Członkowie KORWINA: Gwałcić trzeba tak by nie zgłosiła - zdjęcie
22.04.20, 08:14Janusz Korwin-Mikke/Wikipedia, fot. Adam Grycuk, CC BY-SA 3.0 pl

Członkowie KORWINA: Gwałcić trzeba tak by nie zgłosiła

84

Mieliśmy właśnie kolejny popis erudycji członków partii KORWIN, które zostały opublikowane w mediach społecznościowych przez Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, który zapowiada podjęcie kroków prawnych.

Komentarze członków partii KORWIN brzmiały na przykład:

- Gwałcić trzeba tak żeby tego nie zgłosiła. Wtedy ona jest szczęśliwa i Ty – napisał Kamil Jabłoński, także członek młodzieżówki oraz sekretarz okręgu Partii Korwin

Z kolei Jakub Kulozik, członek młodzieżówki Partii Korwin oraz radny młodzieżowej Rady Miasta Katowice pisze:

- Ja w ogóle uważam, że gwałt może być przyjemny ostatecznie. Najpierw mówi, że nie chce i siłą trzeba, a potem zadowolona i zaskoczona

Kamil Jabłoński wyjaśnianie swoich słów określił jako „niefortunne” i zaczął od formułki podyktowanej najprawdopodobniej przez jakiegoś prawnika albo zaczerpniętej z typowego amerykańskiego filmu:

- Zanim odniosę się do wspomnianej wypowiedzi, chciałbym podkreślić jedną istotną kwestię. Gwałt to obrzydliwa zbrodnia i wymaga bez żadnych wątpliwości surowego ukarania. I nie powinno być tak jak teraz, że przez niejednoznaczne traktowanie gwałtu przez polski kodeks karny sprawcy są w stanie uniknąć odpowiedzialności

Pomijając fakt, że komentarze na temat gwałtu wyrażane przez niektórych członków partii KORWIN są po prostu obrzydliwe, to niestety może to być kolejna próba szukania taniej sensacji żerujących na skrajnych ludzkich emocjach, ponieważ – jak widać z zacytowanej regułki prawnej – i tak się wymigają. W końcu to tylko słowa i nikogo personalnie nie dotyczyły.

Jednym słowem: DNO!

 

mp/facebook/omzrik

Komentarze (84):

