Czarnecki: polityczny parasol Tuska skończy się wraz z odejściem Angeli Merkel - zdjęcie
11.07.21, 09:08Fot. screenshot YouTube (Onet News)

Czarnecki: polityczny parasol Tuska skończy się wraz z odejściem Angeli Merkel

92

- (...) Tusk jesienią traci swój polityczny parasol, bo kanclerzem, po swojej czwartej kadencji, przestaje być Angela Merkel - stwierdził Ryszard Czarnecki w wywiadzie udzielonym portalowi wpolityce.pl.

Czarnecki doprecyzował, że jego zdaniem niewątpliwie Donald Tusk będzie chciał mieć dobre relacje także z przyszłym kanclerzem Niemiec Arminem Laschetem. Czarnecki podkreślił jednak, że to Angela Merkel latami promowała Tuska i w niego inwestowała, a model ten będzie bardzo trudny odtworzyć w relacjach z nowym kanclerzem.

- Skądinąd siłą rzeczy Angela Merkel w tej chwili słabnie z tygodnia na tydzień, im bliżej wyborów i zmiany warty - zauważył Czarnecki.

Zdaniem Czarneckiego ponadto nie ma szans na odtworzenie obozu Platformy Obywatelskiej w kształcie z 2014 roku. Jest tak ze względu na to, że "aspiracje, duma, poczucie siły" Polaków są inne niż 7 lat temu.

- Donald Tusk jest bardzo sprawnym politykiem, należy go doceniać, nie wolno lekceważyć, absolutnie nie wolno mówić, że PiS dziś „nie ma z kim przegrać” – ale jednak czym innym jest bycie premierem przy wsparciu niemal wszystkich mediów w kraju , a czym innym bycie, jak to określają niemieckie media, „Oppositionfuehrer” w sytuacji jednak pewnego pluralizmu medialnego - podkreślił Czarnecki.

Jego zdaniem powrót Tuska to z pewnością wyzwanie dla obozu władzy. W ocenie Czarneckiego kluczowe będzie unikanie wdawania się z Tuskiem w utarczki słowne, "o czym on marzy".

Ponadto w opinii Czarneckiego Tusk powinien uważać na radykalizm w głoszeniu poglądów dotyczących możliwości odebrania Polsce funduszy unijnych.

- (...) radykalizm i werbalny i praktyczny Tuska może go dość łatwo wprowadzić na manowce konfrontacji z innymi formacjami opozycji, bo mające chyba lepsze wyczucie nastrojów społecznych niż on, PSL i Lewica jakoś w znacznie mniejszym stopniu chcą czynić z zagranicy, np. UE arbitra, który ma rozstrzygać polskie spory - stwierdził.

jkg/wpolityce

Komentarze (92):

parasol2021.07.12 12:24
Każdy polityk ma swój parasol .Pan Czarnecki też ma parasol w osobie p. Kaczyńskiego. Więc po co te "przezywanie" i uszczypliwości ? Ale czy wypada o Prezesie mówić parasol. Cóż - pierwszy "zaczął" p. Czarnecki.
robaczek2021.07.12 10:17
WZÓR MORLANOSCI!! ......................... złodziej ........... kilometrówkowy cwaniaczek ;] ................................ TYPOWY PISIOR.................morlaność tylko na pokaz w kościele ;]
kefas2021.07.12 9:57
Richard, a kasa zwrócona za lewe przejazdy i inne fuchy ?
Grizzly2021.07.11 22:52
czarnecki ile wydoiłeś z pzps? dalej paliwko tankujesz na nasz koszt?
Widzę że2021.07.11 20:26
po przyjeżdzie rudej msciwej swini do Polski ozywiło sie towarzycho troli brejzowatych
Walek2021.07.12 5:30
Dopisz jeszcze,że jesteś idiotą.
KJHAY2021.07.11 18:38
Richard Henry Czarnecki - znany pod pseudonimem "Obieżyświat" oraz "Wolontariusz" ma czelność mówić o jakimś parasolu politycznym. W cywilizowanym kraju prawa i moralności ten typ powinien siedzieć za oszustwa na "kilometrówki" oraz być politycznie pogrzebanym za dość drogi "wolontariat" w PZPS. Niestety w bananowym kraju z dykty jakim jest Polska pod rządami komuszej partii PiS jest zupełnie inaczej. W rządowej gadzinówce pojawia się jako "ekspert" od wszystkiego dość często. Frondla niby to taki portal "katolicki" a promuje takie moralne dno. Wstyd i hańba!
Lucy2021.07.11 20:22
Twoje gadanie to jest bezczelne a Czarnecki zawsze trafia w punkt te kilometrówki to zero w porównaiu to co robił Tusk a na dodatek czeka go sprawa Smoleńska
Edem2021.07.11 18:23
Ja wam wszystko powiem - ekspert nr 1 Frondy poświęconej za pieniądze wypowie się na każdy temat.Brawo Fronda.
Mirek2021.07.11 16:30
Donald Tusk nigdy nie powinien zostać polskim politykiem ponieważ jest bardziej Niemcem niż Polakiem . Doprowadził do zbrodni smoleńskiej , do okradzenia Polski na 600 miliardów złotych . A poza tym będąc w Brukseli z niemieckiego nadania ciągle szczuł przeciwko Polsce realizując plan Berlina . Celem Tuska było sprowadzenie Polski do roli niemieckiego landu . Poza tym Tusk ma parszywy charakter . Jest ryży , mściwy , wredny I na dodatek ...leniwy .
Anonim2021.07.11 16:40
Widać że jesteś po mszy świętej,wtedy po Słowu Bożemu w katolikach jest najwęcej nienawiści do bliźniego o czym świadczy twój wpis.
PRAWDA2021.07.11 16:01
AJAJ----Namiestnik Niemiecki na POLSKĘ ---Tusk pojechał znowu do Berlina na Narade ---Propagande i Agitacje oraz wciskanie Kitu dla Narodu Polski
anonim2021.07.11 14:49
Rysiu jak tam kilometrówki, ZŁODZIEJU?! JAK CI NIE WSTYD SZMATO!!!!
