Czas się zbroić. Kownacki: Rosja działa coraz agresywniej - zdjęcie
31.12.16, 19:15fot. Flickr

Czas się zbroić. Kownacki: Rosja działa coraz agresywniej

"Porównując ten rok do poprzedniego, w którym obejmowaliśmy władzę, jestem przekonany, że Polska jest zdecydowanie bezpieczniejszym krajem pod każdym względem" - powiedział wiceminister Obrony Narodowej Bartosz Kownacki na antenie programu "Polski punkt widzenia" TV Trwam.

"Ten rok został bardzo dobrze przepracowany, jeśli chodzi o kwestie obronności. W tym zasługa oczywiście całego rządu, ale w pierwszej kolejności ministra Antoniego Macierewicza. Dzięki jego pracy w ministerstwie doszło do zmian, które zwiększyły nasze bezpieczeństwo w każdym wymiarze. (…) Jeszcze rok temu byli tacy, którzy mówili, że szczyt NATO w Warszawie się nie odbędzie, a tymczasem on się odbył i był wielkim sukcesem, zarówno, jeśli chodzi o organizację, jak i dopięte tam kwestie polityczne. Dzięki temu już w styczniu zostaną rozlokowane w Polsce pierwsze wojska państw sojuszniczych, a jest taka potrzeba, gdyż działania Rosji są coraz bardziej agresywne" - dodał Kowancki.

Minister mówił też o sprawie francuskich śmigłowców. "Znakomitym efektem tego programu jest świadomość naszych partnerów przy innych programach, które teraz realizujemy, że polska strona nie będzie ulegała presji zagranicznego referenta, nawet jeśli ta presja będzie wsparta lobbingiem takiego czy innego rządu" - stwierdził.

Wreszcie zaznaczył, że Polska była i pozostaje wiarygodnym sojusznikiem Francji. "Polska jest wiarygodnym sojusznikiem Francji. Proszę zwrócić uwagę, że po ubiegłorocznych zamachach w Paryżu to strona polska, jako pierwsza deklarowała wsparcie dla Francuzów. Nie wyolbrzymiałbym tego problemu. Wręcz przeciwnie! Dzięki temu nasi zagraniczni referenci wiedzą, że my będziemy bronili własnego interesu" - powiedział Bartosz Kownacki.

ol/mon.gov.pl, RadioMaryja.pl