Co robić w Opolu w weekendy - zdjęcie
09.07.20, 21:17Zdjęcie ilustracyjne

Co robić w Opolu w weekendy

0

Opole to piękna prowincja, zaledwie dwie godziny poza Krakowem, która oferuje jedne z najbardziej fotograficznych zamków i zabytków architektury w całej Polsce. W okolicy znajduje się wiele historycznych atrakcji, które zapewnią ci zajęcie przez co najmniej 2-3 dni, i oferuje przyjemną zmianę tempa dla osób, które chcą uciec i odkryć poza ruchliwymi granicami Krakowa. Opole to także nazwa głównego miasta w tym regionie i sugerujemy, aby używać go jako bazy domowej podczas eksploracji tego obszaru. Jeśli jesteś zmęczony siedzeniem w domu, graniem w gry i najlepsze kasyno online, to w poniższym przewodniku omawiamy wszystkie najważniejsze atrakcje Opola, najlepsze muzea, a nawet nocleg w zamku!

Zamek Tenczyn

Na pewno nie brakuje niesamowitych zamków, które można odwiedzić w Polsce. Chociaż nie wszystkie są w najlepszym stanie, zwłaszcza po zniszczeniach i włóczęgach, które miały miejsce podczas II wojny światowej, z pewnością mają wiele historii do opowiedzenia. Pierwszym godnym uwagi zamkiem na trasie Kraków-Opole jest zamek Tenczyn. Ten średniowieczny zamek znajduje się około 40 minut jazdy samochodem od Krakowa i jest warty odwiedzenia w drodze do Opola.

Zamek Tenczyn popadł w ruinę w XVII-XVIII wieku i nadal pozostaje w tym stanie, więc możesz mieć ograniczony dostęp do jego wnętrza, ale przyjedź w weekend i wybierz się na wycieczkę, aby dowiedzieć się więcej o jego historii z jednym z lokalnych przewodników.

Podczas gdy zamek został zamknięty podczas naszej wizyty, cieszyliśmy się wędrując po terenie zamku i oglądając uroczą strukturę zamku z zewnątrz. Cały zamek otoczony jest bujnym lasem i niekończącymi się polami dzikich kwiatów, co czyni go malowniczym przystankiem.

Stare Miasto w Opolu

Opole jest głównym miastem województwa opolskiego i uroczym miejscem na pobyt podczas zwiedzania okolicy. To małe miasteczko jest dość popularnym miejscem letnich wakacji dla mieszkańców, a miasto organizuje co roku polski festiwal rockowy, który przyciąga turystów z całej Polski. Chociaż nie potrzebujesz więcej niż jednego dnia, aby zwiedzić samo miasto Opole, są pewne rzeczy, których nie możesz przegapić na malowniczej starówce Opola. Jedną z opcji jest spacer po mieście i samodzielne zwiedzanie Opola, ale zalecamy skorzystanie z przewodnika, aby dowiedzieć się więcej o historii i pochodzeniu tego regionu. Najpiękniejszą częścią Opola jest rynek, który został wybudowany 800 lat temu, aby służyć jako ratusz i centrum handlowe. W miarę rozwoju miasta nowe rynki i domy powstawały z rynku we wszystkich kierunkach. Większość starego miasta Opola została zniszczona podczas II wojny światowej, ale większość z nich została odzyskana i obecnie jest główną atrakcją miasta.

 

Zamek w Dąbrowie

Znaczna część ziemi wokół Opola była okupowana i należała do Niemców podczas II wojny światowej. Po zakończeniu wojny większość Niemców mieszkających w Opolu uciekła z tego obszaru i porzuciła swoją własność. Gdy wojska radzieckie zaatakowały Polskę, wiele budynków i zamków na Opolszczyźnie uległo zniszczeniu i pozostało w bardzo złym stanie. Po odzyskaniu przez Polskę niepodległości od Rosji podjęto wysiłki na rzecz odbudowy niektórych z tych zamków, ale jest ich zbyt wiele, by je policzyć. Zamek w Dąbrowie to kolejny punkt orientacyjny, który odwiedziliśmy podczas naszego pobytu w Opolu, który nie został jeszcze odrestaurowany i pozostaje częściowo zrujnowany. Zamek w Dąbrowie jest dość piękny i wart odwiedzenia, ale znajduje się na terenie prywatnym, więc nie zawsze gwarantuje się, że brama wejściowa będzie otwarta. Mieliśmy szczęście w naszej podróży i brama została odblokowana, więc mogliśmy wędrować po zamku przez godzinę, zanim udaliśmy się do następnego celu.

Zamek Moszna

Zbudowany w stylu barokowym zamek Moszna jest dość skomplikowany i otoczony przestronnym dziedzińcem pełnym kwiatów i dębów. Sam zamek jest dość duży i ma 99 różnych wież i 365 pokoi, z których niektóre są otwarte na nocleg. Na dodatek zamek ma również własną restaurację na miejscu, serwującą najwyższej jakości jedzenie.