Do Anonima2021.07.11 14:57
Dlaczego tak jest że każda szmata innych od szmat wyzywa ?
fcuk piss2021.07.11 14:17
a zlodziej za paliwo oddal ?
Piotrek2021.07.11 15:00
Oddaj 500 + bo ci się nie należy tylko twoim dzieciom na które nie łożysz .
bogdanus2021.07.11 13:28
Tuska przejmą inni politycy niemieccy, tym bardziej że wychowali swojego człowieka, który dla nich pracuje.
O. Jacek Salij:2021.07.11 13:22
Nie wolno nam przeinaczać Ewangelii! ---------- Komentarz do Ewangelii o. Jacka Salija OP Przypomina mi się w związku z dzisiejszą Ewangelią wydarzenie opisane w Liście do Galatów. Mianowicie Apostoł Paweł zrobił krótką przerwę w swojej pracy ewangelizacyjnej i razem z Barnabą oraz Tytusem udał się do Jerozolimy, ażeby sprawdzić, czy nie zagubił przypadkiem swojej jedności z Kościołem. Sam Paweł tak o tym pisze: „I przedstawiłem Ewangelię, którą głoszę wśród pogan (...) tym, którzy cieszą się autorytetem, by stwierdzili, czy nie biegnę lub nie biegłem na próżno” (Ga 2,2). Jak widzimy, Apostoł Paweł nie ma najmniejszej wątpliwości co do tego, że przy Ewangelii nikomu nie wolno majsterkować. Mamy głosić tę samą Ewangelię, którą nam przyniósł Pan Jezus. Zniekształcilibyśmy Ewangelię, gdyby ktokolwiek z nas chciał ją głosić we własnym imieniu. Żeby autentycznie głosić Ewangelię, trzeba być do tego posłanym. Właśnie o tym mówi dzisiejszy fragment z Ewangelii św. Marka. Pan Jezus posyła na głoszenie Ewangelii swoich uczniów. Nie wiemy, dlaczego wybrał do tego właśnie ich — bo nie są oni ani lepsi, ani mądrzejsi od innych. Ale ich właśnie wybrał i ich będzie obdarzał Duchem Świętym, aby czuwał nad tym, żeby nie przeinaczyli Jego Ewangelii — lecz żeby głoszona przez nich Ewangelia była autentyczna i pełna mocy Bożej. Posyłając uczniów na głoszenie Ewangelii, dwie rzeczy Pan Jezus podkreślił szczególnie. Po pierwsze, żeby nie polegali na środkach ludzkich, ale na mocy Bożej. Środków ludzkich wolno im używać, ale nie one będą dawały skuteczność ich głoszeniu. Pan Jezus powiedział to w prostych słowach, żeby nie brali na drogę chleba ani torby, ani pieniędzy, ani dwóch sukien. I nakazał im ponadto Pan Jezus, aby nie przejmowali się nadmiernie tym, że ich głoszenie będzie niekiedy nieskuteczne. Oni mają głosić, resztę niech zostawią Panu Bogu. Ich głoszenie straciłoby wszelki sens, stałoby się dziełem pychy i niegodziwości, gdyby w celu zyskania sobie słuchaczy i zwolenników zaczęli Ewangelię przeinaczać. Bardzo mocno napisał o tym Apostoł Paweł we wspomnianym Liście do Galatów: „Gdybyśmy nawet my lub anioł z nieba głosił wam Ewangelię różną od tej, którą wam głosiliśmy — niech będzie przeklęty! Już to przedtem powiedzieliśmy, a teraz jeszcze mówię: gdyby wam kto głosił Ewangelię różną od tej, którą otrzymaliście — niech będzie przeklęty”. o. Jacek Salij OP/teologiapolityczna.pl
Filip2021.07.11 12:54
Dokonania Jarosława Kaczyńskiego. Politycy z PiS-u doprowadzili do wydania 1,5 mld zł na budowę bloku C elektrowni w Ostrołęce, po wybudowaniu obiekt jest rozbierany. Politycy z PO nie chcieli wybudować bloku C za co byli krytykowani m. in. przez Andrzeja Dudę. Politycy z PiS-u doprowadzili do ruiny stadniny w Janowie. Mateusz Morawiecki w porozumieniu z Jarosławem Kaczyńskim zmarnował 134 mln zł na w wybory kopertowe, bez podstawy prawnej. Podkomisja smoleńska Antoniego Macierewicza zmarnowała miliony i nie dokonała żadnych nowych ustaleń. Łukasz Szumowski wydał miliony na respiratory, których nie ma i nie będzie. Ochrona Jarosława Kaczyńskiego rocznie kosztuje polskiego podatnika około 1,5 mln zł. Przemysł stoczniowy przez sześć lat rządów PiS-u nie został odbudowany. W wyniku łamania praworządności przez rządzących Polska może stracić pieniądze z Funduszu Odbudowy. Nasz kraj ma otrzymać pieniądze z tego Funduszu pomimo PiS-wi, a nie dzięki PiS-wi. Rządzący wielokrotnie złamali Konstytucję i prawo europejskie. Daniel Obajtek nie potrafi udokumentować pochodzenia swojego majątku. Zbigniew Ziobro zmienił przepisy, żeby akt oskarżenia i dowody winy Daniela Obajtka wycofać z sądu. Mamy największą inflację w Unii Europejskiej, a zadłużenie finansów publicznych rośnie jak nigdy do tej pory. Propaganda pisowska do perfekcji doprowadziła umiejętność podawania zmanipulowanych i przekłamanych informacji. Mam nadzieję, że Donald Tusk uratuje nas przed dalszymi szaleństwami Jarosława Kaczyńskiego. Mateusz Morawiecki był wieloletnim doradcą Donalda Tuska i nie jest krytykowany za działania, za które pisowcy krytykują Donalda Tuska. Pod względem korupcji, nepotyzmu i kolesiostwa PiS przebił wszystkie dotychczasowe ekipy rządzące. W spółkach skarbu państwa nie zasiadają fachowcy, tylko pisowcy. Naród we wszystkich kolejnych wyborach, musi PiS-wi pokazać czerwoną kartkę i wrócić do normalności.
