08.03.20, 17:45Fot. Krystian Maj (KPRM) via premier.gov.pl

Cela Plus: Udaremniono rekordowy przemyt heroiny. ,,To wielki sukces polskich służb''

Dzisiaj możemy przedstawić kolejny wielki sukces polskich służb” – mówił szef rządu podczas wspólnej konferencji prasowej z ministrem spraw wewnętrznych i administracji Mariuszem Kamińskim. Jak dodał, To była bardzo trudna i skomplikowana operacja.

Próbowano przemycić 275 kilogramów heroiny, wartej około 60 mln zł. Zlikwidowano też kanał przemytu narkotyków z Bliskiego Wschodu i Ameryki Południowej. To efekt wielomiesięcznej pracy policjantów z Centralnego Biura Śledczego Policji, pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Gdańsku. W Polsce w działaniach brali też udział funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej. Operacje przeprowadzono na terenie Belgii, Holandii, Turcji i Polski, przy wsparciu Europolu.

Z roku na rok udaremniamy coraz większą kontrabandę. Dzięki temu zyskuje też polski budżet” – kontynuował Mateusz Morawiecki.

Premier podziękował wszystkim zaangażowanym w tę akcje służbom. Grupy przestępcze wykorzystują zaawansowane technologie. Tym większy szacunek dla naszych służb – podsumował.

Premier.gov.pl

Komentarze

aktorzyna z PGR2020.03.8 18:18
Niby tacy sprawni politycy, mistrzowie rządzenia i pogromcy mafii vatowskiej, którzy skończyli, jak to mawia prezes, z imposybilizmem, a teraz jęczą, że głupiego abonamentu na RTV nie umieją zebrać. I to mając w swoich rękach wszelkie możliwe służby i instytucje... Teraz wyciągaj rączkę po 2 mld na swoją propagandę w TVP.... Jak się nazywa takich ludzi? Nieudacznicy? Ofermy?
Katolicka Kretynizacja Polski2020.03.8 18:10
Heroina zabija, to prawda. Ludzie sami wybierają czy chcą żyć czy nie. Natomiast pan premierze Morawiecki, razem z Dudą i Kaczyńskim wydajecie wyrok śmierci na ludzi, których zżera rak w imieniu Rzeczpospolitej Polskiej. 2 mld. zł przeznaczacie na swoją promocję w TVP, na propagandę sukcesu, na hejt, na szczucie. Środkowy palec waszej funkcjonariuszki to wyraz pogardy nie w stosunku do opozycji ale polskiej onkologii i ludzi, którzy walczą o życie. Wystąpienie z Dudą i funkcjonariuszami TVP na ściance z flagami polskimi (szkoda, że nie było logo i sztandarów tzw. telewizji publicznej, czytaj: pisowskiej) jednoznacznie świadczy o trzymanie za mordę tego ważnego dla waszych przekrętów i manipulacji medium.
slawomir2020.03.8 20:05
Te ty tak na poważnie? A wizyte u psychiatry już zamówił?