Cichanouska daje Łukaszence czas do 25. października. Potem strajk narodowy  - zdjęcie
13.10.20, 16:36Fot. screenshot - YouTube

Cichanouska daje Łukaszence czas do 25. października. Potem strajk narodowy

11

Liderka białoruskiej opozycji Swiatłana Cichanouska postawiła dziś ultimatum nielegalnemu prezydentowi Białorusi Aleksandrowi Łukaszence. Jego główna rywalka w wyborach prezydenckich ostrzega, że jeżeli do 25. października Łukaszenka nie złoży dymisji i nie zostaną zwolnieni więźniowie polityczni, rozpocznie się narodowy strajk.

- „Jeżeli nasze żądania nie zostaną spełnione do 25 października, cały kraj wyjdzie pokojowo na ulice” – napisała w specjalnym oświadczeniu Swiatłana Cichanouska.

Podkreśla, że strajk rozpoczną wszystkie przedsiębiorstwa, drogi zostaną zablokowane, a państwowe sklepy nie będą miały czego sprzedawać.

Swiatłana Cichanouska była najważniejszą rywalką Aleksandra Łukaszenki w sierpniowych wyborach prezydenckich. Zarówno w ocenie samych Białorusinów, jak i społeczności międzynarodowej, wybory te zostały sfałszowane. Białorusini domagają się ich powtórzenia przy udziale niezależnych, międzynarodowych obserwatorów.

kak/PAP

Komentarze (11):

