Co z mordercą Adamowicza? Jest decyzja prokuratury - zdjęcie
07.11.19, 16:47Zdj. screenshot twitter - Krzysztof Zygowski / policja

Co z mordercą Adamowicza? Jest decyzja prokuratury

4

Prokuratura Okręgowa w Gdańsku odrzuciła wniosek obrony o przeniesienie na oddział szpitalny Stefana W., podejrzanego o zamordowanie prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza. 

Mężczyzna nie opuści celi aresztu, o co wnioskował obrońca W. 

Śledczy nie chcą tłumaczyć powodów odrzucenia wniosku adwokata. Jak powiedziała w rozmowie z RMF FM prokurator Grażyna Wawryniuk, „nie ma podstaw do zmiany sposobu wykonywania aresztowania”.

Wniosek o przeniesienie na oddział szpitalny złożył obrońca Stefana W., powołując się na opinię biegłych, którzy badali poczytalność zabójcy prezydenta Gdańska. 27-latek, który 13 stycznia b.r. podczas gdańskiego finału WOŚP wtargnął na scenę i zaatakował nożem urzędującego prezydenta, był badany przez trzech psychiatrów i psychologa. Śledczy czekają na uzupełnienie ich opinii. 

yenn/RMF FM, Fronda.pl

Komentarze (4):

anonim2019.11.8 6:47
ciekawe ile dostal kasy zeby sfingowac to zabojstwo
anonim2019.11.8 7:27
Debil
abcd2019.11.7 18:00
Wyszukaj w sieci: "Brak kary śmierci w kodeksie karnym jest pogardą dla ofiar"
Radar2019.11.8 7:20
Brak kary śmierci sprawia że służby muszą pozorować samobójstwa, zgony itp. zamiast spokojnie sfingować dowody winy muszą się osobiście fatygować. Jestem jednak zwolennikiem dożywocia z koniecznością zarabiania na swój wikt i odszkodowanie dla poszkodowanych w zbrodni.