Chroń się Szkaplerzem Św. Michała Archanioła! - zdjęcie
13.06.13, 09:48Szkaplerz Świętego Michała Archanioła (Fot. Michalici.pl)

Chroń się Szkaplerzem Św. Michała Archanioła!

15

Dawni chrześcijanie mieli to szczęście, że w stosunkowo łatwy sposób mogli zdiagnozować zło i je odrzucić. Dziś diabeł też umie korzystać z najnowszych zdobyczy techniki. Czy ktoś np. przypuszcza, że teledyskach takiej wokalistki, jak Rihanna zawarte są podprogowe treści okultystyczne? O grach komputerowych promujących satanizm napisano już niemało. Tak samo o pierścieniu atlantów. A ilu z nas przywozi egzotyczne pamiątki, które zostały poświęcone przez czarowników lub zawierają w sobie np. szczątki zmarłych?

Ludzie włączeni w życie Kościoła potrzebują w obecnych czasach szczególnej ochrony. Tak, jak poszczególne budynki i osoby chronią wyspecjalizowane firmy ochroniarskie, tak nasze domy i członków rodziny może chronić sam wódz wojsk niebieskich, Św. Michał Archanioł. To stróż, który nigdy nie śpi, jest wszędzie i przychodzi na każdą naszą prośbę, ba na każde nasze westchnienie.

Przyjmując Szkaplerz Św. Michała Archanioła można uzyskać nie tylko jego ochronę. "Celem przyjęcia Szkaplerza jest oddawanie czci św. Michałowi Archaniołowi, aby za jego szczególną pomocą uzyskać: Wolność, obronę i rozwój Kościoła Świętego; Łaskę dobrej spowiedzi dla siebie i innych, siłę w walce z nałogami i wadami, obronę przed herezjami, błędami i fałszywymi naukami; ustanie przekleństw, bluźnierstw i zgorszeń oraz nawrócenie wszystkich grzeszników; Ducha łagodności i pokory serca oraz wzrost wiary, nadziei i miłości; Utwierdzenie Królestwa Bożego w świecie przez potężne orędownictwo Matki Bożej Królowej Aniołów i świętych Aniołów; Wybawienie dusz z czyśćca przez modlitwę i uzyskiwanie odpustów; Łaskę dobrej i świątobliwej śmierci" – stanowi punkt 2 Statut Szkaplerza.

Warto pamiętać, że Szkaplerz Michalicki mogą nałożyć ze specjalnym błogosławieństwem jedynie księża michalici lub inni kapłani mający ich zgodę.

Więcej informacji można uzyskać tutaj:

http://www.kjb24.pl/component/content/article/1343-statut-szkaplerza-sw-michala-archaniola.html

Jakub Pacan

Komentarze (15):