Adam2020.04.24 16:21
banda zboczeńców jak to pisał korwin poco polakom stocznie a szczeci n oddać niemcom
Eustachu2020.04.23 5:05
A ten osrodek Monitorowania tresci rasistowskich i ksenofobicznych to jest oburzony tylko gwaltami rasistowskimi i ksenofobicznymi czy wszystkimi gwaltami jak leci?No bo jak Korwin zgwalci Polke to nie jest rasizm .To co to ich obchodzi ?To nie jest rasizm.
Reytan2020.04.23 0:14
Konfederacja to krypto=komuna,i trzeba ja zdelegalizowac.
Grizzly2020.04.22 22:01
Sugerujesz zwyrolu gwałt z morderstwem?
NIELEGALNE!2020.04.22 18:38
Legalne, normalne obojętnie jakie firmy jak chcą zareklamować swój produkt wykupują czas w mediach. Tak robią ludzie uczciwi prezentujący swój produkt LEGALNIE mający LEGALNY PRODUKT. A kim jest ten pajac proponujący filmy "dożywotnio"? Ruscy, Ukraińcy gdzieś na Ukrainie, w Rosji jakieś mendy polsko-języczne mają NIELEGALNE kopie z Chin - ale tu nie chodzi o filmy tylko o WASZE KARTY KREDYTOWE. O DOSTĘP DO WASZYCH KONT!
Filmy online2020.04.22 18:26
Oglądaj Najlepsze hity i premiery kinowe w domu! Wygodny sposób, aby oglądać tysiące filmów i seriali. Produkcje przedpremierowe, premiery 2020! Zenek,hejter , Psy 3 i inne nowości Wszystkie możliwe filmy oraz seriale z dożywotnim dostępem. https://filmvod.pl
anonim2020.04.22 16:06
KTO WYCHOWAL TAKICH TEPAKOW ONI NIE WYSZLI JESZCZE Z JASKIN
anonim2020.04.22 13:58
Co na to sekciarze od Januszka Ko-Muszka ? Ich guru JKM to słynny zwolennik "lekkiej pedofilii" (skandal sprzed paru lat) a od paru dni propagator abortowania "potworków". ______ Marksizm-leninizm niczym szczególnym nie różni się od korwinizmu-michałkizmu.
Agnieszka2020.04.22 13:13
Cześć! Nazywam się Agniеszka, mam 23 lata. Chcę znaleźć mężczyznę do intymnych spotkań i komunikacji. Z przyjemnością odpowiem wszystkim, napisz do mnie na stronie randkowej, oto moja strona - loveto.one/agnieszka96
mir2020.04.22 13:04
wyglądają mi na lachociągi .jeden nawet fajny
Marian2020.04.22 11:48
Czerwonoarmiści mogliby się od nich uczyć.
Michał Jan2020.04.22 12:39
Nie od nich, tylko od p. Blanki Lipińskiej. Taki niby cwany, a dał się, jak frajer p. MP zmanipulować.
matis892020.04.22 11:21
No a czemu PIS wspiera aborcję razem z PO, Wiosną, Nowoczesną. Według PISu i PO, NOwoczesnej, Wiosny po gwałcie można zabić dziecko. Więc gwałciciel nie ma odpowiedzialności wobec dziecka bo te może zostać zamordowane w aborcji.
Agnieszka Dz. 2020.04.22 12:00
A jaką gwałciciel ma mieć odpowiedzialność? Ma spędzić długie lata w więzieniu i ma mieć dożywotni zakaz zbliżania sie do swojej ofiary. Kobieta ma mieć prawo do tabletki typu ellaOne. Nie może być zmuszona do rodzenia dziecka oprawcy. Nie może być tak, jak się zdarza, że zmusza się zgwalconą 12 latkę do rodzenia dziecka. Łatwo Ci sie teoretyzuje, bo Ciebie to nie dotyczy.
matis892020.04.22 12:41
Agnieszko lewaczko, a wam lewakom łatwo się teoretyzuje z zabiciem drugiego człowieka niewinnego, z aborcyjnym zabijaniem dzieci. To lewacki ukłon w stronę gwałcicieli. Nie ma odpowiedzialności wobec poczętego dziecka bo te się zamorduje w aborcji. No super lewacki układ z gwałcicielami. Nie macie odpowiedzialności wobec dziecka bo my lewaki je zamordujemy w aborcji.
Niejestemrobotem2020.04.22 12:53