Moly2021.07.11 12:21
Ale sie boja Tuska.
olo2021.07.11 11:57
Frondzie już całkiem brakuje autorytetów, skoro sodomita i złodziej Czarnecki jest autorytetem katolickim. Za chwilę autorytetami tu będą Wojewódzki albo Trynkiewicz.
Foster2021.07.11 11:49
Czarniecki buja w obłokach jak na syna kosmonauty przystało.
Anonim2021.07.11 14:50
Łeb mu przewiało kiedy starym kabrioletem ze złomowiska do Brukseli jeździł. Jak temu złodziejowi nie wstyd publicznie głos zabierać? Przyniósł wstyd całej Polsce!!!
Do anonim2021.07.11 15:04
Nie wszyscy mogą latać państwowym samolotem na weekendy do Sopotu za pieniądze podatników.
Prawda2021.07.11 11:36
Kaczynski Jarosłw --To Sługa Narodu Polski --Dzieci Najedzone --Emeryci maja większą stope - Życiową jak Pracowali za Czerwonej Zarazy Komuny PZPR =====1,5 miliona nowych miejsc pracy --- Setki nowych Lini autobusowych --co zlikwidował PO--Tusk ---Przecietnie w ciagu 2 Lat o 80 euro wartośc emerytury do Euro zostala wzmocniona ===== Pis Kupił 125 ton złota --itd ===Nie poszywać sie pod PRAWDE I pisac bzdury o tacie Jarka i Lecha Kaczynskich --
Krzysztof2021.07.11 11:19
Panie Czarnecki złodziej zawsze zostanie złodziejem,nawet jak pan oddał ukradzione pieniądze. Ale cóż,jak się nie zna Dekalogu i sie udaje katolika to tak jest.
Darek2021.07.11 11:19
Czarnecki złodzieju! Oddawaj kasę, którą ukradłeś!
Krzysztof2021.07.11 11:28
Już oddała. Prezes go zmusił.
Krzysiu2021.07.11 15:08
Czarnecki to mężczyzna więc oddał należałoby napisać.
DARKU2021.07.11 15:05
Tobie przynieść oddać ?
TaKreaturaZajmujeSięPrzynoszeniemWstyduPolsce2021.07.11 11:16
Trzeba być polaczkową zakłamaną kanalią i aparatczykiem PiSocjalizmu katolickiego, żeby bez najmniejszej żenady wyciągać chciwe łapska po zwrot kosztów dojazdów Fiatem Punto Cabrio. Zimą, na trasie Jasło - Bruksela.
"TŁUSTE KOTY" NA ETACIE W S.P.2021.07.11 11:08
"Jarosław Kaczyński – poseł i prezes PiS • Brat cioteczny – Jan Maria Tomaszewski Od stycznia 2016 roku Tomaszewski jest zatrudniony w Telewizji Polskiej SA na stanowisku doradcy zarządu. Telewizja odmówiła nam podania kwoty jego wynagrodzenia. • Powinowaty ze strony matki (kuzyn Jana Marii Tomaszewskiego) – Konrad Tomaszewski Po wygranej PiS w ostatnich wyborach parlamentarnych, w listopadzie 2015 roku Konrad Tomaszewski został powołany przez ówczesnego ministra środowiska – Jana Szyszkę na dyrektora Lasów Państwowych. Z funkcją pożegnał się 19 stycznia 2018 roku, krótko po dymisji Szyszki. W lutym 2018 roku ujawniliśmy, że w LP zarabiał miesięcznie 18 tys. zł, czyli więcej niż ministrowie, a nawet premier. Przez dwa lata wypłacono mu około 430 tys. zł pensji. Dodatkowo dostał w tym czasie prawie 100 tys. zł nagród. • Syn Konrada Tomaszewskiego – Jaromir Tomaszewski Ukończył prawo. Za pierwszych rządów PiS został zatrudniony w Banku Ochrony Środowiska (którego akcjonariuszami są Lasy Państwowe i NFOŚiGW) na stanowisku dyrektora Departamentu Sieci i Organizacji. W 2012 roku rozstał się z BOŚ i zaczął pracę w Centrum Koordynacji Projektów Środowiskowych Lasów Państwowych. Po wygranej PiS w ostatnich wyborach znów trafił do BOŚ. W lutym 2016 roku został dyrektorem Pionu Operacyjnego, a od marca 2017 roku jest dyrektorem Pionu Rynku Detalicznego. Nie wiadomo, jakie wynagrodzenie otrzymuje."
"TŁUSTE KOTY" NA ETACIE W S.P.2021.07.11 11:07
"Mateusz Morawiecki – premier rządu • Partner siostry – Jarosław Broda We wrześniu 2018 roku „Gazeta Wyborcza” poinformowała, że Broda został zatrudniony w publicznym Radiu Wrocław. Wcześniej, przez kilkanaście lat, był dyrektorem we wrocławskim magistracie. W odpowiedzi na pytania OKO.press, władze radia napisały, że Broda objął stanowisko dyrektora programowego i że zatrudniono go na podstawie umowy o pracę. A jego wynagrodzenie „kształtuje się na poziomie średnich zarobków brutto osób zatrudnionych na stanowisku dyrektorskim w spółce (…), których wysokość została podana w sprawozdaniu finansowym”. Ze sprawozdania za 2017 wynika, że średnie wynagrodzenie na takim stanowisku wynosiło wówczas 11,9 tys. zł miesięcznie, a w 2018 roku – 11,5 tys. zł miesięcznie. • Stryjeczna siostra – Monika Morawiecka Na początku 2019 roku portal money.pl poinformował, że Monika Morawiecka została prezesem spółki PGE Baltica (należącej do kontrolowanej przez państwo Polskiej Grupy Energetycznej). Spółka ta ma koordynować działania związane z realizacją programu budowy morskich farm wiatrowych. W grupie PGE Morawiecka pracowała już wcześniej, od 9 lat była szefową departamentu strategii. Jak ustaliliśmy, od jesieni 2018 roku jest też prokurentką w trzech innych spółkach należących do PGE: Elektrowni Wiatrowej Baltica-1, EWB-2 i EWB-3."
