Co z Porozumieniem? ,,Czujemy się bezpiecznie’’  - zdjęcie
21.09.20, 16:17Fot. screenshot - YouTube

Co z Porozumieniem? ,,Czujemy się bezpiecznie’’

4

Dziś odbyło się nadzwyczajnie posiedzenie zarządu Prawa i Sprawiedliwości, na którym podjęto decyzje odnośnie dalszych losów koalicji rządzącej. Nieoficjalnie wiemy, że ma odbyć się spotkanie ze Zbigniewem Ziobrą, na którym usłyszy on „twarde” warunki, dzięki którym będzie mógł pozostać w Zjednoczonej Prawicy. Portal wPolityce.pl informuje, że podobne rozmowy nie są planowane z Porozumieniem.

- „Ten spór nie toczy się między Porozumieniem a PiS. To bardziej kwestia stanowiska Solidarnej Polski” – powiedział portalowi wPolityce.pl jeden z polityków partii Jarosława Gowina.

- „Z nami nie są planowane rozmowy” – dodał.

Wobec tego, jak stwierdził, partia czuje się bezpiecznie.

Takie rozmowy, jak nieoficjalnie informują dziennikarze, odbędą się pomiędzy prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim a liderem Solidarnej Polski Zbigniewem Ziobrą. Ma on usłyszeć „twarde warunki”, które będzie musiał spełnić, aby móc pozostać w koalicji.

Spór w Zjednoczonej Prawicy osiągnął apogeum po głosowaniu nad projektem PiS dot. ochrony zwierząt. Nie poparli go posłowie Solidarnej Polski i Porozumienia, wobec czego PiS ogłosiło zawieszenie rozmów koalicyjnych i możliwość zerwania koalicji. Nieporozumienia pomiędzy ugrupowaniami Zjednoczonej Prawicy miały narastać od dłuższego czasu, a ważnym ich powodem być zbyt wysokie wymagania koalicjantów sygnalizowane w trakcie negocjacji nad rekonstrukcją rządu.

kak/wPolityce.pl

Komentarze (4):

STANISLAW - wolny od ideologii LGBT2020.09.22 5:29
Jakie kary przeygotował Kaczyński na tych, którzy wyłamią się w głosowaniu o ochronę życia dzici chorych? Przecież takie głosowanie w końcu będzie!
J. G.2020.09.21 19:11
Zawsze sucho zawsze czysto zawsze bezpiecznie ...
Urszula2020.09.21 18:34
Ziobro upokorzony. Poprze teraz wszystko co Kaczyński będzie chciał. Podczas spotkania z dziennikarzami już nie był taki gieroj........... "Wiceprzewodniczący PiS Joachim Brudziński stwierdził wprost, że nie chodzi o wspólnotę idei, ale przywiązanie do stanowisk, które młodzi działacze Solidarnej Polski sprawują mimo braku kompetencji, a z nadmiaru ambicji „zerwało im beretkę”. Szef Klubu Parlamentarnego PiS Ryszard Terlecki, mówiąc o „byłym koalicjancie”, przypominał, że wraz z opuszczeniem stanowisk ministerialnych nominaci i rodziny też będą musiały opuścić spółki skarbu państwa i państwowe instytucje, bo niektórym chodzi „o stanowiska i pieniądze”. Wystraszył się bidulek.
Suzeren2020.09.21 18:14
Gowin złożył hołd lenny Kaczyńskiemu......a Ziobro nie złożył i przez swój upór anarchizuje prawicę!