Co do złotówki! MON w pełni zrealizował budżet na modernizację armii - zdjęcie
27.12.17, 17:34zdj. screen Youtube/Radio Maryja

Co do złotówki! MON w pełni zrealizował budżet na modernizację armii

Z Ministerstwa Obrony Narodowej płyną dziś same dobre wieści! O godzinie 13 w obecności sekretarza stanu w tym resorcie, Bartosza Kownackiego została podpisana umowa na nowoczesne okręty dla polskiej armii, po 16 na konferencji prasowej szef MON, Antoni Macierewicz podsumował dotychczasowe działania resortu. 

"Podsumowuję główny nasz wysiłek w ciągu ostatnich 2 lat, a to dlatego, że on na tle ubiegłego dziesięciolecia był niezwykły"- rozpoczął minister Macierewicz. 

"Trzeba to sobie jasno powiedzieć, bez specjalnej tromtadracji, że nigdy się jeszcze nie zdarzyło to, co miało miejsce w ciągu ostatnich 2 lat, żeby wszystkie pieniądze przeznaczone na polski wysiłek zbrojny, na polską obronę, w tym także na modernizację zostały wydane nieomal do ostatniej złotówki. Tak właśnie było w ciągu ostatnich 2 lat"- powiedział polityk podczas konferencji prasowej w Krakowie. 

Ile dokładnie wydano na modernizację? Szef MON podkreślił, że było to 20 mld złotych, z czego 13 mld- zaakcentował minister- resort wydał w polskich zakładach, co było realizacją "bardzo ważnego przesłania", z którym politycy PiS szli do rządu. 

yenn/PAP, Fronda.pl