Cela Plus: Zatrzymania w ,,Poczcie Polskiej'' - zdjęcie
11.06.19, 08:55screenshot Youtube / Fot. Henryk Borawski via Wikipedia, CC 4.0

Cela Plus: Zatrzymania w ,,Poczcie Polskiej''

7

11 osób zostało zatrzymanych przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego w związku ze sprawą zamówień publicznych o wartości ponad 30 mln zł realizowanych na rzecz Poczty Polskiej.

Funkcjonariusze warszawskiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali 11 osób, w tym 2 osoby związane z działaniem warszawskiej spółki informatycznej, 5 pracowników Poczty Polskiej oraz osoby powiązane biznesowo i rodzinnie z zatrzymanymi przedstawicielami Poczty. Jednocześnie agenci CBA prowadzą przeszukania w kilkunastu miejscach, w tym w mieszkaniach zatrzymanych, siedzibach Poczty Polskiej i spółki realizującej zamówienia, jak również w miejscach powiązanych z zatrzymanymi osobami.

Czynności zostały przeprowadzone w związku ze śledztwem prowadzonym przez CBA wspólnie z Prokuraturą Okręgową w Warszawie. Postępowanie dotyczy realizacji zamówień publicznych na rzecz Poczty Polskiej o wartości ponad 30 mln zł, w zamian za korzyści majątkowe przyjmowane przez przedstawicieli Poczty w wysokości co najmniej 300 tys. zł.

Zatrzymane osoby w prokuraturze usłyszą zarzuty.

Sprawa ma charakter wielowątkowy i rozwojowy. Planowane są kolejne zatrzymania.

dam/cba.gov.pl

Komentarze (7):

PocztaDewocjonalnaŚmierdziKruchtą2019.06.11 13:17
Poczta to stragan z katolickimi bzdetami i literaturą z PiSowskiego polit-biura. Kobiety w okienkach zachowują się jak zakonnice przebrane w cywilne łachy, żeby zarabiać na etacie dla kleru. Pewnie na zapleczu otwiera się listy i czyta je, żeby znać nastroje społeczeństwa. Specjalnie dla nich piszę różne wywrotowe rzeczy o władzy i klerze, żeby im piana ciekła z pysków. Nadawca oczywiście fałszywy. Za to adresat - zawsze jakiś znany mi z gazet pociotek władzy wessany na nowe stanowisko albo instytucja trudniąca się lizidupstwem i wazeliniarstwem. Pełna zabawa.
Polak Ateista Dumny Gej2019.06.11 11:07
Funkcjonariuszka TVPKorea, PiSowska szmata Holecka dostała małpiego rozumu na wizji. Zobaczcie jakie miny stroiła w wywiadzie z przedstawicielką opozycji. Kpina z widzów, kpina z pieniędzy podatników https://www.pudelek.pl/artykul/147687/danuta_holecka_kloci_sie_na_wizji_z_katarzyna_lubnauer_nie_jest_pani_wstyd_ze_pani_klamie/ # poważny program publicystyczny😂😂 # telewizja publiczna😂😂😂😂
bezlitosny internauta2019.06.11 9:41
Sprawdza się stara zasada, że najciemniej pod latarnią. Czy teraz do urzędów pocztowych trafi jeszcze więcej wydawnictw i bibelotów o Żołnierzach Wyklętych i związanych z religią katolicką?
anonim2019.06.11 10:12
Pajacu, chodzi o spółki informatyczne, a nie wydawnictwa. Sprawa dotyczy przetargów publicznych, ale co o tym może wiedzieć facet od pieluch.
bezlitosny internauta2019.06.11 11:02
A tego już nie doczytałeś? "5 pracowników Poczty Polskiej oraz osoby powiązane biznesowo i rodzinnie z zatrzymanymi przedstawicielami Poczty." I nie od pieluch tylko od pieluchomajtek i podkładów chłonnych. Ponadto od mycia, karmienia, pojenia, rehabilitacji, podawania leków, podtrzymywania na duchu a nawet - uwaga - od wspólnej modlitwy. Wspaniała praca, polecam, choć nie każdy ma w tym kierunku predyspozycje. Jeśli dla ciebie opieka nad staruszkiem dotkniętym demencją to powód do wstydu i kpin, to jakim jesteś chrześcijaninem? I co robisz na tej stronie?
anonim2019.06.11 13:19
Jestem na tej stronie bo chcę. Skąd twoje przekonanie że jestem chrześcijaninem, pokaż gdzie tak napisałem?
anonim2019.06.13 8:05
Przepraszam zapomniałem że katolik to też chrześcijanin. Zwracam honor, co złego to nie ja.