Co z koalicją? Dworczyk: Decyzja w najbliższych dniach - zdjęcie
18.09.20, 07:25Screenshot Youtube - Kancelaria Premiera

Co z koalicją? Dworczyk: Decyzja w najbliższych dniach

3

Chcielibyśmy, aby Zjednoczona Prawica miała cały czas większość w Sejmie, natomiast postępowanie naszych koalicjantów doprowadziło do takiej właśnie sytuacji, gdzie nie potrafimy odpowiedzieć na pytanie, czy jest większość, czy jest koalicja” – ocenił dziś szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk.

Polski parlament w nocy z czwartku na piątek przyjął nowelizację ustawy o ochronie zwierząt, która zakłada między innymi zakaz hodowli zwierząt na futra oraz ograniczenie uboju rytualnego zwierząt tylko na użytek związków wyznaniowych funkcjonujących na terenie kraju. Za ustawą zagłosowało 356 posłów, przeciwko niej opowiedziało się 75 osób a 18 wstrzymało się od głosu. Przeciwko zagłosowali między innymi wszyscy posłowie Solidarnej Polski.

W rozmowie na antenie radiowej „Trójki” szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk poinformował również, że w najbliższych dniach zbierze się kierownictwo Prawa i Sprawiedliwości, które podejmie w tej sprawie decyzje.

Dalej uspokajał też, że w historii Polski istniały już rządu mniejszościowe i funkcjonowały przez kilka miesięcy. Stwierdził:

Rząd mniejszościowy to jedna z opcji, realna opcja. To zależy od kierownictwa PiS”.

Zdaniem Dworczyka, u koalicjantów wygrały partykularne interesy i złamano ustalenia w Zjednoczonej Prawicy.

dam/PAP,PR3

Komentarze (3):

Anonim2020.09.18 8:34
układ zamknięty? zabetonowana scena polityczna? trwajmy w zgodzie aż do upadku? aż po grób? bo partyjni cwaniacy i zaprzańcy z poselskimi pensjami znajdą się na bruku?
Bibi2020.09.18 8:34
Nic sie nie stało!!Przyspieszone wybory są w wielu demokratycznych krajach po wyczerpaniu sie współpracy koalicjantów. W Polsce to chyba juz nastapiło.Zreszta Gowin to taki koń trojańskibył od zawsze.Jego działań na szkode Polski jak i koalicji nie da sie juz tolerowac.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱 + Po 11...2020.09.18 7:53
Jestem ĐŮƤÄ czyli Đöğłëßñïë Ůşřäñÿ Ƥïërđöļñïëțÿ Äțëïšţä. Chory na nienawiść do Polski i Kościoła. To już końcowe stadium. Nie czytajcie moich bzdurnych wpisów.