"TŁUSTE KOTY" NA ETACIE W S.P.2021.07.11 11:06
"Jacek Sasin – wicepremier, poseł PiS • Szwagierka – Angelika Konaszczuk W lutym 2016 roku Konaszczuk została zatrudniona w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim w Lublinie, najpierw na stanowisku wicedyrektorki, a od 1 kwietnia 2017 – dyrektorki Wydziału Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców. Jak wynika z odpowiedzi, którą otrzymaliśmy z urzędu wojewódzkiego, średnie wynagrodzenie na stanowisku dyrektora LUW w 2018 roku wynosiło ponad 7,4 tys. zł."
Klapaucjusz2021.07.11 11:05
A propos "politycznego parasola"; słyszałem, że Richard Czarnecki wypadł z komitetu politycznego PiS. Prawda to?
Foster2021.07.11 11:51
Sam poprosił , bo mu chcą zabronić pobierać kasę z PZPS. To taki odruch wsparcia dla walki z nepotyzmem
"TŁUSTE KOTY" NA ETACIE W S.P.2021.07.11 11:05
"Zbigniew Ziobro – minister sprawiedliwości • Żona – Patrycja Kotecka W marcu 2016 roku Kotecka została zatrudniona na stanowisku dyrektora marketingu w spółce Link4. To jedna z firm należących do grupy PZU. W 2016 roku prezesem PZU był Michał Krupiński, uważany za „człowieka Ziobry”. Spółka Link4 odmówiła nam udzielenia odpowiedzi na pytania o jej wynagrodzenie, uzasadniając, że „wkraczają w sferę prywatności osoby, której dotyczą”. • Brat – Witold Ziobro Kolejne etapy kariery brata ministra Ziobry w spółkach z udziałem Skarbu Państwa od kilku lat opisuje „Newsweek”. W 2016 roku dziennikarze tygodnika pisali, że jest on „szarą eminencją” w PZU (na czele spółki stał wówczas Michał Krupiński). W kwietniu 2017 roku ujawnili, że dostał posadę w spółce z grupy PZU – został doradcą prezesa PZU Życie. Nie wiadomo, w jakim dokładnie okresie tam pracował i ile zarabiał. Gdy Krupiński stracił posadę w PZU i został członkiem zarządu, a potem prezesem „zrepolonizowanego” Banku Pekao SA, Witold Ziobro także przeszedł do pracy w tej spółce. Został doradcą prezesa Banku Pekao ds. cyberbezpieczeństwa. Biuro prasowe Pekao, odmówiło nam podania jego wynagrodzenia, twierdząc, że naraziłoby to bank na „odpowiedzialność odszkodowawczą”.
"TŁUSTE KOTY" NA ETACIE W S.P.2021.07.11 11:03
"Krzysztof Tchórzewski – minister energii • Syn – Konrad Tchórzewski W 2016 roku „Newsweek” ujawnił, że syn ministra został dyrektorem w PZU i kieruje biurem analizy zgodności inwestycyjnej. Kilka miesięcy wcześniej „Super Express” informował, że Konrad Tchórzewski po pijanemu, z siekierą zaatakował dom sąsiadów. Miał wówczas usłyszeć zarzuty uszkodzenia mienia. Jego brat – Karol, radny sejmiku mazowieckiego, komentował wówczas: „Alkoholizm powoduje, że jest agresywny. Być może w ubiegły czwartek miał jakiś napad agresji.” Minister zapewniał, że nie miał wpływu na zatrudnienie syna w PZU. Syn – Mateusz Tchórzewski W 2018 roku został członkiem rady nadzorczej spółki Lot Aircraft Maintenance Services, której udziałowcami są państwowa Agencja Rozwoju Przemysłu oraz Polska Grupa Lotnicza."
"TŁUSTE KOTY" NA ETACIE W S.P.2021.07.11 11:02
"Maciej Wąsik – podsekretarz stanu w KPRM, zastępca koordynatora służb specjalnych • Żona – Romualda Wąsik Od 2014 roku radna PiS w warszawskiej dzielnicy Praga Południe. Niedawno portal „Wirtualna Polska” napisał, że 1 kwietna 2019 roku żona wiceministra została zatrudniona na stanowisku eksperta w Departamencie Nadzoru nad Środkami Zastępczymi Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Wcześniej prowadziła własną działaność gospodarczą. Dziennikarzom, którzy pytali o okoliczności przyjęcia jej do pracy, urzędnik GIS przesłał link do informacji o naborze na stanowisko, które objęła. Z informacji zamieszczonej pod linkiem wynikało, że nabór zakończono 29 marca „bez zatrudnienia kandydata/ kandydatki”. 1 kwietnia na stronie pojawiła się informacja o zatrudnieniu Romualdy Wąsik. Po publikacji Wirtualnej Polski wiceminister tłumaczył, że jego żona ma kompetencje do pracy w GIS (bo jest z wykształcenia chemikiem i biochemikiem) i że zarabia tam 4 tys. zł miesięcznie."
"TŁUSTE KOTY" NA ETACIE W S.P.2021.07.11 11:01
"Konstanty Radziwiłł – senator, b. minister zdrowia • Zięć – Mariusz Chłopik O Chłopiku pisaliśmy w 2016 roku, gdy zasiadał w zarządzie powołanej przez Adama Glińskiego Fundacji im. Skrzypka. Fundacja była właścicielem spółki Kongres 590, organizującej imprezę o tej samej nazwie. Równocześnie – od marca 2016 roku Chłopik był dyrektorem biura komunikacji korporacyjnej i marketingu w państwowej Agencji Rozwoju Przemysłu. ARP odmówiła podania jego wynagrodzenia, powołując się na „prywatność osoby fizycznej” i „tajemnicę przedsiębiorcy”. Potem, od stycznia do kwietnia 2019 roku zięć Radziwiłła pełnił funkcję wicedyrektora Centrum Informacyjnego Rządu. KPRM odpowiedziała nam, że średnie wynagrodzenie miesięczne na stanowisku wicedyrektora wynosiło wówczas 9,3 tys. zł. Obecnie Chłopik jest dyrektorem ds. marketingu sportowego w kontrolowanym przez państwo banku PKO BP. Zasiada też w radach nadzorczych Zagłębia Lubin (spółka- córka KGHM) oraz Lotos Terminale (spółka- córka Grupy Lotos). Nie wiadomo, ile zarabia."
