Chrystus uzdrawia nie tylko duszę, ale i ciało! ,,Przedziwne rzeczy widzieliśmy dzisiaj'' - zdjęcie
09.12.19, 07:09

Chrystus uzdrawia nie tylko duszę, ale i ciało! ,,Przedziwne rzeczy widzieliśmy dzisiaj''

15

1. czytanie (Iz 35, 1-10)

Sam Bóg przyjdzie, aby nas zbawić

Czytanie z Księgi proroka Izajasza

Niech się rozweselą pustynia i spieczona ziemia, niech się raduje step i niech rozkwitnie! Niech wyda kwiaty jak lilie polne, niech się rozraduje, skacząc i wykrzykując z uciechy. Chwałą Libanu ją obdarzono, ozdobą Karmelu i Szaronu. Oni zobaczą chwałę Pana, wspaniałość naszego Boga. Pokrzepcie ręce osłabłe, wzmocnijcie kolana omdlałe! Powiedzcie małodusznym: «odwagi! Nie bójcie się! Oto wasz Bóg, oto pomsta; przychodzi Boża odpłata; on sam przychodzi, by was zbawić».

Wtedy przejrzą oczy niewidomych i uszy głuchych się otworzą. Wtedy chromy wyskoczy jak jeleń i język niemych wesoło wykrzyknie. Bo trysną zdroje wód na pustyni i strumienie na stepie; spieczona ziemia zmieni się w pojezierze, spragniony kraj w krynice wód; a badyle w kryjówkach, gdzie legały szakale – w trzcinę i sitowie.

Będzie tam droga czysta, którą nazwą drogą świętą. Nie przejdzie nią nieczysty, gdy odbywa podróż, i głupi nie będą się tam wałęsać. Nie będzie tam lwa, ni zwierz najdzikszy nie wstąpi na nią ani się tam nie znajdzie, ale tamtędy pójdą wyzwoleni. Odkupieni przez Pana powrócą, przybędą na Syjon z radosnym śpiewem, ze szczęściem wiecznym na czołach; osiągną radość i szczęście, ustąpi smutek i wzdychanie.Ewangelia (Łk 5, 17-26)

Chrystus uzdrawia duszę i ciało

Słowa Ewangelii według Świętego Łukasza

Pewnego dnia, gdy Jezus nauczał, siedzieli tam też faryzeusze i uczeni w Prawie, którzy przyszli ze wszystkich miejscowości Galilei, Judei i z Jeruzalem. a była w Nim moc Pańska, tak że mógł uzdrawiać.

Wtem jacyś mężczyźni, niosąc na łożu człowieka, który był sparaliżowany, starali się go wnieść i położyć przed Nim. Nie mogąc w żaden sposób go przenieść z powodu tłumu, weszli na płaski dach i przez powałę spuścili go wraz z łożem na sam środek, przed Jezusa.

On, widząc ich wiarę, rzekł: «Człowieku, odpuszczone są ci twoje grzechy». Na to uczeni w Piśmie i faryzeusze poczęli się zastanawiać i mówić: «Kimże on jest, że wypowiada bluźnierstwa? Któż może odpuścić grzechy prócz samego Boga?»

Lecz Jezus przejrzał ich myśli i w odpowiedzi na nie rzekł do nich: «Co za myśli nurtują w sercach waszych? Cóż jest łatwiej powiedzieć: „Odpuszczone są ci twoje grzechy”, czy powiedzieć: „Wstań i chodź”?

Otóż żebyście wiedzieli, że Syn Człowieczy ma na ziemi władzę odpuszczania grzechów» – rzekł do sparaliżowanego: «Mówię ci, wstań, weź swoje łoże i idź do domu!» I natychmiast wstał wobec nich, wziął łoże, na którym leżał, i poszedł do swego domu, wielbiąc Boga.

Wtedy zdumienie ogarnęło wszystkich; wielbili Boga i pełni bojaźni mówili: «Przedziwne rzeczy widzieliśmy dzisiaj».

Komentarze (15):

aspiring educationalist2019.12.10 19:57
Audrey was suffering from severe hypothermia and went into cardiac arrest - meaning her heart had stopped beating and she was technically dead. More than six hours after rescuers found her cold and lifeless she was revived at Barcelona’s Vall d’Hebron Hospital. Audrey today admitted she could remember nothing of her rescue from Vall de Núria near the French border on November 3. https://www.thesun.co.uk/news/10490178/brit-woman-heart-stopped-six-hours-spain/ Szach i mat, frondokatolicy. Nic nie pamiętała.
anonim2019.12.9 15:09
A grzech to łamanie prawa Boga, więc również prawa swojej własnej natury, wszak Bóg nas stworzył.
anonim2019.12.9 15:07
Myślę, że Sokrates doskonale zrozumiałby myśl, iż grzechy niszczą zarówno duszę jak i ciało.
Urszula2019.12.9 12:51
To wiara uzdrawia, a wierzyć można we wszystko. To dlatego w szpitalach, w poważnych chorobach stosuje się placebo. Pacjent jest poinformowany, że dostaje skuteczny lek, a tymczasem podaje się sól fizjologiczną, pacjent zdrowieje bo mocno wierzy w wyzdrowienie. Nie na darmo lekarze onkolodzy twierdzą, że największym zagrożeniem dla chorego onkologicznie jest sam chory, który wykańcza się psychicznie. Lekarze potrafią pokonać chorobę, ale nie potrafią pokonać psychiki pacjenta. Jest wiele przykładów ozdrowień ludzi, którzy stosują terapie niekonwencjonalne, a wszystko dlatego bo wierzą iż stosowane środki i metody im pomogą.
andrzejhahn32019.12.9 11:30
to dlaczego wy katoliccy sekciarze korzystacie z medycyny,blokujecie kolejki w szpitalach i u lekarzy.............wy katole rzeczywiscie macie zryte berety
anonim2019.12.9 13:23
Katoliccy sekciarze niczego nie blokują ,bo katolickich sekciarzy po prostu nie ma.
anonim2019.12.9 13:33
Bóg działa też przez ludzi miedzy innymi przez lekarzy ,dał ich po to,żeby pomagali chorym .
anonim2019.12.9 18:39
Bóg ich idioto nie dał, swoją wiedzę musieli zdobyć przez ciężką naukę !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
zbg.2019.12.9 10:23
Bog jest.Brak dowodów historycznych na istnenieChrystusa.To jak osoba, której nie ma może uzdrowić duszę iciało?Proszę o wyjaśnienie.
anonim2019.12.9 13:25
Brak dowodów historycznych na istnienie Chrystusa ? A uczyłeś się historii? Kiepsko z twoją wiedzą historyczną .
zych.. 2019.12.9 13:30
Historie pisali nam żydzi podobnie jak i S i NT.
anna2019.12.12 9:04
https://www.youtube.com/watch?v=rvZwAuQFP7Q Jezus okiem świadków - film dokumentalny dowody pod powyższym linkiem WARTO OBEJRZEĆ !!!
anonim2019.12.9 9:42
Byłabym jednak za zwiększeniem nakładów na służbę zdrowia.
lady chapel2019.12.9 7:24
Jezus jest Królem Polski. PJK jest jego giermkiem
Katolik2019.12.9 8:15
Król, królowa, małpa, sowa.