Maciej Płatow (-v)2020.10.13 18:37
Jestem z "Katowic", jestem z "Cieszyna", jestem imbecylem któremu się wydaje, że może "zginąć w tłumie". Napisz do mnie: [email protected]
Maciej Płatov2020.10.13 20:02
ZŁODZIEJU NIE KRADNIJ PODPISÓW.
Maciej Płatow2020.10.13 17:55
Babo czy weźmiesz sobie na sumienie krew ludzi???????, bo jak myślisz że prezydent Łukaszenko ustąpi ,toś idiotka.ty wydajesz wyrok na męża.
Panie Moravietzky2020.10.13 17:09
Nauczyciele - leniwi. Lekarze - leniwi. Tylko rząd w tym kraju zapiərdala.
Karol2020.10.13 17:39
Tylko Białorusini muszą pogonić Błazna Putina aby nie byli Niwolnikami Moskali ---AMEN
Sasin obraża lekarzy2020.10.13 17:05
https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/sasin-wywolal-oburzenie-slowami-o-braku-woli-czesci-lekarzy-w-walce-z-covid-19/vsmwv4t,79cfc278
Ja, Szatan2020.10.13 17:00
INSTRUKCJA DLA MOICH WIERNYCH PACHOŁKÓW – pogrobowców faryzeuszy, czcicieli trupa Lenina, wyznawców masonów i brukselskich neomarksistów, którzy w amoku szaleją na Frondzie: „katolicka kretynizacja polski”, „Po 11…”, „Natalja Siwiec”, „Polak Ateista Dumny Gej”, „Maria Błaszczyk”, „Klejnot Nilu” i wielu innych z tej samej szajki ***** 1. Ja sam nigdy nie odważę się bluźnić Tej, której Imienia nie zdołam nawet wypowiedzieć, a która, zgodnie z wolą Boga, zmiażdży mi głowę. A tym bardziej nie odważę się bluźnić Jej Synowi. Więc róbcie to wy! ***** 2. Szukajcie niewygodnych dla Kościoła pojedynczych faktów, wyolbrzymiajcie je i hałaśliwie nagłaśniajcie; gdy takich nie ma – prowokujcie i stwarzajcie kłamliwe plotki, rozgłaszajcie je i obłudnie rozdzierajcie szaty z oburzenia: „Co to się teraz dzieje w tym Kościele!…”, „Wkrótce jego nieuchronny koniec!”. ***** 3. Nieliczne (a często naciągane lub wręcz zmyślone) przypadki pedofilii wśród kleru rozciągajcie na CAŁY kler. Pozujcie na troskliwych obrońców dzieci. ***** 4. Udawajcie rozsądnych, racjonalnych i naukowych („Przecież mamy XXI wiek!”, „Kto dziś jeszcze wierzy w te bajki?!”, „Ciemnogród”), ironizujcie („Co bierzesz?”, „Zmień lekarza!”), w ostateczności, z braku rzeczowych argumentów, przeklinajcie (tego chyba nie muszę was uczyć…). ***** 5. Ostro punktujcie każdy, nawet najmniejszy przejaw majątku Kościoła („Widziałeś te marmury w kościołach?”, „Te ołtarze kapiące od złota?”, „A nowy samochód proboszcza?”). Wiadomo, że forsa niezawodnie działa na wielu. ***** 6. Biblię przedstawiajcie zawsze jako naiwne bajki starożytnych pasterzy, Eucharystię – jako „wafelek” przenoszący wirusy, Różaniec (o, jak ja nienawidzę Różańca!…) i inne praktyki religijne – jako prymitywne zabobony, Świętych – jako demagogów i niezdiagnozowanych pomyleńców, Dekalog – jako zniewolenie człowieka, ewidentne cuda, szczególne eucharystyczne – jako wymysły dla łatwowiernych. A wreszcie, i to jest najważniejsze, samo piekło – jako fikcję wymyśloną przez przebiegły kler dla straszenia i podporządkowania sobie naiwnych prostaków. ***** 7. Szczególnie mocno próbujcie podważać autorytet Jana Pawła II, który mi tyle dusz odebrał! Wykreujcie go na „obrońcę pedofilów w sutannach”. Nieważna prawda, ważny skutek. ********** Gdy już to wszystko zrealizujecie, wówczas niektórzy nabiorą się na to i wpadną na całą wieczność w moje sidła. A wtedy ja powiem im z satysfakcją: „Już za późno. Trzeba było słuchać księży!” ***** (–) Szatan, strącony z Nieba ex-cherubin, „Non serviam!”
Wojtek Polak2020.10.13 16:56
a nie straszny wam covid nie boicie się miliomów ciał na ulicy Cichanouska morderczyni narodu Białoruskiego? u nas Morawiecki wprowadza obostrzenia i rozważa kolejne nakazy zakazy a na Białorusi Cichanouska chce doprowadzić do śmierci narodu Białoruskiego i taką to morderczyni premier Morawiecki gości w willi na Saskiej kępie. czy aby nasi rządzący nie przykładają ręki do śmierci milionów obywateli Białorusi? o co w tym wszystkim chodzi-może o kasę i poniżania narodów? bo jeśli covid nie szkodzi Białorusinom i mogą protestować to komu covid szkodzi i czemu służą durne niedorzeczne obostrzenia i lockdawny?
Wojtek Polak2020.10.13 17:06
Przestań się PODSZYWAĆ, trolu!
Randka już teraz, teraz ...2020.10.13 16:44
Mam kamerkę w mojej odbytnicy podłączoną do internetu. Zobaczysz nie tylko moje hemoroidy ale i obrzezanego chüja w mojej düpie. . . . Zajrzyj tu: [email protected] i umów się. ========================= I słowo od mojego sponsora: Spółka Państwowa GM offeruje poprawioną formułę znanego i znakomitego produktu: "Albert extra VERGIN oil do smarowania odbytnic i do spożycia".
Zarabiaj Nawet 200$ dziennie2020.10.13 16:42
Praca Zdalna dla Każdego - Nowy biznes 0nline, Wysokie zarobki miesięcznie, hit roku 2020, wysokie i stałe dochody, praca zdalna wystarczy smartfon lub laptop, teraz każdy może tak zarabiać, obecnie można zapisać się bezpłatnie i nauczyć inwestowania na stronie: https://bit.ly/34QZpbj ---- Od razu po zapisaniu otrzymasz system do zarabiania, który pozwoli Ci jeszcze dziś zarobić pierwsze pieniądze!