Jak wynika z wielu sondaży przeprowadzonych przez CBOS, zauważalny jest stały wzrost poparcia dla działań rządu. Potwierdza to także najnowsze zaprezentowane badanie.

"Zapewne poprawa sytuacji zdrowotnej związanej z pandemią, luzowanie obostrzeń, a również rządowy plan wychodzenia z kryzysu, sprawiły, że w czerwcu obserwujemy niewielką, trzypunktową poprawę notowań rządzącej koalicji. Notowania opozycji zmieniły się nieznacznie" – czytamy w komentarzu CBOS do badania przeprowadzonego w dniach 7-17 czerwca.

Poparcie dla obozu Zjednoczonej Prawicy zadeklarowało 35,6 proc. ankietowanych, co stanowi wzrost w stosunku do poprzedniego badania wykonanego w maju o 2,8 pkt proc.

Na drugim miejscu znalazła się Polska 2050 Szymona Hołowni z wynikiem 16,1 proc. badanych (-1 pkt proc.), a na trzecim - Koalicja Obywatelska, która mogłaby liczyć na 11,3 proc. respondentów (+0,3 pkt proc.), co jest najsłabszym dotychczasowym wynikiem tego ugrupowania.

Na kolejnym miejscu uplasowała się Konfederacja z poparciem na poziomie 5,5 proc. ankietowanych, co stanowi spadek o 0,6 pkt proc. Jako ostatnia do Sejmu weszłaby Lewica z poparciem 5,3 proc. badanych (-0,2 pkt proc.).

Poza Sejmem znalazłyby się Kukiz'15 i PSL.

 

mp/twitter/cbos/dorzeczy.pl