Czy Biden będzie proaborcyjnym światowym Herodem? - zdjęcie
14.12.20, 19:41Fot. Gage Skidmore via Flickr, CC BY-SA 2.0 / José Luiz Bernardes Ribeiro via Wikipedia, CC BY-SA 3.0

Czy Biden będzie proaborcyjnym światowym Herodem?

53

Największą różnicą pomiędzy prezydenturą Trumpa a gabinetem Bidena będzie zmiana kursu w stosunku do aborcji – uważają amerykańscy komentatorzy. Ich zdaniem proaborcyjna polityka nowego lokatora Białego Domu będzie miała wypływ znacznie wykraczający poza granice USA, choćby na ONZ, do której Stany Zjednoczone wnoszą 10 mld dolarów rocznie, a więc jedną piątą budżetu organizacji.

Zwolennicy pro-life ostrzegają, że polityka Bidena będzie mocnym poparciem dla zwolenników usuwania ciąży i agresywnym działaniem w relacjach międzynarodowych na rzecz lobby aborcyjnego. „Kończąca się prezydentura była najbardziej pro-life od wielu lat. W ONZ znalazło to wyraźne odzwierciedlenie w języku dokumentów, które unikały sformułowań proaborcyjnych, Trump za każdym razem walczył o usunięcie takich określeń. Teraz to się zmieni. Administracja Bidena wprowadzi język wspierający aborcję do każdego dokumentu, tak jak to robił gabinet Obamy” – ocenia Elyssa Koren, działaczka na rzecz obrony wolności obywatelskich.

Jej zdaniem nadchodząca prezydentura znacznie osłabi znaczenie działań pro-life w krajach rozwijających się, które potrzebują pomocy zagranicznej od państw członkowskich ONZ i zachodnich darczyńców. „Amerykańska pomoc będzie odtąd silnie uwarunkowana żądaniami liberalizacji aborcji” – uważa działaczka.

Jedną z pierwszych decyzji Trumpa po objęciu urzędu było zablokowanie finansowania usług aborcyjnych za granicą, takich jak np. wsparcie ONZ dla chińskiego programu kontroli liczebności populacji, który obejmował m.in. przymusową aborcję. „Biden odwróci tę politykę zaraz po objęciu prezydentury. Będzie najbardziej proaborcyjnym przywódcą w całej ONZ, będzie bardziej radykalny niż kiedykolwiek był Obama” – przewiduje Elyssa Koren. „Trump, pieniądze, jakie uzyskał z likwidacji działań promujących aborcję, przeznaczał na fundusze do walki z HIV, chorobami zakaźnymi i zajmujące się globalnym bezpieczeństwem zdrowotnym. Pod rządami Bidena wszystkie te pieniądze znów zostaną przeznaczone na promocję aborcji” – dodaje Koren.

Nad programem związanym z promowaniem aborcji pracuje od lat najbardziej agresywna organizacja proaborcyjna na świecie Planned Parenthood. Razem z 90 organizacjami opracowuje plan działania na rzecz jak najszerszego dostępu do aborcji na całym świecie. Zawiera on listę działań, które Biden ma wprowadzić w życie w ciągu pierwszych 90 dni swojej prezydentury. W pierwszym punkcie czytamy: „prezydent musi wydać rozporządzenie wykonawcze, w którym jednoznacznie określi swoje zobowiązanie do ochrony i rozszerzenia dostępu do kompleksowej opieki zdrowotnej w zakresie zdrowia reprodukcyjnego, przestrzegania praw seksualnych i reprodukcyjnych, w tym opieki aborcyjnej, w USA i na całym świecie, oraz uchylić lub odwołać wcześniejsze działania wykonawcze ograniczające dostęp do tej opieki”.

W aborcyjnej „mapie drogowej” zaznaczono również wyraźnie, że nowy prezydent USA musi oświadczyć publicznie, że Stany Zjednoczone ponownie zaangażują się na skalę globalną w promocję aborcji. Jednym z elementów planu jest też przywrócenie finansowania WHO, które od lat propaguje aborcję na całym świecie. USA znów zaczną naciskać na wszechstronną edukację seksualną dzieci – często bez wiedzy i zgody rodziców – na poziomie międzynarodowym.

