Cejrowski szokuje: Oddałbym Niemcom Szczecin. To nie jest polskie miasto. Ale... - zdjęcie
17.09.17, 12:12Przemysław Jahr / Wikimedia Commons (Own work) [Public domain], edytowane

Cejrowski szokuje: Oddałbym Niemcom Szczecin. To nie jest polskie miasto. Ale...

"Proszę pana, wbrew temu, co pan sobie teraz pewnie myśli, natychmiast oddałbym Szczecin Niemcom, bo Szczecin nie jest polskim miastem(...)Ale zapłaćcie kontrybucję za II wojnę światową"- powiedział Wojciech Cejrowski w rozmowie z niemieckim dziennikarzem.

"Niemcy są w konflikcie o pewne terytoria i idee od tysiąca lat. Polska powinna stanąć w prawdzie i powiedzieć – wiemy, że chcecie Śląsk – i różnych wpływów, ale my nie chcemy. Teraz spróbujmy znaleźć jakiś porządek rzeczy"- powiedział podróżnik, w którego ocenie "Szczecin nie jest polskim miastem", dlatego też trzeba oddać je natychmiast Niemcom. 

"Proszę pana, wbrew temu, co pan sobie teraz pewnie myśli, natychmiast oddałbym Szczecin Niemcom, bo Szczecin nie jest polskim miastem. Jak pan się przespaceruje po cmentarzu w Szczecinie tam są same niemieckie groby. Milion niemieckich grobów. Szczecin trzeba oddać z powrotem Niemcom. Ale zapłaćcie kontrybucję za II wojnę światową"- podkreślił Cejrowski. Jak przypomniał, Polska nigdy nie doczekała się odszkodowań od Niemców za straty poniesione podczas II wojny światowej. Nie było również aktu pokoju między Polską a Niemcami. 

"Proszę zapłacić kontrybucje wojenne, które Polsce nie zostały zapłacone do tej pory. I po II wojnie światowej trzeba podpisać akt pokoju między Polską a Niemcami, który nie został podpisany. Wypowiedzieliście nam wojnę, ale nie zawarliśmy nigdy pokoju po II wojnie światowej"- mówił do niemieckiego dziennikarza.

yenn/Youtube