Cela plus. CBA zatrzymało oszustów wyłudzających środki z funduszy unijnych  - zdjęcie
27.08.20, 09:22Fot. via: cba.gov.pl

Cela plus. CBA zatrzymało oszustów wyłudzających środki z funduszy unijnych

1

Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali trzy osoby mające związek z wyłudzaniem funduszy unijnych. To beneficjent, asystent i wykonawca jednego z projektów. Według ustaleń poznańskiej prokuratury oszuści mieli wyłudzić z Europejskiego Funduszu Społecznego 10 mln zł.

Do zatrzymań doszło w ub. poniedziałek. Oszuści mieli wykorzystywać podrobione i poświadczające nieprawdę dokumenty. W czasie przeszukań miejsc zamieszkania i miejsc pracy podejrzanych funkcjonariusze z poznańskiej delegatury CBA zabezpieczyli dokumentację mającą związek ze śledztwem oraz zajęli mienie o wartości 150 tys. zł.

Podejrzanym prokuratura przedstawiła zarzuty „popełnienia przestępstw polegających na doprowadzeniu do niekorzystnego rozporządzenia mieniem znacznej wartości w kwocie ponad dwóch milionów złotych oraz posługiwania się podrobionymi i poświadczającymi nieprawdę dokumentami”. Wobec wszystkich trzech zatrzymanych zastosowano środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego, dozoru policji oraz zakazu opuszczania kraju. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

kak/tvp.info.pl

Komentarze (1):

Kaja2020.08.27 10:11
a gdzie zajęcie majątku ? Czekam na informacje o konfiskacie majątku skazanym za oszustwa, a takich niestety nie ma