Prawda2021.07.11 11:00
Angela Merkel ----2 lata Frajj Dojcze Junge -----3 lata --Marks i Lenin --Lipsk dalej 3 lata --Miedzynarodówki Komunizmu w Moskwie ---reszte szkoły Merkel to Komunistyczna Fikcja -- dzisiaj Niemcy Upadaja i buty czyszcza Arabom ==
Prawda2021.07.11 11:17
Jarosław Kaczyński - choć tego nieuka za dwóje wywalili z liceum, to dzięki kontaktom ojca w jedynie słusznej Partii przyjęli go do innego, gdzie dzieci partyjne zawsze zawały. Następnie przez całe lata studiował marksizm-leninizm, aż w 1976 uzyskał doktorat z marksizmu-leninizmu, specjalizacja kolektywistyczno-kolegialna.
Foster2021.07.11 11:33
...i teraz wciela go w życie. Czyli nie jest z niego żaden nieuk. Z drugiej strony on dobrze rozumiał, że doktorat mógł zrobić tylko z tego tematu.
"TŁUSTE KOTY" NA ETACIE W S.P.2021.07.11 11:00
"Kazimierz Smoliński – poseł PiS, b. wiceminister infrastruktury • Syn – Maciej Smoliński W październiku 2017 roku trójmiejska „Gazeta Wyborcza” ujawniła, że syn Kazimierza Smolińskiego, wówczas wiceministra, został kierownikiem Biura Majątku Sieciowego w spółce Energa-Operator. To jedna z trzech najważniejszych spółek kontrolowanej przez państwo grupy Energa. We władzach koncernu od początku rządów PiS zasiadają zastępy działaczy tej partii. Maciej Smoliński wcześniej prowadził niewielkie biznesy w branży budowlanej. Nie chciał rozmawiać z dziennikarzami „GW” o tym, jak trafił do państwowego koncernu. Jego ojciec zapewniał, że nie miał na to żadnego wpływu. Jak wynika z rejestru spółek, od lata 2018, przez około rok, Smoliński był również prokurentem Energi-Operator. Władze spółki odmówiły nam informacji o wynagrodzeniu Smolińskiego, powołując się na „prywatność” pracowników."
Oficiall JPII pedophille Psyho Hooligans 😍2021.07.11 10:59
Wchodzę tutaj zawsze aby żarty sobie porobić itp... ale tak serrio to już przesada z Waszej strony. Czarnecki to złodziej i człowiek o marnej reputacji... Czemu on tu występuje??? A\z mi się nie chce złośliwości wpisywać 😥
Hehehhe2021.07.11 11:29
Bo frondzie brakuje autorytetów, wszyscy juz uciekli albo mają swoje za uszami:))))
"TŁUSTE KOTY" NA ETACIE W S.P.2021.07.11 10:59
"Marian Banaś – prezes NIK, b. minister finansów • Syn – Jakub Banaś O prywatnych biznesach, które Jakub Banaś prowadził w kamienicy ojca, a potem w kolejnej, którą kupił już sam, pisaliśmy na OKO.press tydzień temu. Do państwowego biznesu Banaś jr. przeszedł w 2017 roku. Jak wynika z jego własnego wpisu na portalu linkedin.com, od listopada 2017 do marca 2018 roku był dyrektorem w Polskiej Grupie Zbrojeniowej i przygotowywał „bilans otwarcia oraz plan restrukturyzacji” spółki. Później – do września 2018 roku – był „doradcą” i realizował „zadania specjalne na zlecenie kierownictwa PGZ”. We wrześniu 2018 został pełniącym obowiązki prezesa Przedsiębiorstwa Sprzętu Ochronnego „Maskpol”, wchodzącego w skład PGZ. Władze tej spółki odmówiły nam podania jego wynagrodzenia, zasłaniając się „tajemnicą przedsiębiorstwa” oraz „obowiązkiem szanowania godności i innych dóbr osobistych pracownika”. W kwietniu 2018 roku Jakub Banaś został dyrektorem i pełnomocnikiem zarządu Banku Pekao SA (przypomnijmy: prezesem jest związany ze Zbigniewem Ziobro Michał Krupiński). Nie wiadomo, jakie wynagrodzenie otrzymuje. W odpowiedzi na pytania TVN24.pl władze banku zapewniły tylko, że zatrudniając go kierowały się „potrzebami banku” i „kompetencjami kandydata”.
Piotr Nowak2021.07.11 10:58
Samochodowe podróże Ryszarda Czarneckiego kosztowały Polski Związek Piłki Siatkowej ok. 75 tys. zł – wynika z ustaleń Onetu. Europoseł PiS jest tam wiceprezesem. Czarnecki pobiera też wynagrodzenie ze związku, mimo iż zapowiadał, że w siatkówce będzie pracował społecznie. Co ciekawe pensję z PZPS brał również jego asystent z Parlamentu Europejskiego. Wcześnie wyjeździł 100 tysięcy Euro w UE za co miał przechlapane totalnie, wstyd i fetor. Czym takie działania różnią się od zwykłego złodziejstwa?
Anonim2021.07.11 14:52
To jest ZŁODZIEJ. Kradł w Brukseli, kradnie w sejmie, kradnie w PZPS. Wszędzie kradnie. Taki typ.