Zwolennicy pro-life w USA nalegają, by Biden opowiedział się za bardziej zrównoważoną polityką Stanów Zjednoczonych, zgodną z rzeczywistymi wymogami międzynarodowych porozumień dotyczących aborcji. „Administracja Bidena powinna uszanować neutralne stanowisko w sprawie aborcji wielu krajów członkowskich ONZ. Wiemy, jakie jest stanowisko Partii Demokratycznej, ale jeśli Stany Zjednoczone naciskają na to, co jest nielegalne lub ograniczone w innych krajach, to bezpośrednio narusza to suwerenność narodową. Z tego powodu Stany Zjednoczone, niezależnie od tego, jaka partia rządzi aktualnie w Białym Domu, powinny zachęcać ONZ do milczenia w tej sprawie” – uważa Koren.

Niektórzy obserwatorzy wierzą, że konstruktywne działania mogą być nadal realizowane poprzez współpracę z krajami członkowskimi za pośrednictwem tych agencji i rad ONZ, których zaangażowanie pro-life jest wciąż silne. Na pytanie, czy całkowite odwrócenie w ONZ polityki aborcyjnej byłoby niszczące dla organizacji pro-life, odpowiadają, że taka zmiana będzie wyłącznie wezwaniem do jeszcze cięższej pracy. „Nie ma lepszego czasu na bycie radykalnym katolikiem. To sam Bóg wezwał nas do życia w takich czasach” – powiedziała Koren.

 

Vaticannews.va/Łukasz Sośniak SJ – Watykan

Komentarze (53):

