeciwić i ten scenariusz może faktycznie stać się realny.
Baśka2020.02.25 15:52
Bezbarwny ciapciuś, bez charyzmy, honoru i programu. Zawsze z lewakami, jako 5% przystawka. Dziwię się, że ktokolwiek chce jeszcze n niego głosować.
Elektor2020.02.25 16:05
Ja nie chcę. Zagłosuje na p. Krzysia Bosaka, ale w ewentualnej 2 rundzie jeśli byłoby PAD vs WKK no to muszę. Nie chcem ale muszem.
Urszula2020.02.25 16:09
A może właśnie taki jest potrzebny. Nie będzie toczyć wojen z opozycją i będzie słuchać co ma PiS do powiedzenia i przyklepie dobre pomysły. Program? A Duda ma program?
jula2020.02.25 15:28
Mogą, mogą, na złość PiS.Taka jest część elektoratu, program- bez znaczenia, - wiarygodność bez znaczenia
Henryk2020.02.25 15:20
Jaka świeżość,jaka świeżość czuć go tęczowymi onucami i gumiokami!!!
Elektor2020.02.25 15:25
Oczywiście że czuć! Ale nie jest oklepany jak AD i MKB, a suweren nie jest zbyt lotny, nie czuje takich zapachów. I AD i MKB mają duży elektorat negatywny, WKK jest nijaki a to jest jego atut. Dla tych którzy "wszyscy tylko nie AD" - równiez i dla mnie:) jest to kandydat do przyjęcia. Osobiście pierwsza runda wiadomo - Prawica! Ale w ewentualnej drugiej każdy byle nie AD. No gdyby akurat pan RB startował to juz sami sobie wyjaśnijcie, wcale bym nie poszedł.
Elektor2020.02.25 15:16
No tym razem przyznaję Wielguckiemu rację! Na tle PO i PiS (tu można popatrzeć jak zaciekle walczą z sobą: https://www.facebook.com/janusz.korwin.mikke/photos/10152756184887060) mimo że WKK jest z partii która ma pełną zdolność koalicyjną wygląda świeżo. I rację ma Wielgucki że każdy byle nie A.Duda i stąd Władek może zgarnąć mnóstwo głosów, więcej niż MKB. Mój w drugiej rundzie ma pewny. W pierwszej wiadomo - Prawica!
robaczek 2.02020.02.25 15:02
ADRIAN przegrywa! ;] to już raczej pewne! ;] teraz tylko trzeba sprawdzic jak bardzo w dupke dostaniecie ;] nastepny krok parlament przejmie opozycja nastepny krok: rozliczonko!!!! OJ BEDZIE WESOLO!!! JAK TRZEBA BEDZIE POGADAC Z SASIADEM I PRZYZNAC ZE JEDNAK PIS TO ZLODZIEJE I NIEUDACZNICY!!! ;] ale bedize fajnie!!!! ;] juz jest!! kochane grzeczne patuski!! zawsze same sie w gów_no wpakują ;] oj frajerzy frajerzy! bedzie wstyd!!
JS2020.02.25 14:57
Tytuł z jednej ze stron informacyjnych Tusk: "Mało nie popłakałem się ze śmiechu" .... z powodu wpadek p. Kidawy-Błońskiej :-D Pozdrawiam bo ze zdrowiem może być wkrótce w Polsce krucho
Matwiej Bej2020.02.25 14:48
Głosuję na mniejsze ZŁO>>> Andrzej Duda. NIGDY nie zagłosuje na Kidawę,Kosiniaka,Biedronia ,i NIGDY na Bosaka.Czyli wybór prosty =Karczma i Browarek ,bo nie ma kandydata Narodowej Demokracji..
anonim2020.02.25 14:44
> i dlatego nie muszę sięgać po prymitywne „PILNE”! No i mamy samozaoranie Frondy, bezmyślnie cytującej na zasadzie kopiuj-wklej. https://www.fronda.pl/a/uwaga-porwano-dziecko-policja-uruchamia-child-alert,140332.html
jeszcze żebys tylko to rozumiał coś skopiował2020.02.25 14:44
Atheisten sind dumm - A . Einstein Oh, yes! Indeed!
Onuca Putina2020.02.25 14:35
Jeśli Kosiniaka wyprzedzi Kidawę to wygra z Dudą. Dlatego, że jest nijaki, bezbarwny, neutralny.
