Cudowny znak (?) podczas beatyfikacji abp. Romero - zdjęcie
01.06.15, 18:26fot. za: CNA, ks. Manuel Dorantes

Cudowny znak (?) podczas beatyfikacji abp. Romero

17

Podczas ceremonii beatyfikacji Oscara Romero, gdy wynesiono podczas Mszy świętej szczątki duchownego, w celu ich uczczenia, na niebie pojawiło się niezwykle rzadkie zjawisko optyczne – pierścień światła wokół słońca, zwany halo.

„Mówiąc szczerze, to jedno z najbardziej niezwykłych zjawisk, jakich kiedykolwiek doświadczyłem w swoim życiu” – powiedział ks. Manuel Dorantes w rozmowie z CNA 29. Maja.

Ksiądz ten był obecny w San Salwadorze podczas beatyfikacji arcybiskupa Romero.

Warto przypomnieć, że zjawisko halo pojawiało się już w przeszłości towarzysząc wielkim chwilom religii katolickiej. Wielu naukowców sądzi, że to właśnie halo zobaczył Konstantyn Wielki przed bitwą przy Moście Mulwijskim. W ten sposób Pan Bóg dał mu znak, by przyjął świętą wiarę katolicką, kładąc w Europie podwaliny pod piękny i żywotny rozrost Kościoła.

Abp Romero pełnił posługę w diecezji w San Salwadorze od 1977 roku do roku 1980. Został zastrzelony podczas sprawowania Mszy świętej. W lutym Ojciec Święty Franciszek uznał go męczennikiem. Jego beatyfikacja została przeprowadzona zaledwie tydzień temu.

Podczas Mszy beatyfikacyjnej chór pielgrzymów śpiewał Glorię. Wówczas pojawiła się grupa diakonów, niosąca relikwię arcybiskupa, w tym fragment jego ubrania pokryty krwią przelaną w chwili śmierci. Wówczas miało miejsce niebywałe zjawisko. Jak relacjonuje ks. Dorantes, niebo było całkowicie zachmurzone, bo dzień wcześniej silnie padało.

„Gdy pojawiły się relikwie a my śpiewaliśmy Glorię, nagle otworzyło się niebo nad nami i wyszło słońce. Wokół niego uformowało się perfekcyjnie okrągłe halo” – opowiada kapłan.

Jego zdaniem niezwykłe zjawisko zostało zesłane przez Pana Boga, który chciał powiedzieć swoje „tak” dla beatyfikacji arcybiskupa.

bjad/cna

Komentarze (17):