Nie chodzi tu o sprawcę, tylko o ofiarę. I to jej należy pomóc tak bardzo jak tylko to możliwe. Również dając prawo do aborcji. Bo to tak naprawdę kobieta będzie ta odpowiedzialna. Ona w razie braku aborcji będzie miesiące w ciąży. No, albo popełni samobójstwo bo nie będzie w stanie tego znieść. Później się dziecko urodzi i co? Nawet przez ciąże kobieta może sobie zniszczyć przyszłość, cholernie to wpłynie na jej psychikę i może zrujnować jej dotychczasowe życie. A co dopiero jakby miała wychowywać. Jak chcesz jakąś odpowiedzialność dla gwałciciela, to niech sąd orzeka odszkodowanie na rzecz kobiety, a gwałciciel niech pracuje w obozie karnym aż nie odpracuje tej kwoty. Będzie to lepszy układ, niż kazać kobiecie rodzić dziecko, a jemu ewentualnie płacić alimenty.
matis892020.04.22 13:06
do Niejestemrobotem To czysty lewacki ukłon w stronę gwałciciela. Zgwałcisz, poczniesz dziecko a my lewaki zamordujemy to dziecko, więc nie będziesz miał odpowioedzlaności wobec dziecka. W cywilzowanym świecie to życie dziecka jest najważniejsze, to priorytet. Dziecko to niewinna istota najbardziej chroniona. A lewaki mówią do gwałcicieli, my zamordujemy wasze dzieci i nie będziecie mieć odpowiedzialności wobec nich. Największą ofiarą jest zamordowne niewinne dziecko i gwałciciel ma od lewaków spokój bo Ci mu mówią, nie będziesz odpowiadał za dziecko, my je zamordujemy.
Niejestemrobotem2020.04.22 13:39
Nie dziecko, tylko płód. I nie morderstwo tylko aborcja. Po pierwsze. Po drugie, aborcja w tym przypadku nie jest obowiązkowa. Po trzecie, mimo wszystko gwałt nie zawsze kończy się ciążą, a wręcz zazwyczaj nie. I konsekwencje gwałciciel powinien ponieść za sam czyn gwałtu, niezależnie, czy doszło w konsekwencji do ciąży. Po czwarte, jeśli chcemy obciążać go odpowiedzialnością, to za stan kobiety. Niech płaci jej odszkodowanie. Jak go nie stań, to niech obowiązkowo pracuje. Po piąte. Ofiarą jest kobieta. I jej bezwględnie należy pomóc. Nie wolno dokładać jej traumy ciąży i wyrzucenia 9 miesięcy z życia. Po szóste jak wyobrażasz sobie odpowiedzialność gwałciciela wobec dziecka, inaczej niż finansowo? A na to samo wyjdzie, jak będzie płacił odszkodowanie kobiecie.
matis892020.04.22 13:56
Aborcja to morderstwo na dziecku i jeżeli gwałciciel pocznie dziecko to ono jest największą ofiarą jeżeli zostanie zamordowane w ochronie gwałciciela aby ten nie musiał odpowiadać za nowe życie, dziecko. My lewaki zamordujemy twoje dziecko gwałcicielu, abyś nie musiał za nie odpowiadać. W tym lewackim układzie najlepiej wychodzi gwałciciel który ma zapewniony brak odpowiedzialności wobec dziecka bo te zostanie zamordowane w aborcji. W cywilizowanym świecie to dziecko jest najważniejsze, w państwie lewaka Hitlera należy je zamordować i dokonać depopulacji o której lewaccy politycy mówią już jawnie i otwarcie.
Agnieszka Dz. 2020.04.22 14:27
Mati, największą ofiarą gwałciciela jest kobieta, której w Twoich wywodach nie ma. Kobieta ratuje swoje życie. Zażywając tabletkę EllaOne powoduje że nie dopuszcza do zapłodnienia, ewentualnie nie dopuszcza do zagnieżdżenia się zapłodnionej komórki. Nie morduje żadnego dziecka. Robi to w swojej obronie,nie gwałciciela, bo gwałciciel nie ma żadnych praw, obowiązków, odpowiedzialności i zobowiązań, rozumiesz? Gwałciciel jest śmieciem, nie żadnym ojcem. Kobieta jest ofiarą, to ją trzeba chronić w takiej sytuacji.
Niejestemrobotem2020.04.22 14:36
Mam wrażenie, że piszę z Trollem.
aaaa2020.04.22 10:59
Odczepcie się od Konfederacji to są wypowiedzi zbieraniny od Korwina. To jest tak jakby zarzucać Kaczyńskiemu , ze akceptuje to co wygaduje i jątrzy Gowin zwłaszcza spraw tęczowych i kast sędziowskich i akademickich .(ciekawe kiedy przodek pana Gowina usunął przecinek z nazwiska). TVP zaprasza codziennie do studia wszystkie małpy z zoo politycznego z wyjątkiem konfederatów. To zarzucanie konfederatom , że są na pasku rosjan jest żenujące.
