Cerkiew: Święta doktryna jest niezmienna - zdjęcie
09.02.16, 16:25

Cerkiew: Święta doktryna jest niezmienna

3

Biskupi rosyjskiej Cerkwii odbyli w Moskwie dwudniowe spotkanie, po którym wydali oświadczenie dotyczące niezmienności doktryny.

Zacytowali abp. Serafima Sobolewa (1881-1950), którego ogłosili świętym, a który zalecał bardzo gorliwą dbałość o wiarę prawosłąwną. "Ważną cechą Kościoła jest niezmienność jej dogmatycznego, moralnego i kanonicznego nauczania, które pochodzi od samego Boga, naszego Pana Jezusa chrystusa... Niezmienność nauczania Kościoła prawosławnego zachowała wiarę apostolską w całej jej czystości, co wyróżnia ją spośród innych wyznań chrześcijańskich".

Biskupi dodali, że świadomością tego Cerkiew zawsze będzie się kierować. Hierarchowie modlili się też za pokój na Ukrainie oraz zaapelowali o położenie kresu prześladowaniom chrześcijan na Bliskim Wschodzie.

hk/mospat.ru

Komentarze (3):

anonim2016.02.9 17:09
No cóż jaka "czystość" skoro nie uznają "Ty jesteś Piotr, skała i na tej skale zbuduję mój Kościół" ? Bracia prawosławni - nawróćcie się na jedyną prawdziwą wiarę, którą zbudował Jezus w oparciu o swój Kościół i spadkobierców Piotra. O współpracy z władzami Rosji nie ma też co wspominać, gdzie ta prawdziwa wiara, która współpracuje z Kremlem? Na pewno są blisko doktrynalnie Kościołowi Katolickiemu, ale inne wyznania prawosławne są jeszcze bliższe.
anonim2016.02.9 17:39
DarekW - owszem, uznają, tylko interpretują inaczej. Nie muszę Ci przypominać, że w pierwszych wiekach chrześcijaństwa o prymacie biskupa Rzymu nikt nie słyszał, tylko stolice apostolskie były sobie równe. Rzym zacytowane przez Ciebie słowa naszego Pana zaczął szybko interpretować w znany nam sposób. Być może to racja, jednak trudno odmówić prawosławnym prawa do innego rozumienia tych słów. Prawdziwą wiarę opartą o Credo prawosławni mają, także czy mogą nawrócić się na wiarę w prymat? Chyba będzie trudno.
anonim2016.02.9 19:30
Ciekawe co by im powiedział Św. Andrzej Bobola? Przecież zabili go prawosławni Kozacy.