Co dalej z Funduszem Odbudowy? Już jutro rząd przyjmie projekt ustawy  - zdjęcie
26.04.21, 16:30Fot. screenshot - YouTube (Telewizja Republika)

Co dalej z Funduszem Odbudowy? Już jutro rząd przyjmie projekt ustawy

7

Rzecznik rządu Piotr Müller przekazał, że już jutro rząd zajmie się ustawą o tzw. zasobach własnych UE. Rada Ministrów przyjmie projekt ustawy, dzięki któremu Polska będzie mogła zaakceptować budżet UE.

Rzecznik rządu zapowiedział, że już na jutrzejszym posiedzeniu Rada Ministrów przyjmie projekt ustawy o tzw. zasobach własnych UE. Ratyfikacja postanowień szczytu UE przez wszystkie państwa członkowskie jest warunkiem realizacji przyjętego budżetu UE.

- „Na jutrzejszym posiedzeniu Rada Ministrów zajmie się ustawą o tzw. zasobach własnych. Czyli na posiedzeniu Rady Ministrów będzie przyjęty projekt ustawy, która umożliwia przyjęcie całego budżetu Unii Europejskiej przez Polskę”

- powiedział Piotr Müller.

Rzecznik odniósł się również do propozycji Lewicy ws. Krajowego Planu Odbudowy.

- „Z satysfakcją przyjmuję dzisiejszą deklarację ze strony klubu parlamentarnego Lewicy, jeżeli chodzi o konstruktywne rozmowy dotyczące kształtu Krajowego Planu Odbudowy. To jest dobry sygnał, jeśli chodzi o rozmowy. Chciałem poinformować, że pan premier Mateusz Morawiecki przyjmie zaproszenie na spotkanie w sprawie Krajowego Planu Odbudowy”

- zapowiedział.

Lewica przedstawiła dziś sześć postulatów dot. KPO: o najmniej 30 proc. środków dla samorządów; 400 mln euro dla zagrożonych przez epidemię branż; zbudowanie 75 tys. tanich mieszkań na wynajem; 1 mld euro na szpitale powiatowe; przygotowanie szczegółowego planu wydatków; powołanie Komitetu Monitorującego wydawanie środków.

Wiceminister funduszy i polityki regionalnej Waldemar Buda stwierdził, że są to „bardzo ciekawe propozycje, i trzeba na ten temat rozmawiać”. Jednocześnie Buda wyraził ubolewanie w związku z tym, że poza Lewicą żaden innych klub parlamentarny nie zdecydował się na udział w konsultacjach.

kak/PAP

Komentarze (7):

babcia były wyborca pis i dudy2021.04.27 5:11
CIEKAWE DLACZEGO JEST UKRYWA INFORMACJA O KREDYCIE W JAKIEJ WALUCIE NA JAKI PROCENT OD KOGO NA JAKICH WARYNKACH CIEKAWE CZEGO SIĘ PISOWSKI NIERZAD BOI ,ŻE TEJ INFORMACJI NIE PODAJE CO MA DO UKRYCIA !
MORAIWCKO TO KOŃ TROJAŃSKI2021.04.26 21:08
JAPONIA będzie budować 22 NOWE ELEKTROWNIE WĘGLOWE, no ale co tam Japończycy wiedzą o rachunku ekonomicznym, dbaniu o swój kraj i o konkurencyjność swojej produkcji, budując nowe elektrownie węglowe o sprawności 55% (w Polsce większość elektrowni ma sprawność na poziomie 30%). GDYBY POLSKA tak jak Japonia WYBUDOWAŁA NOWOCZESNE ELEKTROWNIE WĘGLOWE o sprawności 50% (taka właśnie elektrownia była budowana w Ostrołęce, którą teraz jest wyburzana) zastępując stare o sprawności 30%, to O POŁOWĘ SPADŁABY EMISJA CO2, ponieważ przy sprawności elektrowni na poziomie 50% wystarczyłaby połowa węgla potrzebnego do wyprodukowania tej samej ilości prądu, jak w elektrowniach o sprawności 30%. Niestety Polską rządzi globalista/marksista Morawiecki (piesek Lejby Fogelmena wraz z którym Morawiecki zasiadał w radzie Fundacji Project Syndicate Polska, sponsorowanej min. przez Georga Sorosa), który realizuje obłąkańczy plan swoich mocodawców, a za który słono zapłacą Polacy, ponieważ transformacja energetyczna na produkcję tzw. "zielonej energii" będzie Polskę kosztował około 2 BILIONY ZŁOTYCH (to tyle co obecny dług Polski), czyli kolejny tzw. "Plan Balcerowicza" podniesiony do potęgi n-tej.
Karina2021.04.26 20:16
Odbudowy czego? Chyba jedynie tego co sami zepsuli przez własną nieudolność!
Europejski Fundusz Odbudowy2021.04.26 17:22
PIS weźmie pieniądze z Uni ale z "obrzydzeniem: i nie będą się "cieszyć".
palec wchodzi w toooopę2021.04.26 16:52
wierzgającym POplatfusom
palec wychodzi toooopy2021.04.26 17:09
i pisoweic go oblizuje
PiS i Duda tak samo targowica!2021.04.26 16:42
https://www.youtube.com/watch?v=j_ep37TGF_Y