anonim2020.04.22 11:13
Ale przecież Korwin tak samo mówił o gwałcie. Według niego, każda kobieta lubi być gwałcona.
Michał Jan2020.04.22 12:00
Trochę... Pani Lipińska - demiurg tutejszej dyskusji - idzie znacznie dalej.
Agnieszka Dz. 2020.04.22 12:01
Ani trochę nie lubi. Co za różnica. Gwałt to gwałt.
Michał Jan2020.04.22 12:38
Jak się używa współczesnej nowomowy do tłumaczenia wypowiedzi gościa, który wypowiada się językiem sprzed 100 lat, to wychodzi zachęta do gwałtu i liczenie, że może ostatecznie to się jej spodoba. Ja bym w tym "trochę" odczytywał, że kobieta lubi być zdobywana.
Maciej Łagodny.2020.04.22 10:34
Europa potrzebuje PRAWA opartego o RYGORYSTYCZNE Prawo Szariatu. W Islamie jest NAJMNIEJSZA PROSTYTUCJA ,NAJNIŻSZE ZACHOROWANIE na choroby Weneryczne. Bo Rozwiązłość Mężczyzn i KOBIET Może ZATRZYMAĆ TYLKO Świadomość BEZWZGLĘDNEJ KARY.Dotyczy to Mężczyzn i Kobiet.
Niejestemrobotem2020.04.22 11:36
Oczywiście, bo zawieranie małżeństw na jedną noc, później rozwód, żeby się zabawić to przecież nie prostytucja, tylko po bożemu. A tak bardziej serio. Ludzie lubią uprawiać seks. Nie ma w tym nic złego i zabranianie tego ludziom, tylko dlatego, że jakaś drobna część zaraża się chorobami wenerycznymi to absurd. Kompletny, totalny absurd. Już pomijając, że prezerwatywy i edukacja seksualna zmniejszają to ryzyko jeszcze bardziej.
espada2020.04.22 16:30
seks uprawia sie z mezem/zona. W innym przypadku mozna trafic do piekla
Niejestemrobotem2020.04.22 16:52
Zaryzykuję ;) Bo widzisz, nie wierzę w piekło. I z perspektywy ateisty, nie widzę potrzeby czekania do ślubu.
America f*****g first yeah!2020.04.22 10:15
> kolejna próba szukania taniej sensacji żerujących na skrajnych ludzkich emocjach A pani wpis czym jest?
Klapaucjusz2020.04.22 10:13
Mam wrażenie, że dla panów z Konfederacji gwałt to jedyna szansa na stosunek seksualny z kobietą.
Jaskółka2020.04.22 10:34
Nie osądzaj swoją miarą
mir2020.04.22 12:57
myślęże wolą obciąganko pipcie gładolice tylko weź tu padaj np bosakowi fuj
kacapy za Ural2020.04.22 9:48
Przejęli zwyczaje od swoich mocodawców rosyjskich ?
Oskar2020.04.22 9:27
Zboczeni kretyni tak jak ich idol Korwin. Komentatorzy tutaj w większości to takie samo łajno, Wszystko potwierdza że konfederacja to rzeczywiście ruskie onuce, poziom umysłowy bolszewickiego żołdactwa idącego przez Europę i gwałcącego co popadnie. To info powinno być nagłośnione żeby ludzie widzieli kto stoi za BOSAKIEM.
chris2020.04.22 13:06
A czy Oskar to Polskie imię?
Jaskółka2020.04.22 9:04
W dzisiejszym świecie feministek, nawet jak lasencja jest happy, to feministyczne ździry wytłumaczą jej, że została zgwałcona. Dziś gwałtem jest wszystko. Gwałtu nie ma tylko wtedy, gdy amant dysponuje zgodą poświadczoną notarialnie oraz zeznaniami minimum trzech świadków
Agnieszka Dz. 2020.04.22 9:33
Jeśli kobieta mówi "nie" to znaczy to dokładnie to co mówi. Może wystarczy sie trzymać tej zasady?
Saki Faki2020.04.22 10:06
Jeżeli po tym "nie" jest przecinek? 😉
anonim2020.04.22 10:22
Chyba niezbyt Ci się opłaca podpadać mi, pozdrawiam :)
Saki Faki2020.04.22 10:37
Hej, to tylko interpunkcja 😉
Jaskółka2020.04.22 10:32
Dziś to o wiele za mało.
Agnieszka Dz. 2020.04.22 10:44
Nie sądzę. Niestety nadal istnieją tacy mężczyźni, którzy uważają , że żony sa własnością męża, dlatego cokolwiek by nie zrobił to nie jest gwałt, albo że nie można zgwałcić prostytutki.
