CBŚP zatrzymało podejrzanych o mord na Jaroszewiczach - zdjęcie
14.03.18, 07:00

CBŚP zatrzymało podejrzanych o mord na Jaroszewiczach

Krakowskie CBŚP zatrzymało podejrzanych o zabójstwo małżeństwa Jaroszewiczów. Były premier Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej Piotr Jaroszewicz i jego żona Alicja zostali zamordowani 1 września 1992 roku w warszawskim Aninie.
 
Jaroszewiczów zamordowano w nocy z 31 sierpnia na 1 września 1992 r. w ich willi w warszawskim Aninie. Byłemu premierowi bandyci zacisnęli na szyi rzemienną pętlę. Przedtem go maltretowali. Jego żona, Alicja Solska-Jaroszewicz, zginęła od strzału w głowę z bliskiej odległości ze sztucera męża.
 
Jak inforuje portal TVP Info, w styczniu tego roku zatrzymany został człowiek powiązany z tzw. gangiem porywaczy, który działał na terenie Małopolski. Mężczyzna uczestniczył w porwaniu krakowskiego biznesmena w 2013 roku i właśnie pod tym zarzutem trafił do aresztu śledczego w Krakowie. Okazało się, że doskonale znał gang karateków.

Dzięki pracy krakowskiego CBŚP policjanci zatrzymali dwóch członków gangu karateków. Teraz cała trójka jest podejrzana o zamordowanie małżeństwa Jaroszewiczów.
 
Napad na Jaroszewiczów miał charakter czysto rabunkowy - według śledczych nie było w nim żadnego wątku politycznego.
 
Pierwszy raz czterech podejrzanych zatrzymano w roku 1994. Twierdzili, że są niewinni - i sąd uniewinnił ich z braku dowodów w roku 1998. W roku 2000 podtrzymano ten wyrok, wskazując też na rażące uchybienia organów ścigania w początkowej fazie badania zbrodni.
 
mod/tvp info