"TŁUSTE KOTY" NA ETACIE W S.P.2021.07.11 10:58
"Mariusz Muszyński – wiceprezes Trybunału Konstytucyjnego, b. poseł PiS • Żona – Anita Muszyńska Jesienią 2018 roku „Gazeta Wyborcza” ujawniła, że żona Muszyńskiego została właśnie zatrudniona w Prokuraturze Krajowej. Jako śledcza pracowała od 1994 roku, z tego od 2004 roku w Prokuraturze Okręgowej w Warszawie. Potem przeszła w stan spoczynku. Według informacji, które uzyskała z prokuratury „Wyborcza”, „od 2016 r. [Muszyńska] ściśle współpracowała z Prokuraturą Krajową w charakterze eksperta w zakresie legislacyjnym”. A w listopadzie 2018 została zatrudniona w Departamencie Postępowania Sądowego Wydziału Skargi Nadzwyczajnej PK. Według ustawy o prokuraturze i innych przepisów, wynagrodzenie prokuratora Prokuratury Krajowej to około 18,6 tys. zł miesięcznie."
"TŁUSTE KOTY" NA ETACIE W S.P.2021.07.11 10:56
"Paweł Mucha – wiceszef kancelarii prezydenta, b. radny sejmiku zachodniopomorskiego • Brat – Rafał Mucha Jak wynika ze strony Rafała Muchy na portalu linkedin.com, od lutego 2016 do czerwca 2019 był on „zastępcą dyrektora oddziału, dyrektorem ekonomiczno-finansowym” Zespołu Elektrowni Dolna Odra (oddział spółki PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna) Wcześniej zarządzał Przedsiębiorstwem Usług Komunalnych w Gryfinie. O jego karierze zrobiło się głośno w 2017 roku za sprawą posła Sławomira Nitrasa, który publicznie stwierdził, że jego awans z PUK do ZEDO „jest ściśle powiązany z karierą polityczną brata”. Rafał Mucha groził sądem i przekonywał, że ma odpowiednie kompetencje by być dyrektorem „Dolnej Odry” – ukończył bowiem prawo i ekonomię. Z oświadczeń majątkowych, które składał jako radny powiatu gryfińskiego, wynika, że w 2016 roku zarobił w ZEDO ponad 300 tys. zł, w 2017 – blisko 519 tys. zł i prawdopodobnie podobną sumę w kolejnym roku. W czerwcu 2019 Rafał Mucha objął mandat poselski po Joachimie Brudzińskim, który został wówczas europosłem. Z oświadczenia majątkowego, które złożył jako poseł wynika, że w ZEDO wziął od czerwca 2019 bezpłatny urlop. Do tego czasu (od stycznia) zarobił tam ponad 217 tys. zł."
"TŁUSTE KOTY" NA ETACIE W S.P.2021.07.11 10:55
"Elżbieta Witek – marszałek Sejmu, b. szefowa MSWiA • Siostra – Dorota Pietrzak W 2016 roku „Gazeta Wyborcza” informowała, że Pietrzak została inspektorem w powiatowym biurze Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Jaworze. Miała oceniać wykorzystanie przez rolników unijnych dotacji. Jak pisała „Wyborcza”, wcześniej Pietrzak „pracowała jako salowa w Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej »Jaworowy Start«”. Próbowała również sił w polityce – w 2014 roku kandydowała z listy PiS do rady powiatu jaworskiego, jednak bez powodzenia. Według informacji, którą uzyskaliśmy w ARiMR, średnie wynagrodzenie na stanowisku inspektora agencji to ponad 3,1 tys. zł miesięcznie."
"TŁUSTE KOTY" NA ETACIE W S.P.2021.07.11 10:54
"Stanisław Piotrowicz – poseł PiS • Córka – Barbara Piotrowicz W 2016 roku „Super Experss” ujawnił, że córka Piotrowicza, do tej pory adwokatka, 15 września 2016 roku została prokuratorem Prokuratury Rejonowej w Krośnie. Jak podkreślali dziennikarze, stanowisko objęła bez konkursu. Z wnioskiem o powołanie jej wystąpił do Zbigniewa Ziobry prokurator krajowy Bogdan Święczkowski. „Powołał się przy tym na przepis, który mówi, że możliwe jest obsadzenie wolnego stanowiska kandydatem, który sprawował będzie urząd prokuratora po raz pierwszy w »szczególnie uzasadnionych przypadkach«, bez przeprowadzania procedury konkursowej” – pisał „SE”. Córka posła przekonywała, że spełniła wszystkie wymogi formalne. „A dlaczego wybrano mnie? Nie wiem, może nie było innych kandydatów” – mówiła portalowi Krosno24.pl. Według informacji, którą otrzymaliśmy z prokuratury, miesięczne wynagrodzenie Barbary Piotrowicz to około 9,8 tys. zł."
"Znaffca"2021.07.11 10:52
Członkowie prezydium Polskiego Związku Piłki Siatkowej (PZPS) bezprawnie pobierają wynagrodzenia w związku z pełnioną funkcją - wynika z kontroli przeprowadzonej przez ministerstwo kierowane przez Piotra Glińskiego. Do sprawozdania z kontroli dotarł Onet. Na liście wynagradzanych bez podstawy prawnej jest m.in. europoseł PiS Ryszard Czarnecki. Swoją drogą jest kwintesencja cwaniactwa politycznego wolnej Polski...z dziada w gumowcach przez wszystkie ferajny polityczne do Brukseli i "Kroi wszędzie gdzie się da." Jak na pisiaka przystało.
"TŁUSTE KOTY" NA ETACIE W S.P.2021.07.11 10:51
"Tadeusz Cymański – poseł PiS • Córka – Marta Cymańska W 2018 roku „Gazeta Wyborcza” ujawniła, że w listopadzie tego roku Marta Cymańska została zatrudniona w spółce Energa Obrót Gdańsk, na stanowisku głównej specjalistki ds. relacji z klientem. W rozmowie z „GW” Cymański przekonywał, że „to nie jest nepotyzm” i że gdyby to in zabiegał o stanowisko dla niej „byłaby gdzie indziej i w innym miejscu”. Z drugiej strony przyznał, że to on namawiał ją do zmiany pracy, argumentując, że takie firmy jak jej poprzedni pracodawca „korzystają z polskiej tańszej siły roboczej”. W 2018 roku Cymańska została również radną pomorskiego sejmiku wojewódzkiego (choć nie była znaną działaczką PiS, startowała z trzeciego miejsca). Z oświadczenia majątkowego, które złożyła jako radna, wynika że od listopada do grudnia 2018 zarobiła w Enerdze Obrót Gdańsk ponad 9,2 tys. zł."