anonim2020.04.22 12:34
A co powiesz o takich, które kokietują, jak gołąb czającego się kota? One mówią "tak" czy "nie"?
Niejestemrobotem2020.04.22 13:09
One się bawią rozmową, może chcą tylko pogadać, podroczyć się. Jeśli faktycznie chcą seksu, to zapewniam Cię, że w pewnym momencie jednoznacznie powiedzą tak. Jeśli nie wiedzą, czy chcą, to od tego, jak dalej potoczy się spotkanie zależy czy będą chciały. Jeśli nie chcą to nie. Nie ma tu problemu.
Być jak2020.04.22 17:15
Często takie kobiety doprowadzają do dramatów, bawią się.
Cudny2020.04.22 13:47
no ty jesteś walsnoscią Korwina
Agnieszka Dz. 2020.04.22 14:30
Ja nie jestem niczyją własnością. Co najwyżej kocham i jestem kochana.
anonim2020.04.22 12:32
Są i tak, które mówią "nie wiem" i wtedy mężczyzna musi zgadywać. Od jego wyczucia zależy, czy dobrze zgadnie.
Niejestemrobotem2020.04.22 11:43
Litości. To, że ktoś zaproponował, żeby w przypadku oskarżenia o gwałt było domniemanie winy, nie znaczy, że tak jest. Wciąż mamy domniemanie niewinności i nie jest łatwo kobiecie fałszywym oskarżeniem doprowadzić do skazania faceta. A nawet w razie faktycznego gwałtu ciężko jest go często udowodnić, bo on mówi w sądzie, że się zgodziła, ona że nie i jest uniewinnienie z braku dowodów. A nawet jak są dowody niepodważalne, to jest absurdalnie niski wyrok w zawieszeniu, bo ustawodawca nie traktuje gwałtu jako zbrodni.
nico2020.04.22 8:45
Z takimi twarzami i IQ wiedza, że żadna normalna nie zechce dobrowolnie.
Michał Jan2020.04.22 8:39
Jak trzeba się podlizać Papciowi Jarkowi i dopiec Jego największemu zagrożeniu, to "Pani Marysia" nawet od delatorów p. Pankiewicza rączo cytuje. Burnyje apładismienty za zachowanie "czujności rewolucyjnej"! Wyjaśnień i sprostowań nie uznawać!
Agnieszka Dz. 2020.04.22 9:03
Michał, wiesz że jestem ostatnią osobą, która by broniła zakłamanej pani MP, ale jestem też kobietą. To co wypisywali ci ludzie jest haniebne i uwłaczające godności kobiet. I wbrew temu, co myślą samce alfa, kobiety nie chcą i nie lubią być gwałcone.
Michał Jan2020.04.22 9:19
No dobrze, ale to były wariacje nt. dziwacznych wypowiedzi najjaśniejszej gwiazdy literatury (zaraz po Noblistce), p. Blanki Lipińskiej. Wystarczy kliknąć na "więcej" i poguglać wypowiedzi tej pani. W weekend p. MP skrzętnie pominęła sprostowanie "DoRzeczy", choć wisiało 15h.
anonim2020.04.22 11:15
Niemniej panowie poparli jej dziwne i prowokacyjne tezy, zresztą sam Korwin udowadnia, że kobiety lubią być gwałcone.
Michał Jan2020.04.22 11:58
Nie stosuję fejsa, więc nie znam całego kontekstu. Panowie twierdzą, że pariodiowali: https://dorzeczy.pl/kraj/128976/kobiety-same-prosza-sie-o-gwalt-lipinska-dla-jednych-kobiet-to-jest-gwalt-dla-innych-fajny-seks.html Młodzieży, nawet uważającej się za konserwatywną, fejsy i tłity odebrały zdolność panowania nad całokształtem pisanego tekstu.
Cudny2020.04.22 13:44
ty sama jesteś zakochana w Korwinie
Oskar2020.04.22 8:37
Zaplecze polityczne niejakiego BOSAKA... Tfuuu.
AborcjaSTOP2020.04.22 8:37
Gwałcić trzeba tak, żeby urodziła!
anonim2020.04.22 8:33
Ma chłopak rację. Prawdziwy mężczyzna zawsze wyczuje kiedy kobieta go nie chce, a kiedy tylko się drażni. Nie stosuje przemocy, tylko dopasowuje się do jej rytmu.
kora2020.04.22 11:11
Powiedz to rodzinom kobiet które z powodu gwałtu popełniły samobójstwo.
anonim2020.04.22 12:27
Nie piszę o gwałcie, czytaj ze zrozumieniem.
Agnieszka Dz. 2020.04.22 12:10
Co za chore bzdury! Prawdziwego mężczyzny nie kręci zmuszanie do seksu i gwałcenie.