Marek2020.12.27 16:10
Herod zmarł parę lat przed spisem ludności ,(tak jest przynajmniej w źródłach). Ale jak się głęboko wierzy to nie przeszkadza.
zorro2020.12.16 9:25
Herod był za aborcją? Rany, co wy tam zażywacie? Chociaż wspaniale rozśmieszacie. Róbcie tak proszę dalej.
Bajden będzie2020.12.15 19:16
bajdurzył jak mały Kazio na zabawie w remizie strażackiej, jeśli on zapomina jak się nazywa to kto za niego będzie myślał i trzymał kciuk nad czerwonym guzikiem??? :)
gumowa kaczka2020.12.15 17:49
za młody jest na Heroda
🐟2020.12.15 16:22
Joe Biden, Joe Biden. Jadł na obiad rybę.
Kogo NIE lubi matis89-KONFIEDIERACJA?2020.12.15 14:32
Watykanu - to heretycy i masoni, PIS - to lewacy i masoni, PO - to masoni i lewacy, Merkel - to lewaczka i mason, Macron - to mason i lewak, Biden - to mason i lewak, ale za to ... matis89-Konfiedieracja LUBI ... Putina.
matis892020.12.15 14:56
Kłamiesz. Ja od dawna tu mówię że Niemcy, Francja, lewactwo i UE zawarły nowy pakt ribbentrop-mołotow z Chinami i Rosją którego celem jest inwazja Chin i Rosji na Europę. Tą inwazję przepowiedział Pan Jezus w Orędziach Ostrzeżenie.
Spierrdalaj Konfiedieracja!2020.12.15 15:24
Tak jakby 2.000 lat temu była Rosja, Niemcy i Francja.
matis892020.12.15 16:22
Dlatego proroctwo Pana Jezusa z Orędzi Ostrzeżenie o inwazji Chin i Rosji na Europę dotyczy naszego pokolenia.
Robert2020.12.15 14:30
Pytanie jest nie na czasie. Biden popiera nielimitowaną aborcję od lat. Jest to cecha całej elity "partii demokratycznej".
Waarnemer2020.12.15 15:04
Teraz jest "zabieg przerwania ciąży" (a nie przerwania życia dziecka), to pewnie niedługo będzie "zabieg przerwania emerytury"...
Anonim2020.12.16 7:44
"Zabieg przerywania emerytury" to jest stan polskiego szpitalnictwa
matis892020.12.15 14:27
Warto dodać że zwolennikiem masona Bidena jest sam Bergoglio Fałszywy Prorok Nie Katolik od antychrysta.
Dar2020.12.15 14:09
Zygota, płód - umowne nazwy fazy rozwoju człowieka. Lewactwo dehumanizuje te niezbędne dla każdego człowieka etapy życia. Jakby chcieli musieli sami siebie przekonywać, a prawdę zagłuszyć. Kobieta w ciąży mówi, że spodziewa się dziecka/ będzie miała dziecko. Nie mówi, że teraz ma w sobie zygotę, płód czy zlepek komórek. Swoją droga, może lewactwo by zaczęło żądać, żeby tak właśnie nazywać kobiety w ciąży? Zazygocione, zapłodowione albo inne takie rynsztoki, które są immanentne dla tego prymitywnego środowiska. Czemu nie? Byłoby ciekawie - mówisz takiej: masz w macicy zlepek komórek, zygotę. Nie myśli i nie czuje, żeruje na tobie. Potem - to tylko płód, nie potrafi przeżyć poza twoim organizmem, wyluzuj i wyskrob się jak masz na to ochotę.
astm.2020.12.15 13:57
Może dziadek się opamięta. Ma już swoje lata i różnie bywa, a jeżeli jest prawdziwym katolikiem a nie faryzeuszem to opowie się za życiem. W przeciwnym wypadku nie wiadomo, co go może czekać. Życie jego chyli się ku końcowi i trzeba będzie zdać relacje.Wg mnie niech żyje nawet 200 lat tego mu życzę.
Eris44 - Po 11...- AAAsshole2020.12.15 13:32
Kto by "przypuszczał", że prof. doktor Hatefulshit-Woleński i jego synek ułomek to ... syjoniści. Brzydki jest patriotyzm polski, żydowski patriotyzm-syjonizm jest "ok". Całkiem to naturalne, jak go mame i tate wykarmiło mlekiem od krów rasy "Yitzhak Shamir". Jasiu i Tadziu Hatefulshit-Woleński to nie tylko göwna żydowskie antypolskie i antykatolickie, ale i ... syjoniści (Brzydki jest patriotyzm polski, żydowski patriotyzm-syjonizm jest "ok"), ale nade wszystko, to kawał kürwy HIPOKRYTY. D.Trump dla niego to taki i owaki szympans, rasista i chüj wie jeszcze co, ale dla Wysraela dobroczyńca. Nigdy, ale to nigdy nie wierz żydowi jak "indentyfikuje" się np. z Polską. Żyd jest genetycznym hipokryta, łgarzem, hejterem z najwyższej półki, podły charakter typowy untermenschen. . . . I have nothing but deep contempt for this old fuck and his lame faggot son - mostly for the falsehood, mendacity, and degeneration. Utterly shameless log of shit. . . . . I oczywiście o 4 rano jest ekspertem od spraw amerykańskich, nawet podaje stronę prowincjonalnego "rag" do którego konieczna jest subskrypcja aby czytać. . . . . What a dumb jew.
Mietek2020.12.15 12:56
Czy to prawda ,że Kaczyński zostanie uznany za czwartą osobę boską?
Anonim2020.12.15 13:56
Nie igraj z BOGIEM - bo nie wiesz z kim tańczysz , obyś nie płakał za jakiś czas.
katolik2020.12.16 9:50
Maryja jest nieformalną 4 osobą boską
Iza2020.12.15 11:36
Brak wiedzy dziennikarza widać już tytule. Herod nie zabijał "dzieci poczętych", tylko niemowlęta. Biden nie chce zabijać niemowląt.
ale noworodki już tak2020.12.15 11:43
na aborcje można się zdecydować w niektórych stanach nawet w czasie porodu.
Iza2020.12.15 12:27
Tak, z powodu śmiertelnej wady. Podkreślam śmiertelnej wady.