anonim2015.06.1 18:49
Powiedziałbym raczej, że było to rzadkie i piękne zjawisko zjawisko przyrodnicze. Chętnie zapoznałbym się z wypowiedzią meteorologów, którzy rejestrują je i objaśniają. Rzecz jasna korelacja czasowa zjawiska 'halo' ze śpiewem 'Gloria' subtelnie podnosi uroczystość beatyfikacyjną arcybiskupa.
anonim2015.06.1 19:01
Nie mantycz @Przecinak, zanim pomrzemy, nauczmy się wielbić dzieło stworzenia, jakże obfite w niewysłowionym pięknie. Na razie jesteś jak ta owca z pyskiem pełnym soczystej trawy, która nadal żałośnie beczy, jakby głód cierpiała. Taka widać jej natura, ale żeby człowiek reagował podobnie? Trollowanie wymaga pewnej koncentracji, ale w sumie najbardziej ogłupia adepta. Żadnej bozi nie ma, tak samo jak aniołków. Dorosnij.
anonim2015.06.1 19:06
Pamiętam jak papież Niemiec, Benedykt XVI, był w Oświęcimiu i pojawiła się tęcza. Jakie to było w swej symbolice wielce wymowne. Miło wspominać takie piękne zjawiska podczas rożnych okoliczności i uroczystości.
anonim2015.06.1 19:07
@ Przecinak +Już na samym początku zaistnienia świata pojawili się tacy konstatorzy którym nie spodobały się decyzje Pana Boga i wywołali Bunt Rewolucje w Niebie (Ap. 12,3 nn) Jak się to dla nich skończyło, jaki wieczna wyrok zapadł? Zostali strąceni z Nieba w wieczną otchłań szeolu na wieki, na zawsze, gdzie doświadczają radości piekła wiekuistego (Iz. 14,15) I jak widać z twojej wypowiedzi będziesz należał do tej samej bandy kretynów jak określasz tj. tych którzy są głupi! A więc tych głupich Aniołów którzy wybrali wieczność nieszczęśliwą tj. jezioro siarki i ognia, przebywanie ciemnościach bez granic jak określa się miejsce egzystencji złego boga, demona Arymana tj. Lucyfera
anonim2015.06.1 19:31
Jak widać fronda znowu kasuje komentarze, trudno. @Trybik Nie troluje, mam córkę i żonę w podobnym wieku, i ch... mnie strzela jak ktoś się spuszcza nad zjawiskami atmosferycznymi a dzieciaki umierają z głodu, giną na drogach i dzieje się z nimi cholera wie co. @Radzi Nie mam pojęcia (na szczęście) o co Ci chodzi, bo nijak się to ma do martwej siedmiolatki, ale nie próbuj tłumaczyć, pogadaj sobie lepiej ze swoim niewidzialnym przyjacielem.
anonim2015.06.1 19:45
Jaki durny lewy Przecietniak - nie lewy , że "dzieciaki umierają z głodu, giną na drogach i dzieje się z nimi cholera wie co" wyłącznie z powodu jego działania i jemu podobnych...i myśli że odwróci uwagę od siebie i swoich lewych towarzyszy szkalując innych.
anonim2015.06.1 20:01
@Nabi Coś jeszcze? (nawet pierwszego wpisu nie widziałeś bo fronda go usunęła) Więcej złego robią tacy jak Ty pewnie, którym się wydaje że wszystko jest zgodnie z planem, bozia czuwa, a modlitwa coś zmienia. Jeżeli Twój bóg istnieje to jest zwyrodnialcem który woli robić kółka na niebie zamiast ratować dzieci, a Ty go za to wielbisz.
anonim2015.06.1 20:17
Jeszcze lepszy znak był ostatnio w Medjugorje. Podczas mszy 25 maja z tabernaculum wydobywało się światło.
anonim2015.06.1 20:41
Ciemny bluźnierca Przecinak... ale ciemnota i durnota nie usprawiedliwia bluźnierstwa, ani nie zwalnia z odpowiedzialności... ja biednemu lewemu życzę żeby się nawrócił, - żeby się za niego pomodlić, chyba jako chrześcijanin jestem jednak za mało dojrzały, dlatego bardzo proszę wszystkich dojrzalszych ode mnie o modlitwę za biednego bluźniercę Przecinaka...
anonim2015.06.1 20:48
Mój Boże, jaki cud? Przyglądajcież się niebu częściaj niż raz na rok w Wigilię! Taki "cud" czyli zwykłe halo zdarza się dość często, wokół słońca albo księżyca, zwłaszcza po inwazji fałszywych contrailsów, gdy smugi napuchną i tworzą na niebie białawą mgiełkę
anonim2015.06.1 21:05
http://www.ivrp.pl/viewtopic.php?t=15391
anonim2015.06.1 22:10
bezmysliciel81 właśnie pozdrowił Ludwika Pasteur'a... według mundrego lewego bezmyslicielka81 - Ludwik Pasteur to dopiero był "głupszy"... ech ciemne lewe i durne takie, że żal ściska...
anonim2015.06.1 22:24
Skoro Bog chcial powiedziec "tak" tym halo, to jak wytlumaczyc fakt, ze nie ma tego zjawiska podczas kazdej beatyfikacji? Czy Bog nie mowi wtedy tak, i dlaczego nie mowi tak? A jesli nie mowi tak to czy mowi nie? Albo mowi np. "Owszem" i pokazuje cos innego? Slodcy sa tacy biskupi, co to swietnie wiedza, co Pan Bog chcial powiedziec. I Pan Terlikowski tez takie sztuki potrafi :)
anonim2015.06.2 7:16
Oj NaZi NaZi, a ty znowu przekręcasz nicki - nieładnie. Nie zrozumiałeś wypowiedzi to się nie wypowiadaj :) Im człowiek głupszy tym więcej cudów widzi - to normalne. Kiedyś ludzie czcili słońce i pioruny, bali się zaćmienia, teraz już wiemy jak to działa. Zdanie jest jak najbardziej prawdziwe, nie wiem czym się podniecasz.
anonim2015.06.2 15:55
@myślący inaczej To że zaćmienie słońca wykorzystał autor Faraona by uzasadanić tempotę Egipcian nijak to ma się do prawdy o tym że są zaćmienia wiedział każdy człowiek. A zrąsztą ile takie zaćmienie trwało, co wcześniej nie było zaćmień. A o tym że ówcześni ludzie byli mądrzejsi nawet od współczesnych tzw naukowców tzn Ideologów Ewolucjionizmu którzy przypisują mu zmiany w obrębie gatunku pod wpływem hodowców. ( por Rdz. 30,25-43) Jest niemal pewne że nie wpadł byś na podobne rozwiązanie - bo ono zostało określone Prawem Mendla które stoi w opozycji - zaprzecza Ewolucjionizmowi. No powiedz sam czy hodowcy bydła nie ucieszyliby się gdyby z jajka wyrosła krowa. Tyle już zrobiono eksperymentów jak beczała owca tak dalej beczy, jak szczekał pies tak dalej szczeka, ect a z owcy nie powstał przecież koń !! @Przecinak - nie udawaj że nie rozumiesz tak prostego przykładu. Budda głosił ludom że nie ma Boga Stworzyciela i co jest w NIEBIE adoruje swojego pana Lucyfera - króla piekła Jamę - Yamę w piekle otoczony swoimi mnichami buddyjskimi którzy pod jego wpływem nie wierzyli w Stwórcę. znajdziesz tam podonych w myśleniu ateistów jak K. Marks F Engels Lenin Stalin Hitler Mao ect ok. 25 miliardów do których prawdopodobnie również dołączysz jeżeli nie uwierzysz w Prawo i Ewangelię
anonim2015.06.2 21:53
To zjawisko wcale nie jest takie rzadkie. To raczej ludzie rzadko patrzą w niebo.
anonim2015.06.4 8:15
Normalne zjawisko atmosferyczne zwane "słoneczne halo", gdzie tu jest jakieś "cudowne zjawisko"? Akurat zbiegło się w czasie z tą Mszą Św. i tyle , nie żyjemy w średniowieczu, zachowujcie zdrowy rozsądek i zapoznajcie się z wiedzą na temat zjawisk atmosferycznych.