anonim2020.04.22 12:30
To, że akurat tobie tacy mężczyźni nie pasują, nie znaczy, że nie ma takich kobiet. Świat nie kręci się wokół ciebie, nie porównuj wszystkich ze sobą. Ja nie piszę tutaj o gwałcie, tylko o zagrywkach niektórych kobiet, którą lubią drażnić się z mężczyznami. Ich mężczyźni doskonale je znają.
Agnieszka Dz. 2020.04.22 12:42
Piszemy tu o gwałcie, bo o tym jest temat artykułu i o tym mówili ci czlonkowie Konfederacji. I nawet jeśli jakaś kobietę kręci gwałt, to nie znaczy, że można to rozciągać na wszystkie kobiety.
anonim2020.04.22 13:37
Nikt tego nie rozciąga na wszystkie kobiety, a słowo "gwałt" jest tu używane umownie i nie dotyczy prawdziwego gwałtu, który jest zniewoleniem wbrew czyjeś woli.
Agnieszka Dz. 2020.04.22 14:18
Serio? A skąd wiesz, czy jest używane umownie, czy nie? Ktoś bardzo mi bliski powiedział coś bardzo pięknego i ważnego "Uważam, że seks to przede wszystkim dzielenie się sobą, a gwałt wiąże się z agresją" i zgadzam się z tym w 100%
anonim2020.04.22 17:05
Agresję każdy rozumie inaczej. Może dla ciebie to jest nie do pojęcia, ale są kobiety, które lubią szybkich i gwałtownych mężczyzn i lubią ich prowokować do takich zachowań. Dlatego sex uprawia się z osobami bliskimi, które dobrze się zna, a nie z kim popadnie.
Saki Faki2020.04.22 17:44
Kolega w temacie seksu, widzę, słabo zorientowany 😉
Cudny2020.04.22 13:41
Śmiszek jakoś Biedronia czasem zmusza do sexu
Niejestemrobotem2020.04.22 13:00
Niestety, ale nie. Często tacy mężczyźni, są przekonani, że dziewczyna się tylko drażniła, a ona naprawdę nie chciała. I są zaskoczeni sprawą o gwałt. Bo przecież nic nie zrobili. To często faceci przekonani, że są tak zajebiści, że przecież żadna im się nie oprze, a tu zaskoczenie. Dlatego lepiej zakładać, że nie znaczy nie. I nie ryzykować, że się skrzywdzi kobietę. No chyba, że umówiliście się, że chcecie się tak zabawić i ustaliliście hasło bezpieczeństwa. Wtedy to ok.
anonim2020.04.22 13:34
Dlatego nie idzie się do łóżka na pierwszej randce, tylko z osobą, z którą jest się już parą. Wtedy zna się swoje upodobania.
Po 11, NIE BĄDŹ OBOJĘTNY2020.04.22 8:32
Nic nowego. Katolickie, narodowe, tradycyjne podejście do kobiet: Żona ma być posłuszna i poddana w wszystkim swojemu mężowi (Ef 5,22-24; Kol 3,18; 1P 3,1) Nuda....
Michał Jan2020.04.22 8:34
Znowu zabawiasz się w teologa spod Grójca.
Lewacka Kretynizacja Świata2020.04.22 8:35
A poza tym w domu wszyscy zdrowi??? Hehehehehehe
mir2020.04.22 8:27
chłopaki na zdjęciach dumne i wyprężone . pewnie maja wibratory w życi
Michał Jan2020.04.22 8:34
Piszesz z doświadczenia?
anonim2020.04.22 8:21
Naprawdę nie wystarczy raz napisać i już? Po co jeszcze wstawiać te zrzuty ekranu i to kilka razy, w różnych ujęciach? Trzeba przewijać w nieskończoność. Czytelnicy naprawdę nie są aż tacy głupi, jak niektóym tutaj się wydaje. Jeśli ktoś będzie zainteresowany, bez trudu sam znajdzie źródło.
Stani2020.04.22 8:33
ten artykuł jest dla czytelników Frondy. Nie wymagaj takich zdolności od tych biednych, zmanipulowanych ludzi.
Michał Jan2020.04.22 8:36
Po to, żebyś mógł kliknąć na "więcej" i doczytać, że wszystko, co nieoceniona "Pani Marysia" od delatorów p. Pankiewicza przeczytała, to bzdury.
KOnfederaści2020.04.22 8:18
Ruskie onuce ...
Michał Jan2020.04.22 8:32
Czyli oni mają mocodawców myślących kilka ruchów naprzód, a Ty takich, którzy nie wiedzą po co dwa ostatnie zrobili, a wszystkich wcześniejszych nie pamiętają.
sct2020.04.22 15:10
Ruskie sałdaty...