CNN: Rozmowa Bidena z Zełenskim nie poszła dobrze - zdjęcie
28.01.22, 09:30Fot. usa gov

CNN: Rozmowa Bidena z Zełenskim nie poszła dobrze

9

W rozmowie z amerykańską stacją CNN anonimowy ukraiński urzędnik miał powiedzieć, iż wczorajsza rozmowa telefoniczna prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego z prezydentem USA Joe Bidenem „nie poszła dobrze”. Biały Dom zaprzecza tej informacji.

Amerykański oraz ukraiński prezydent mieli się poróżnić w kwestii realności oraz kontekstu czasowego potencjalnej zbrojnej agresji Rosji na Ukrainę. Podczas gdy przywódca USA uważa, że może ona nastąpić jeszcze w lutym, Zełenski jest zdania, że pozostaje ona niebezpieczną, ale jednak niejednoznaczną perspektywą.

Biały Dom dementuje przecieki, jakie przedostały się do mediów i podkreśla, że rozmowa Bidena z Zełenskim w rzeczywistości była „długa i szczera”. Prezydent Joe Biden potwierdził gotowość Stanów Zjednoczonych - wraz z ich sojusznikami i partnerami - do zdecydowanej reakcji w przypadku inwazji Rosji na Ukrainę. Podkreślił również zaangażowanie USA w utrzymanie suwerenności i integralności terytorialnej Ukrainy” - napisano w oświadczeniu wydanym po rozmowie prezydentów przez Biały Dom.

 

ren/PAP

Komentarze (9):

Zadzwoń Ławrow do waszego człowieka w Warszawie2022.01.28 11:53
Der Oppositionsführera Donalda für Deutschland!
Maciej Piwowar2022.01.28 11:25
CENZOR GDZIE WPIS??????????Jesteś LEWACKI NIEDOROZWÓJ.
Maciej Piwowar2022.01.28 11:15
USA CHCE MIEĆ JAJA,I SKONSUMOWAĆ JAJO. CZYLI ROSJA OFICJALNIE OGŁOSIŁA JAKIE KOL WIEK SANKCJE NA ROSJĘ ,BĘDĄ OZNACZAĆ ZERWANIE WSZELKICH STOSUNKÓW DYPLOMATYCZNO--POLITYCZNYCH.CZYLI NIE BĘDZIE TAMY BLOKUJĄCEJ NP: HANDEL BRONIA JĄDROWĄ ŻE STRONY ROSJI. CZYLI np: zakaz przelotu przed terytorium Rosji ,oraz zakaz poruszania się na wodach terytorialnych Rosji,zakaz sprzedaży silników do kosmicznych rakiet USA ,ITD,ITD.CZYLI całkowita IZOLACJA współpracy USA -ROSJA.A co do UE będzie wybór dostawy z Rosji Gazu ,Ropy , Minerałów ITP Artykułów.
Anonim2022.01.28 11:09
Ciekawa notatka? Co łączy stanislava z syjonistami? ................................................................ https://spiritolibero.neon24.pl/post/166419,co-laczy-stanislava-z-syjonistami
Anonim2022.01.28 10:41
Jakoś to wszystko przypomina 1939 r.? Czy Anglosasi znów wypuszczą w bój na pierwszy ogień polskie wojsko? Czy Polska znów ma oddać najcenniejszy dar jakim jest życie młodych Polek i Polaków w obronie interesów finansjery żydowskiej? Kijowskiej junty?
CNN jest samo "pro-amerykański" jak2022.01.28 10:28
...aborcza czy tfułen są "pro-polskie". Z wnioskami bym się wstrzymał.
Szczerbiec2022.01.28 9:45
Pzrecież sprzedali ich jak Gruzje itd jak Kurdów Jak Irak najpierw sojusznik brat a potem wojna jak nas w Jałcie Teheranie to sa zwykłe zakłamane żydowskie qurwy nic nie warte , było spotkanie usa ruski w Genewie utajnione fakty porozumienia i tyle dla picu popyskują bo muszą i dadzą broni bo ładnie wygląda trochę sie zarobi a finalnie wiadomo...
Taka prawda2022.01.28 9:36
UPAdlińcy banderowcy majdanowcy maja problem bo będą musieli;i sie sprawdzić z regularną armią a nie mordować widłami siekierami kobiety dzieci starców Polskich po prostu karma wróciła i bardzo dobrze teraz zobaczymy ile sa warci...:)
Kress2022.01.28 9:35
Wedlug umowy Prejeslavske dohody wscchud upaina jest Rosjski