Goszcząc na antenie telewizji wPolsce.pl europoseł Jacek Saryusz-Wolski stwierdził, że odpowiedź na w złej wierze wykorzystywane przeciw Polsce instrumenty prawne powinna być „twarda”. W związku z tym polityk proponuje zawetowanie pakietu „Fit for 55”.

Trwa zmasowany atak Unii Europejskiej na Polskę. Kolejny argument w „grillowaniu” Warszawy Brukseli dali Czesi, skarżąc się na kopalnię w Turowie. TSUE nałożył na Polskę kary finansowe, a Komisja Europejska zwleka z akceptacją polskiego Krajowego Planu Odbudowy. Jak powinna zachować się w tej sytuacji Polska?

- „To bezprawny atak na Polskę, z naruszeniem traktatu. Nie skorzystaliśmy z weta budżetowego wykazując maksimum dobrej woli. Mamy więc w zanadrzu jeszcze jedną możliwość weta całego pakietu klimatycznego”

- powiedział w telewizji wPolsce.pl europoseł Jacek Saryusz-Wolski.

Zaznaczając, że ważne jest wypracowanie porozumienia z Czechami, polityk wskazał, że spór nie toczy się o kopalnię w Turowie.

- „To jest wprawka przed zakazem budowania elektrowni atomowych u nas. To próba wykorzystania TSUE do tego typu bezprawnych i bezprecedensowych decyzji, jeśli chodzi o źródła energii w Polsce”

- podkreślił.

kak/wPolityce.pl