"TŁUSTE KOTY" NA ETACIE W S.P.2021.07.11 10:48
"Ryszard Czarnecki – europoseł PiS • Syn – Bartosz Czarnecki W 2016 roku Nowoczesna umieściła go na swojej liście „Misiewiczów”, informując, że 26-letni wówczas syn europosła został zatrudniony jako „doradca w Polskiej Grupie Zbrojeniowej”. Ryszard Czarnecki tłumaczył potem w mediach, że syn nie jest doradcą, tylko „młodszym specjalistą”. Przekonywał, że ma odpowiednie kompetencje, bo wcześniej pracował we francuskiej firmie zbrojeniowej i że w PGZ zarabia mniej, ale „jest patriotą i chce pracować w polskiej firmie”. PGZ odmówiła nam odpowiedzi na pytanie o wynagrodzenie Bartosza Czarneckiego, zasłaniając się „tajemnicą przedsiębiorstwa”. • Żona – Emilia Hermaszewska W 2016 roku „Newsweek” ujawnił, że żona Czarneckiego została powołana do rady nadzorczej Armatury Kraków, spółki należącej do grupy PZU. Według rejestru KRS, nadal w niej zasiada. Czarnecki przekonywał, że jego żona jest prawnikiem „z ukończoną aplikacją materialną” i obsługiwała też inne firmy. Nie umiał jednak wyjaśnić, dlaczego do Armatury trafiła po wygranej PiS w wyborach. Jak ustaliliśmy, już po publikacji „Newsweeka”, Emilia Hermaszewska trafiła także do rady nadzorczej spółki Elmen, należącej do Polskiej Grupy Energetycznej."
Anonim2021.07.11 10:40
to ten bawół co do UE jeździ z warszawy do bruxeli przez Przemyśl??? wyjątkowy odpad ludzki
Anonim2021.07.11 13:54
Juz dawno zauważyłem że PiS wybrał dla siebie jak dobrym durszlakiem najgorsze męty polskiego społeczeństwa.
Anonim2021.07.11 10:38
dziennie po 100 zakazen i jest "tylko" 99 000 na kwarantanie i 150 000 "chorych" - to jest panstwo PISu, tylko zabijac i zamykac wszystko potraficie https://koronawirusunas.pl
Anonim2021.07.11 10:50
Zamykają, żebyście się mnożyli jak za stanu wojennego!
Anonim2021.07.11 10:36
aleś mu obatel przysrał temu tuskowi ,a co bedzie jak wasza kaczka strzeli uroczyście łapkami o glebe?? co z was zostanie??? znowu do ruchu ludowego przystaniesz??
Danka2021.07.11 10:49
Kaczka Donald już strzela.
Darek2021.07.11 10:27
Czarnecki złodzieju! Oddawaj kasę, którą ukradłeś!
NEOS com pl2021.07.11 10:25
Tylko nowy system .... https://www.youtube.com/watch?v=J9ce_iwhygk
NEOS com pl2021.07.11 10:29
Tylko nowy system .... https://www.youtube.com/watch?v=lDNfU0rYmV0
NEOS com pl2021.07.11 10:31
Nowy system ... teraz .... https://www.youtube.com/watch?v=17RFUPZkiMs
"TŁUSTE KOTY" NA ETACIE W S.P.2021.07.11 10:21
"Syn Ryszarda Czarneckiego Karierę w państwowej spółce robi jeden z synów europosła PiS Ryszarda Czarneckiego. Bartosz Czarnecki pełni funkcję doradcy w Polskiej Grupie Zbrojeniowej. Wcześniej przez chwilę pracował w banku PKO, jednak szybko zrezygnował. Jak wynika z tzw. taśm Morawieckiego, na których utrwalono rozmowę ówczesnego prezesa Zbigniewa Jagiełły z premierem, dla syna europosła w banku było "za dużo pracy". - Ten chłopak po trzech miesiącach powiedział, że jest dużo pracy, że on myślał, że będzie luźniej - mówił Jagiełło do Morawieckiego."
Anonim2021.07.11 10:11
co bedzie jak skonczy sie parasol Kurskiego?
Anonim2021.07.11 10:09
złodziej
NEOS com pl2021.07.11 10:27
... gdzie spojrzysz ... szabrownictwo ... 2.0 .... https://www.youtube.com/watch?v=t_yst77OFEY
"KRYSZTAŁ" O NEPOTYŹMIE2021.07.11 10:08
Kaczyński dostrzegł nepotyzm, który sam zbudował. Więc pacyfikuje niezależne media, które go ujawniały
Złodziejska Zmiana PiS2021.07.11 10:12
"Jarosław Kaczyński – poseł i prezes PiS • Brat cioteczny – Jan Maria Tomaszewski Od stycznia 2016 roku Tomaszewski jest zatrudniony w Telewizji Polskiej SA na stanowisku doradcy zarządu. Telewizja odmówiła nam podania kwoty jego wynagrodzenia. • Powinowaty ze strony matki (kuzyn Jana Marii Tomaszewskiego) – Konrad Tomaszewski Po wygranej PiS w ostatnich wyborach parlamentarnych, w listopadzie 2015 roku Konrad Tomaszewski został powołany przez ówczesnego ministra środowiska – Jana Szyszkę na dyrektora Lasów Państwowych. Z funkcją pożegnał się 19 stycznia 2018 roku, krótko po dymisji Szyszki. W lutym 2018 roku ujawniliśmy, że w LP zarabiał miesięcznie 18 tys. zł, czyli więcej niż ministrowie, a nawet premier. Przez dwa lata wypłacono mu około 430 tys. zł pensji. Dodatkowo dostał w tym czasie prawie 100 tys. zł nagród."
Portofino2021.07.11 10:06
Nie sądzę. On parasol ten ma od rządu niemieckiego nie od Merkel.
Danuta2021.07.11 10:48
Małgorzata T. nie wytrzymała na plaży w Sopocie - popuściła , ale wstyd.
