Co dalej ze Zjednoczoną Prawicą? Jutro kolejna tura rozmów kierownictwa PiS - zdjęcie
22.09.20, 09:00Fot. Adrian Grycuk via Wikipedia, CC BY-SA 3.0

Co dalej ze Zjednoczoną Prawicą? Jutro kolejna tura rozmów kierownictwa PiS

10

Jakie losy czekają koalicję Zjednoczonej Prawicy? Jak poinformował dziś Ryszard Terlecki, kolejne rozmowy w tej sprawie toczyć się będą już jutro.

Spotkanie kierownictwa Prawa i Sprawiedliwości podobnie jak wczoraj, rozpocznie się o godzinie 13. Chodzi oczywiście o kryzys w Zjednoczonej Prawicy związany z głosowaniem w kwestii nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt, której nie poparła między innymi Solidarna Polska.

Po wczorajszym spotkaniu rzecznik partii Anita Czerwińska poinformowała, że podjęto decyzje o „[…] zdecydowanych rozstrzygnięciach”. Dodała też, że szczegóły zostaną podane w „stosownym czasie”.

Dziś z kolei media poinformowały, że w nocy z poniedziałku na wtorek doszło do pierwszego spotkania Jarosława Kaczyńskiego ze Zbigniewem Ziobrą.

Zbigniew Girzyński poinformował, że teraz Ziobro otrzymał pewne konkretne propozycje mające mu umożliwić funkcjonowanie nadal w koalicji rządowej, być może w dalszym ciągu na stanowisku ministra sprawiedliwości.

dam/wp.pl,PAP

Komentarze (10):

Jan Radziszewski2020.09.22 11:07
NMP 12.05 2020 + "Rząd Polski nie działa dla dobra Polskiego Narodu i wprowadza ustawy nie tylko niezgodne z prawem. + Ale i takie które prowadzą do zniszczenia kraju i Polskiego narodu. + Nie wierzcie politykom, nie wierzcie Prezesowi Jarosławowi Kaczyńskiemu, gdyż stracili swą wiarygodność i zaprzedali się rządowi światowemu. + Tak drogie dzieci, wiele bólu już przeszedł Polski naród. + Lecz teraz nadszedł czas oczyszczenia każdej duszy i całego narodu Polskiego. + Czyż w cierpieniu nie oczyszcza się dusze, czyż nie w ogniu Ducha Świętego?+ Dlatego bądźcie gotowi i zbrójcie swą duszę, by mężne wasze serca przeszły zbawienny ogień oczyszczenia. + Drogie Moje dzieci, wyście naród wybrany i dobry Bóg da wam Pomazańca Bożego /Tj króla a nie królika jak do tej pory) co przeprowadzi Polski naród do zwycięstwa. + I mocą Bożą zostanie zniweczony każdy rząd co zdradził Boga i zaprzedał się demonowi. Pan i król Polski 2.05.2020 r + Tak drogie dzieci, módlcie się za Rząd Polski by wszystkie złe plany zostały zniweczone +++ Tak Premierze Morawiecki wkrótce twe rządy zostaną zakończone, lecz czas działania klątwy jeszcze dotkliwie odczujesz. Zaś Ministrze Szumowski wiedz, że zło któremu służysz zemści się na Tobie bo taki jest wyrok Boży. + Każdy kto teraz jest u sercu władzy niech wie i niech pamięta, że jeśli swej przysięgi nie dochowa by służyć Polsce i narodowi Polskiemu dla jego dobra zostanie dotknięty ręką Bożą, ręką Sprawiedliwości. + A ci co wiary nie mają i co się zaprzedali niech wiedzą, że jawne staną się ich uczynki i nie unikną kompromitacji.
Janina2020.09.22 10:13
Wyborcy PiS zobaczcie jak wasi wybrańcy kupczą stanowiskami a nie radzą sobie z gospodarką. Kiedy WY zrozumiecie?
Elektor2020.09.22 10:23
Nie zrozumieją:) Wyborcy PiS są w dużej części alkoholikami, patologią społeczną, bezrobotnymi z wyboru, no i zwykłymi głupkami. Głupsi od nich sa tylko ci od Biedronia.
Anonim2020.09.22 10:33
Ach ten wzór do naśladowania, tow. Nowak...
Anonim2020.09.22 10:07
Słuchajcie kocie łby , Ziobro wygrał bo stoi na tej samej pozycji jak przed futerkową wojną gdy się cofnie do opozycji wy przegraliście a on zacznie budować własną siłę w oparciu np o Konfederację. Zostaje Ziobrze jeszcze krok naprzód po funkcję premiera co dałoby PiSowi możliwość pomniejszenia znaczenia nielicznych kocich mózgów .
Elektor2020.09.22 9:55
Nie mam pretensji że hołota, alkoholicy, patole głosują na PiS. Nie mam. Chcą dostawać kasę na pijaństwo. Ale nazywanie komuszych typów jak Kaczyński, Szydłowa, Morawiecki, Szumowski, Ziobro i reszta tej bandyterki prawica jest skandaliczne!
Maciej Płatov2020.09.22 9:25
Ciekawe czy Z.Ziobro podkuli ogon ,stchórzy ,i ulegnie EKO---PREZESOWI.Czy będzie bronił swoich racji.
Anonim2020.09.22 9:45
Oj już widzę, jak Ty stawiasz opór swoim pryncypałom zwłaszcza w KGB... I jak później samodzielnie zmieniasz świat...
kretynizm lewactwa POPiS wypunktowany2020.09.22 9:20
https://nczas.com/2020/09/14/janusz-korwin-mikke-co-za-trucie-bez-sensu-o-tych-futerkach/
Anonim2020.09.22 10:08
Aaaa... to ci, u których naczelnym prorokiem jest Jackowski? Uj, jak ja popatrzę na prognozy długoterminowe IMGW to też Ci przepowiem pogodę...