Cela plus: Powraca sprawa senatora Koguta. CBA zatrzymało trzy osoby - zdjęcie
11.12.19, 08:40(fot. screen)

Cela plus: Powraca sprawa senatora Koguta. CBA zatrzymało trzy osoby

3

Trzy osoby związane z działalnością jednej z warszawskich spółek zatrzymane przez Centralne Biuro Antykorupcyjne. W tle śledztwo dotyczące korupcji i powoływania się na wpływy w instytucjach państwowych.

Funkcjonariusze krakowskiej delegatury CBA prowadzą śledztwo w sprawie podejmowania się pośrednictwa w załatwieniu spraw w zamian za korzyści majątkowe, przy powoływaniu się na wpływy w instytucjach państwowych, samorządowych i innych, województwa małopolskiego oraz udzielania korzyści majątkowych osobom pełniącym funkcje publiczne. Zarzuty w tej sprawie usłyszało 21 osób, w tym były senator RP VIII kadencji.

Do tej sprawy agenci CBA zatrzymali kolejne trzy osoby powiązane obecnie bądź też w przeszłości z jedną z warszawskich spółek. Wszystko wskazuje na to, że zatrzymani udzielili korzyści majątkowe w formie darowizny na rzecz wskazanych fundacji, bądź też złożyli obietnicę ,,gratyfikacji”, w zamian za podjęcie się pośrednictwa byłego senatora w załatwieniu korzystnego dla tej spółki rozstrzygnięcia przetargu. Ustalenia śledczych wskazują, że zatrzymani złożyli obietnicę udzielenia korzyści majątkowej w kwocie 1 mln zł pod zakup gruntów, na których miało zostać wybudowane Centrum Autyzmu.

Zatrzymane przez CBA osoby usłyszą zarzuty w Prokuraturze Regionalnej w Katowicach.

 

bz/cba.gov.pl

Komentarze (3):

Pet2019.12.11 14:20
Tyż był krysztoł, ino się rozprysł. Kogut znaczy się.
ddrty2019.12.11 11:53
kogut nie sypał bo go poratowali ale może jak go CBA dociśnnie to wyciągnie więcej bo w pojedynke nie dzaiłał - jezu tam w tym pisie to chyba nie ma jednego uczciwego
Janek2019.12.11 10:44
Poświęcili głowę koguta na niedzielny obiad? A co z przestępcami, co trują nas żywnością? Panie min. Ziobro i podlegli Panu mu prokuratorzy, kiedy zajmiecie się przestępcami co trują i sprzedają skażoną "żywności" przeznaczoną do konsumpcji? Kiedy zaprowadzicie przestępców do sądów powszechnych, bo to są przestępcy, tak jak za sprawą dopalaczy? Sprzedawana w marketach i na rynku żywność to eutanazja w odłożonym czasie. To depopulacja ludności. To dla każdego konsumenta musi się źle skończyć! MOCNE, ogólnie dostępna i bez ostrzeżeń na etykietach "zdrowa" polska "żywność" w wykonaniu PiS i zjednoczonej prawicy wygląda tak, jak poniżej, a to za sprawą pierwszego truciciela Polaków z ramienia PiS Min. Rolnictwa p. Ardanowskiego, MOCNE, ogólnie dostępna i bez ostrzeżeń na etykietach "zdrowa" polska "żywność" w wykonaniu PiS i zjednoczonej prawicy wygląda tak, jak poniżej, za sprawą pierwszego truciciela Polaków z ramienia PiS min. Ardanowskiego, System przetwórstwa Rolno Spożywczego i mafia trują Glifosatem Polaków youtube.com/watch?v=K_g_rrV3Pmg RÓBCIE BADANIA na zawartość Glifosatu w swoich organizmach! youtube.com/watch?v=NJkn0QfUmoQ Załatwiłem 15% RABAT-u na badanie glifosatu i witaminy D3 w laboratoriach ALAB youtube.com/watch?v=yrFWfIzAO3Q Nie głosujcie na marionetkę. Duda nic nie robi w obronie Polaków! youtube.com/watch?v=pDtMoOESYD0