03.07.20, 10:19fot. Screenshot/ youtube/ TVP Kraków

Cela plus: Major Wojska Polskiego podejrzany o łapówkarstwo

Żandarmeria wojskowa zatrzymała trzy osoby: majora Wojska Polskiego, cywilnego pracownika armii oraz przedsiębiorcę z Gorzowa Wielkopolskiego. Sprawa dotyczy naprawy pojazdów wojskowych, a Prokuratura Okręgowa w Poznaniu zatrzymała w sumie 11 osób.

Dokładnie sprawa dotyczy naprawy pojazdów z 44 Wojskowego Oddziału Gospodarczego w Krośnie Odrzańskim oraz 45 WOG w Wędrzynie. To tam pracowali zatrzymany major i pracownik cywilny, którzy przyjęli łapówkę od przedsiębiorcy z Gorzowa Wielkopolskiego. Biznesmen miał naprawiać i remontować pojazdy w wojskowych jednostkach. W czasie zatrzymania zabezpieczono blisko 60 tys. złotych.

Prokurator postawił zarzuty przyjęcia korzyści majątkowej w zamian za naruszenie prawa, a przedsiębiorcy zarzut przekupstwa. Zatrzymanym grozi 10 lat więzienia. Zastosowano wobec nich środki zapobiegawcze w postaci aresztu.

Oprócz wspomnianej sprawy Prokuratura w Poznaniu w ciągu ostatnich dwóch tygodni zatrzymała 11 osób. Sprawa dotyczy dostawy mebli dla 18. Wojskowego Oddziału Gospodarczego w Wejherowie. Przez oszustów do jednostek trafił wadliwy sprzęt, a Skarb Państwa stracił ponad 1,6 mln złotych.

Jeden z zatrzymanych pełnił funkcję kierownik Sekcji Sprzętu Kwaterunkowego, natomiast drugi był przedstawicielem firmy, która realizował wadliwe zamówienie.

Kolejnym sukcesem jest zatrzymanie sześciu osób, w tym byłych i obecnych pracowników 13. Wojskowego Oddziału Gospodarczego w Grudziądzu oraz właściciela składu towarów masowych. Wszyscy są zamieszani w przekręt dostawy miału węglowego dla 13 WOG. Zatrzymani narazili państwo na stratę ponad 800 tys. złotych oraz próbę wyłudzenia 625 tys. złotych.

ks/ TVP INFO

Komentarze

polski trep2020.07.3 20:21
służalczość,kasa, kasa
Klapaucjusz2020.07.3 13:40
A propos, jak się miewa pan Bartek Misiewicz? Rok temu spędził 5 miesięcy w areszcie i co? Był jakiś akt oskarżenia? Proces sądowy? Zadośćuczynienie za bezprawny areszt? A może w folwarku Prawa i Sprawiedliwości można zamykać niewygodnych ludzi w areszcie bez żadnych konsekwencji?
ktos2020.07.3 10:29
A respiratory, a maseczki, a SKOKI, a śmigłowce.... "Małych złodziejaszków wieszacie, A wielkim nisko się kłaniacie"