Portofino2021.07.11 13:17
Jak ma stać się coś złego, to nawet parasol Merkel nie pomoże.
ble2021.07.11 9:58
Fronda też ma swojego "Hajto"
Filip2021.07.11 9:54
Andrzej Duda w uzgodnieniu z Jarosławem Kaczyńskim dokonał wielokrotnych deliktów konstytucyjnych, złamał art. 7, 10, 32, 42, 126, 144, 173, 178, 179, 180, 183, 187, 190, 193, co wypomniał mu nawet jego były promotor prof. Jan Zimmermann z Uniwersytetu Jagiellońskiego. Przy obecnych rządach Jarosława Kaczyńskiego z powodu łamania praworządności Polska nie zostałaby przyjęta do Unii Europejskiej. Przestrzeganie praworządności przez rządzących jest powiązane z przekazywaniem dotacji z Funduszu Odbudowy. Polityka Jarosława Kaczyńskiego może doprowadzić do wstrzymania dotacji dla Polski z tego Funduszu, a nawet do wyprowadzenia Polski z Unii Europejskiej. Politycy z PiS-u prowadzą narrację nacjonalistyczną, ale jednocześnie szkodzą interesom naszego kraju. Wymyślają kolejne kłamstwa na Donalda Tuska ku zadowoleniu mniej inteligentnej i mniej wykształconej części naszego społeczeństwa. Mateusz Morawiecki jest byłym wieloletnim doradcą Donalda Tuska i krytykuje te decyzje, które sam wcześniej firmował swoim nazwiskiem. Celem umieszczonych artykułów we Frondzie jest otumanienie czytających i skłonieniu ich na popierania polityków szkodzących naszemu krajowi.
gumowa kaczka2021.07.11 9:52
jak zabraknie parasola pisu to wyląduje kilometrówka w zacienionym miejscu,Frondo nie macie wstydu pokazywać takie cudo
Anonim2021.07.11 10:01
Nie sądzę. PiS i bratnie partie Bandy Czworga kryją wzajemnie swoich złodziei
Foster2021.07.11 9:43
Ten Gościu to wstydu nie ma. Typowy bolszewik.
nikt2021.07.11 9:41
Czarnecki się myli. Tusk jest człowiekiem BND, a nie Angeli Merkel. Państwo niemieckie nie zrezygnuje z takiego agenta dopóki będzie on użyteczny.
Krakus2021.07.11 9:40
O, złodziej i oszust kompromitujący nas, Polaków, znów jest "autorytetem" na Frondzie :)
Po 11 ...2021.07.11 9:38
A polityczny parasol Kaczyńskiego skończy się wraz z odejściem Putina. Liczymy na was Bracia Rosjanie.
katolik2021.07.11 9:38
Głównym czynnikiem niszczącym ludzkosc jest wyrzeczenie się, odrzucenie Boga. Pustkę zapełnil szatan- masono- naziści, morderca Bill gates, soros, szwab, Ludzkosc poddawana jest eutanazji pseudoszczepionkowej chemia genetyczną. W Polsce szatan działa pod postacią SSPIS, PO, wszystkich posłów , Episkopatu na czele z przewodniczącym Abp Gądeckim
PILNE!2021.07.11 9:29
O! Złodziej nie siedzi jednak. Paradne!
katolik2021.07.11 9:24
ha, ha SSPIS głosem Tuska kopnął Episkopat, a Episkopat z dumą i cąłą powaga autorytetu, ale szatana,, a nie Boga, zdradził wiernych i Ksieży opowiadając się za mordem chemia genetyczna
lolo2021.07.11 9:23
Obatel złodziej ale Patriota !!!!!!!
Wielka Narodowa Nowenna Pompejańska2021.07.11 9:22
14-ty dzień odmawiania Wielkiej Narodowej Nowenny Pompejańskiej. Program: CZAS TRWANIA łącznie 54 dni, Cześć błagalna od 28.06.2021r do 24.07 2021. Część dziękczynna od 25.07.2021 do 20.08.2021 GODZ: 20.30 do 21.30 INTENCJA: Aby przez nawrócenie ludzi, upadły masońskie plany szczepień i zniewolenia ludzkości. Możesz włączyć się w dowolnym czasie odmawiania nowenny, odmówić 1 dziesiątkę Różańca albo więcej. Może być odmawiana w domu, na zewnątrz- przy figurach Matki Boskiej, Serca Pana Jezusa, przy Krzyżu, możesz odmawiać sam, z rodziną albo w towarzystwie, z sąsiadami , w grupie małej albo wielkiej, w Kościele. Szczęść Boże. Oczywiście bardzo pięknym byłoby, gdyby w tę inicjatywę włączyli się wierni w parafiach, podając informacje w ogłoszeniach do wiernych! Nowenna zostanie zainicjowana właśnie przy figurze Matki Boskiej przy Kościele jednej z Parafii w Archidiecezji Poznańskiej z udziałem wiernych. Cała Polska w łączności z biskupami, a zwłaszcza z Episkopatem na czele z jego przewodniczącym Abp Gądeckim odmawia Nowennę Pompejańską w intencji: Aby przez nawrócenie ludzi, upały masońskie plany szczepień i zniewolenia ludzkości. Nawrócenie na drodze sakramentu pokuty. Zalejmy Kościoły naszym nawróceniem, a stanie się cud przemiany zła w dobro i upadnie szatański plan depopulacji i zniewolenia ludzkości!! Nawrócenie, masowe przystępowanie do spowiedzi niech będzie zadośćuczynieniem za zdradę Episkopatu, Abp Gądeckiego.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.07.11 9:21
złodzieju i oszuście czarnecki oddaj pieniądze ukradzione podstępem z PE!
Foster2021.07.11 9:28
Nie mów na niego złodziej, bo on zapewnia, że te pieniądze oddał.
Anonim2021.07.11 9:48
Jeszcze nie oddał, poza tym nadal jest złodziejem, oddał część dopiero jak go złapali i zagrozili więzieniem, jeśli nie odda tego co ukradł. Złodziej złapany na gorącym uczynku nadal jest złodziejem.
Foster2021.07.11 11:36
Mówisz o tej ryzykownej podróży zimą Cabrio do Brukseli ?