dar2020.12.15 14:12
bzdura, przykład Nowy York. Posłujesz przy późnych aborcjach? Fajne, nie?
Waarnemer2020.12.15 15:02
Tam jest niestety pełna "wolność" i aborcję na życzenie można wykonać nawet na początku porodu, nazywa się to "partial birth abortion".
leszczyna2020.12.15 17:54
Jak wada jest śmiertelna, to noworodek sam umrze, nie trzeba go dobijać w czasie porodu.
toni2020.12.15 10:09
Niestety wyraźnie widać czas Apokalipsy, lewactwo wszędzie i w kościele zasiada u władzy, a kapłanów Chrystusowych takich jak o. Augustyn Pelanowski usuwają
zorro2020.12.15 9:28
Bo nie będą się rodzić chore, niechciane dzieci?
ateusz2020.12.15 11:38
I mają się rodzić, dla katolików ważne jest dobro zygoty a dobro kobiety mają w głębokim poważaniu. Niech rodzi ciężko uszkodzone dziecko a potem zdycha z głodu jak nie może iść do pracy bo dzieco wymaga opieki 24/7, aż do śmierci w wieku 4 lat. To nikogo nie obchodzi, kobieta ma robić to, co jej każą faceci którym nie wolno mieć rodziny :D
skuter2020.12.15 12:51
Ciągle powtarzacie że ciało kobiety należy do niej samej I owszem w związku z tym ma prawo uciąć sobie rękę lub nogę Ale nie ma prawa zabijać swojego nienarodzonego dziecka Bo ono nie należy do niej Lecz do Boga i całego świata
ateusz2020.12.15 13:01
Zygota to nie dziecko
Anonim2020.12.15 19:32
Zygota to jak najbardziej dziecko Dziecko w świetle prawa Ustawa o Rzeczniku Praw Dziecka za dziecko uznaje każdą istotę ludzką od poczęcia do osiągnięcia pełnoletniości (tj. co do zasady 18 lat)[1]. W rozumieniu Konwencji o prawach dziecka, przyjętą przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych 20 listopada 1989 roku „dziecko” oznacza każdą istotę ludzką w wieku poniżej osiemnastu lat, chyba że zgodnie z prawem odnoszącym się do dziecka uzyska ono wcześniej pełnoletniość (art. 1)[2]; dziecko, z uwagi na swoją niedojrzałość fizyczną oraz umysłową, wymaga szczególnej opieki i troski, w tym właściwej ochrony prawnej, zarówno przed jak i po urodzeniu (wstęp).
uszkodzony płód2020.12.15 13:11
o, skutrek sukin wraczy na j*tacy.
marian2020.12.15 9:21
Teraz radośnie skorzystasz z możliwości aborcji, a na starość zwidy i koszmary.
j2020.12.15 7:49
teraz już jestem pewna że chcę mieszkać w USA, wreszcie dobry prezydent
T.2020.12.15 8:27
Smiało, zapraszamy do getta w Detroit.
dar2020.12.15 14:14
czem prędzej tam się wynieś... jednego mordercę mniej w mojej ojczyźnie.
violencja2020.12.15 23:34
Do J-wypad, nie chcemy morderców w Polsce.
AAAtomek2020.12.15 7:08
tego się można było spodziewać
AAAtomek2020.12.15 13:30
Dzień dobry prawaku. Zapomniałeś znowu nicka zmienić na swojego.
pdf-2020.12.14 23:37
nie tylko ta tragedia, druga to fakt, że on rzekomo jest katolikiem ,a takie rzeczy robi, mnie to osobiście gorszy, jak Pan Bóg może na to pozwolić.....; ale cóż takie jego ścieżki, z nie takiego zła On wyciąga dobro
man.of.Stagira2020.12.14 22:57
Sleepy Joe -k a t o l i k NOWEGO TYPU! perfekcyjny idol naszej Martusi Lempart -HEIL Lempart!..
anonim2020.12.14 21:46
Oto dla was PiS nowy Pan, całujcie mu dupę
Tadek R2020.12.14 21:30
a u nas jak w kraju trzeciego świata. Rodzić potworki, byle urodzić. Reszta nas nie obchodzi, ważne, ze kiecun zadowolony
gw12020.12.14 21:28
Obywtele USA maja dostęp do broni to mogą abortować ...................... i po problemie
ryszard2020.12.14 21:01
"Proaborcyjna polityka Bidena to tragedia dla całego świata" Nie dla całego, bo dla jego mocodawców spod znaku faszystowskiej finansjery - nie! Po drugie to tylko jeden elementów nowego porządku - neoniewolnictwa i może lepiej będzie umrzeć przed urodzeniem niż w nim żyć.
Zatroskany2020.12.14 20:35
Biden to marionetka.
cucumber2020.12.14 23:49
jaka jest dla Ciebie różnica czy dostaniesz w łeb pałką od Bidena czy od kogoś z za jego pleców?
Panie autorze/-rko!2020.12.14 20:00
Nie od prezydenta i jego administracji zależy czy aborcja będzie czy jej nie będzie, ale decyzji the US Supreme Court.
Panie komentatorze/-rko2020.12.15 11:34
Czytałeś/-aś w ogóle artykuł, który komentujesz? Mowa jest o działaniach na forum ONZ i wpływie na inne kraja, w szczególności rozwijające się. SCOTUS nie ma tu nic do powiedzenia.
matis892020.12.14 19:53
Proaborcyjna polityka masona Bidena to polityka Rządu Światowego NWO masonerii. Lewacki PIS już powiedział że dla nich nie ma żadnej różnicy czy rządzi Trump czy Biden byle był realizowany projekt masonerii i lewactwa. Dlatego lewacki PIS oficjalnie wspiera satanistyczny, masoński i apokaliptyczny projekt państwa bezgotówkowego antychrysta do Znamienia Bestii.
Co ty wiesz o USA?2020.12.14 20:02
Nothing.
man.of.Stagira2020.12.14 19:49
Sleepy Joe -k a t o l i k NOWEGO TYPU! Idealny idol naszej Martusi Lempart -HEIL Lempart!..
to on2020.12.14 19:46
wasz nowy PAN pisowcy