01.05.18, 16:43zdj. screen TVP Info

Czarnecki:Durna, czarna propaganda opozycji totalnej ma krótkie nogi!

W rozmowie z portalem wPolityce.pl europoseł Prawa i Sprawiedliwości, Ryszard Czarnecki zwrócił uwagę, że nie sprawdziły się czarne scenariusze opozycji w sprawie unijnego budżetu. 

"Durna, czarna propaganda PO i Nowoczesnej ma krótkie nogi, tak samo jak kłamstwo"-ocenił polityk PiS, który podkreślił, że nie sprawdziły się zapowiedzi "opozycji totalnej", która straszyła, że Polska zostanie ukarana przez Brukselę obcięciem dofinansowania. 

Tymczasem nasz kraj najprawdopodobniej uniknie cięć w unijnym budżecie. Według europosła Czarneckiego jest to "świetna wiadomość". Europarlamentarzysta podkreślił, że doniesienia o ewentualnym obcięciu unijnych funduszy można określić jako "strachy na Lachy", które podsycali działacze i politycy "totalnej opozycji" oraz zaprzyjaźnione z nią media. 

"Nie warto być zakładnikiem lęków podsycanych przez totalną opozycję i opozycyjne media, które od trzech lat, od zwycięstwa Andrzeja Dudy i PiS wieszczą koniec świata polityki międzynarodowej naszego kraju. Gdyby brać dosłownie to co pisze „Gazeta Wyborcza” Polska miałaby status Grenlandii z którą nikt się nie liczy"-ocenił były wiceprzewodniczący PE. 

Czarnecki zwrócił uwagę, że to jednak jeszcze nie koniec rozmów dotyczących budżetu. De facto zakończą się one dopiero w 2019 r., czyli już w nowym składzie Komisji Europejskiej.

yenn/wPolityce.pl, Fronda.pl