Cela Plus: Mocny cios CBA w mafię paliwową! Zatrzymano eksperta od ,,słupów'' - zdjęcie
30.10.20, 06:55Fot. ilustracyjne via CBA.gov.pl

Cela Plus: Mocny cios CBA w mafię paliwową! Zatrzymano eksperta od ,,słupów''

4

Kolejny zatrzymany w śledztwie dotyczącym działania zorganizowanej grupy przestępczej, która naraziła Skarb Państwa na uszczuplenie w podatku VAT na ponad 63 mln zł.

Funkcjonariusze łódzkiej Delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali na terenie woj. lubelskiego kolejną osobę w ramach postępowania dotyczącego tzw. "mafii paliwowej" działającej na terenie RP w latach 2013-2018. Ustalenia śledczych wskazują, że grupa zorganizowała szereg firm, które dokumentując rzekomy obrót paliwami płynnymi, przyjmowały na swoje rachunki, a następnie przekazywały dalej pieniądze pochodzące z procederu. Wartość wyłudzonego w ten sposób podatku VAT mogła wynieść ponad 63 mln zł.

Zgromadzony do sprawy materiał dowodowy wskazuje, że zatrzymany mężczyzna pełnił w przestępczym schemacie rolę osoby pomagającej organizatorom przestępstwa w znalezieniu tzw. "słupa", czyli osoby formalnie zarządzającej spółką wykorzystywaną do działań przestępczych.

Zatrzymany mężczyzna w Prokuraturze Regionalnej w Białymstoku usłyszał zarzuty pomocnictwa w przestępstwie narażenia na uszczuplenie i uszczuplenia należności Skarbu Państwa z tytułu nieodprowadzonego podatku VAT.

W związku z tą sprawą funkcjonariusze CBA zatrzymali w sierpniu cztery osoby- członków tej samej grupy przestępczej.

CBA.gov.pl

Komentarze (4):

Agnie2020.10.30 13:26
Cześć! Nazywam się Agnieszka, mam 23 lata. Chcę znaleźć mężczyznę do intymnych spotkań i komunikacji. Z przyjemnością odpowiem wszystkim, napisz do mnie na stronie randkowej, oto moja strona - loveto.one/agnie
EMD2020.10.30 10:29
Czyli wyłudzili 0.9 Sasina.
Konrad Józef Turzyński2020.10.30 9:32
Skończcie z tym DURNYM napisem "cela plus"! Czy jeszcze nie dostrzegacie jego bełkotliwości?
JonB2020.10.30 7:13
To na pokaz, przykrywka. Jesli nawet kogos zatrzymali, to zaraz wypuszcza. Mydlenie oczu. Panstwa polskiego juz dawno nie ma.