anonim2013.06.13 9:52
Super ważne informacje- więcej takich!
anonim2013.06.13 11:04
Szkaplerz chroni, pierścień atlantów szkodzi... Jakoś nie widzę różnicy między jednym gusłem a drugim.
anonim2013.06.13 11:38
>> dźwignia, jankiel, Jan28, To nie gusła. Nie jest tak, że szkaplerz czy medalik jest sam w sobie amuletem albo talizmanem - to by faktycznie były gusła. Chodzi o to, że nosząc na sobie albo przy sobie taki SYMBOL, danej osobie łatwiej pamiętać, a także przywoływać na myśl to, co ów symbol wyraża. Rano muszę się ubrać, wieczorem rozebrać itd. Za każdym razem muszę wtedy, chcąc nie chcąc, spojrzeć na ten przedmiot, wziąć go do ręki. I wtedy mogę np. zwrócić się do Michała Archanioła, powierzając Mu jakąś ważną dla mnie sprawę, osobę, poprosić o pomoc w potrzebie. Sam w sobie to tylko kawałek metalu albo materiału. Ale on bardzo pomaga w utrzymaniu więzi z Osobą, której jest poświęcony. O to tutaj chodzi. Pozdrawiam
anonim2013.06.13 11:54
Przyznam że odczuwam tu pewien dysonans poznawczy. Jako człowiek prosty spytam prostymi słowami - i może ktoś mi również prostymi słowami wytłumaczy: Dlaczego nosząc ten szkaplerz i oddając cześć szczególną aniołowi - sprawy moje bliższe są Bogu ? Opieka nade mną troskliwiej jest roztaczana? Nawet jeśli to symbol który przypominać ma mi o rzeczach ważnych - to dlaczego wiąże się z rytuałem jego nadawania? Dlaczego anioł - narzędzie Boga - ma być skuteczniejszy w przekazywaniu moich próśb do Niego? Staram się nie popadać w sarkazm i na prawdę to zrozumieć. Niestety każda konstrukcja logiczna która m nie do tego zbliża, jest zbyt rozbudowana lub naciągana - aby do mnie przemówić...
anonim2013.06.13 12:32
"Szkaplerz chroni, pierścień atlantów szkodzi... " , a dźwignia bredzi...
anonim2013.06.13 12:34
>> pochodna, Nie drwij, proszę. Pamiętaj, że mówisz o sprawie, która dla wielu może być ważna. >> Markiz De, Przede wszystkim pamiętaj, że sakramentalia to nie jest coś, co bezpośrednio należy do depozytu wiary. Jeżeli nie wierzysz w symbolikę medalików czy szkaplerzy, to okej - nic w tym złego. Te symbole pojawiały się w historii jako skutek objawień prywatnych, uznanych przez KK. I czy dotyczyły Maryi, czy świętych, czy samego Chrystusa - były powiązane z pewnymi obietnicami, a także formami ich przyjęcia (to odnośnie rytuału nadawania). No i tyle. Wierzysz - to (jeśli chcesz) przyjmujesz i korzystasz. Nie wierzysz - nic złego się nie dzieje.
anonim2013.06.13 12:38
MarkizDe forum to nie korepetytornia, ale masz prostszy sposób - zapisz się na katolickie lekcje religii 6 klasy szkoły podstawowej, uczęszczaj regularnie, ucz się pilnie i po roku będziesz nie tylko rozumiał, ale i nie będziesz miał żadnych dysonansów. Oczywiście nie znam twojej sytuacji, jeśli trzeba to powinieneś zacząć od tego, żeby się ochrzcić..., ale to ty wiesz już najlepiej.
anonim2013.06.13 12:44
>> pochodna, Dla mnie nie było to bolesne. Dla innych - nie wiem. Tu na forum zdarzają się naprawdę ostre jazdy. Ale zachęcam do powściągliwości. To naprawdę niewiele kosztuje - chwilę zastanowienia i krótką decyzję.
anonim2013.06.13 13:06
Dziękuję za ten materiał. Proszę o więcej podobnych.
anonim2013.06.13 13:20
Nabi > Chylę czoła przed potęgą twojej argumentacji. Z tą belferską manierą zrobisz karierę w publicznej administracji. Wiara nie jest bezrozumna. Czego nie można powiedzieć o twoich komentarzach. Fachowo można to nazwać projekcją własnych dysfunkcji. Na początku zauważamy je (wyimaginowane lub nie) u innych. Pozdrawiam Cię.
anonim2013.06.13 13:56
+
anonim2013.06.13 14:55
Dla wyjaśnienia: Szkaplerz jako sakramentale http://szkaplerz.pl/szata/index.php?go=art13 K A T E C H I Z M K O Ś C I O Ł A K A T O L I C K I E G O http://www.katechizm.opoka.org.pl/rkkkII-2-4.htm
anonim2013.06.13 19:28
+++
anonim2013.06.14 9:17
"Celem przyjęcia Szkaplerza jest oddawanie czci św. Michałowi Archaniołowi" - to nie jest złamanie pierwszego przykazania? Oddawanie czci należy się jedynie Bogu.
anonim2013.06.20 9:24
"stawiam przed tobą życie i śmierć błogosławieństwo i przekleństwo wybieraj" WYBIERAJ. Pierścień atlantów czy medalik Maryi. Czego symbolem jest medalik, krzyż, szkaplerz - wiemy. Czyje są amulety, talizmay czy inne magiczne, energetyczne pierścienie - nie wiemy. Taka jest pierwsza różnica.