Elektor2020.02.25 15:39
Miejmy nadzieję! Jeśli nie Prawica to niech jest i Władek. Zawsze to jakiś klincz z PiSem u koryta, nie wszystko będzie zaklepywał jak PAD. Dalej będą nas okradać, ale już inny klimat się zrobi, już nie tak na chama jak robią to teraz.
POKOjeb2020.02.25 17:35
Nigdy natego glupka ze wsi niw zaglosuje.
Po2020.02.25 14:31
Pytano Kamysza o program wyborczy. Kosiniak powiedział, że ma projekt całkowitej reformy sądownictwa w Polsce. No to patano dlactego tak późno ? Bo on nie mógł tego projektu wprowadzić w życie w latach 2007-2015, bo wtedy wprowadzał dwa wielkie projekty reform ! Jedną z nich była reforma OFE, a drugą reforma wieku emerytalnego.
piotem2020.02.26 7:32
Nie mamy systemu prezydenckiego, jego wywody to pic dla naiwnych. Każdy powinien pamiętać co robił jak był.... Jeżeli jakimś trafem wygra, będzie popijał wino i ordery przyznawał swoim... mieszczuch na wsi.
Bizon2020.02.25 14:30
Polacy ! Ten, który jako Minister Pracy i Spraw Socjalnych w rządzie mafii PO-je-bów i zielonej szajki PSL: - okradł wszystkich Polaków na 156 MLD zł z OFE, - podniósł wiek emerytalny Polakom do 67 lat, a kobietom na wsi o 12 lat, - oklaskiwał Jeżdżewskiego, który w wredny sposób ubliżał katolikom na spotkaniu ze szczurem Tuskiem, Utożsamiał się z LGBT biorąc udział w Koalicji Europejskiej z lewackimi partiami przed wyborami do PE, Kandyduje w wyborach prezydenckich 2020 i chce być naszym Prezydentem ?!!!! Więc pytam – co to jest ?!
Urszula2020.02.25 16:01
"okradł wszystkich Polaków na 156 MLD zł z OFE," Po pierwsze. Wy PiSdy musicie się końcu zdecydować ile było tych miliardów bo podajecie różne sumy w zależności od chyba ilości wypitego alkoholu. Po drugie - gdzie są te rzekomo skradzione miliardy? Przecież nie wyparowały. Po trzecie - ile miliardów z OFE ukradły PiSdy. Po czwarte - jeśli opozycja okradła wszystkich Polaków to wychodzi po 4000 zeta na łebka. :D Nie jest źle. PiS okradło nas na więcej. Pisz o złodziejstwie swoich idoli. Belka ci uwiera w oku i nie widzisz? :D
Thomas2020.02.26 0:08
Oj wyparowały nam te miliardy. Tylko trochę daleko od Polski na zagraniczne konta. A Belka to nas uwierała jakieś dwadzieścia pięć lat temu. I nie w oku tylko w kieszeni.
piotem2020.02.26 7:26
Bardzo merytoryczne PiSdo...
POKOjeb2020.02.25 17:33
Zgadzm sie. Nie mozna glosowac na tego glupka ze wsi.
Atheisten sind dumm - A . Einstein 2020.02.25 14:30
A team of researchers based in Italy have found "compelling evidence" that African penguins use the same speech patterns as we do -- the first time this has been found in an animal other than a primate. The team recorded 590 breeding calls known as "ecstatic display songs." They were sung by single birds during the mating season, from 28 adult African penguins in three different colonies in Italian zoos. The songs' sounds are similar to the bray of a donkey, according to the paper which published Tuesday, and are responsible for the flightless birds' less-than-flattering nickname: the jackass penguin. The study found that the vocal sequences contained three distinct syllables of different length, with the "words" used most often the shortest, while the longest sequences were made up of shorter syllables. The researchers said this showed the flightless birds shared two traits of human speech -- that the most frequently used words are shorter, but also the longer the sentence (or for penguins: the call), the shorter the sounds within it. The paper, which published in the journal Biology Letters, said these two linguistic laws known as Zipf's Law of Brevity and the Menzerath-Altmann Law respectively, are shared by most human languages.
katolik2020.02.25 14:22
Przeciez PSL to to samo dno co PO dno mor-społ-polit -int popslsldwiosnanowoczesnahołow już zaciągnęli grzech społeczny i karę przekleństwa swojego życia. Powiedziane jest kładę przed tobą błogosławieństwo albo przekleństwo.
POKOjeb2020.02.25 17:31
Glosy Pani Kidawy Blonskiej nigdy nie przypadna temu chlopu ze wsi.