CBA zawiadomiło prokuraturę ws. Banasia. Jest odpowiedź prezesa NIK - zdjęcie
29.11.19, 17:36(fot. flickr/KPRM)

CBA zawiadomiło prokuraturę ws. Banasia. Jest odpowiedź prezesa NIK

24

Centralne Biuro Antykorupcyjne skierowało do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez Pana Mariana Banasia, Prezesa Najwyższej Izby Kontroli. Zawiadomienie jest wynikiem kontroli oświadczeń majątkowych Mariana Banasia. Jest odpowiedź prezesa NIK.

- To dobrze, że prokuratura i ewentualnie niezawisły sąd zajmą się sprawą moich oświadczeń majątkowych i skrupulatnie wyjaśnią wszystkie wątpliwości - poinformował w piątek w oświadczeniu prezes NIK Marian Banaś.

- Już dzisiaj jednak muszę kategorycznie zaprzeczyć zarzutom, że zatajałem swój stan majątkowy i mam nieudokumentowane źródła dochodów— dodawał

Jak zapewnił, "jest gotowy do składania wszelkich wyjaśnień i ze spokojem czeka na finał sprawy."

bz/PAP/froda.pl

Komentarze (24):

Agnieszka2019.11.30 16:30
Postawa PiS dała Lubnauer pretekst do mówienia, że skoro PiS teraz reaguje taka panika i ostrym domaganiem się dymisji, to znaczy, że Banaś popełniał czyny przestępcze i służby PiS kryły te czyny przestępcze Banasia, gdy był szefem Krajowej Administracji Skarbowej i Ministrem Finansów. No i PiS się zaorał.... Niby reakcja opozycji i szczucie mediów już by wystarczyły, żeby Banasia polubić i mu ufać, ale przy tej reakcji PiS-u coraz bardziej go lubię i mu ufam. Skoro bowiem tak wszyscy przed nim jako szefem NiK spanikowali i go zaszczuwają ze wszystkich stron, to daję wiarę poglądom, że jest odważny, uczciwy i zamierza się zabrać za to czego nie śmiał zrobić nikt czyli za wszystkich nietykalnych przestępców w białych kołnierzykach w Warszawie - bez względu na ich przynależność partyjna. Mam nadzieję, że wytrwa na tym stanowisku i że się wkrótce wyjaśni, kto ze wszystkich stron sceny politycznej był tak przestraszony i czym, że poszedł zmasowany atak, by mu uniemożliwić działanie. W to, że PiS taki "podatny" na zgorszenia i dążący do krystalicznej czystości we wszystkich sferach życia partyjnego i państwowego, to już chyba tylko idioci wierzą, bo jak potrafili być niewiarygodni w kwestiach światopoglądowych uwalając katolików i patriotów a wspierając zdrajców, wrogów i lewaków, to znaczy, że nie są już wiarygodni w niczym. TRZYMAJ SIĘ BANAŚ! NIE DAJ SIĘ IM I WEŹ SIĘ ZA TO POKRĘCONE TOWARZYSTWO!
702019.11.29 21:22
zrob kontrole swojej parti szumowin , ,niech poczuja wiszasy bat .
lady chapel2019.11.29 21:10
Marian Banaś (ur. 13 lipca 1955 w Piekielniku) – polski urzędnik państwowy, w latach 2005–2008 i 2015–2016 podsekretarz stanu w Ministerstwie Finansów, w latach 2005–2008 i 2015–2017 szef Służby Celnej, w latach 2016–2019 sekretarz stanu w Ministerstwie Finansów, w latach 2017–2019 szef Krajowej Administracji Skarbowej, w 2019 minister finansów w rządzie Mateusza Morawieckiego, od 2019 prezes Najwyższej Izby Kontroli. WIKIPEDIA Człowiek, który zajmuje takie stanowiska, przed objęciem funkcji jest skrupulatnie sprawdzany przez służby specjalne. Jak zatem sprawdzały go te służby??? Wina Tuska????
Foster2019.11.30 10:42
Oni swoich nie sprawdzają - tak na wszelki wypadek, żeby w gówno nie wdepnąć.Lepiej przyjąć z góry założenie, że skoro "nasz człowiek" to musi być kryształowy.
Foster2019.11.29 20:42
Przyglądam się tej mordzie i w zasadzie to trzeba by mu podziękować, że bezlitośnie obnażył hipokryzję polityków PIS. Bezpośrednio po głosowaniu w Sejmie wszyscy go ściskali, bratali się z nim, co niektórzy to go nawet całowali. Nie wierzyli, albo ignorowali wszystkie zastrzeżenia posłów opozycji. Po kilku miesiącach gówno wypłynęło na wierzch i nie da się go już obronić. Oby nie pociągnął za sobą jeszcze innych. Mamy Prezesa NIK na obraz i podobieństwo tych co go wybrali. Miejmy tylko nadzieję, że pozostali w tej firmie są od niego mądrzejsi i mniej "kryształowi". Kwiatkowski to przy nim był aniołem.
Cierpliwy.2019.11.29 21:43
A popełnił jakieś przestępstwo karalne? A obecny senator Kwiatkowski - tak.
Janek2019.11.29 19:52
Jeśli PiS wymusi na p. Banasiu dymisję, to czekają nas ponowne wybory na stanowisko szefa NIK, a w Senacie prym wiedzie rozjuszone lewactwo, i kilku, jak sami o sobie twierdzą, niezależnych senatorów. Zatem, będzie gorąco. Lewactwo zwietrzyło sukces i szaleje w Sejmie zajadle atakując p. Banasia. Czy PiS po raz kolejny strzelił sobie w stopę? Z pewnością tak. Zastanawiam się, co tym razem PiS odda w obce ręce, aby mieć swojego człowieka na tym ważnym stanowisku, jeśli już nie swojego, to przynajmniej odpowiedzialnego człowieka o wrażliwości chrześcijańskiej (łacińskiej)? Czy NIK podzieli los MSZ? A może MF? Jak się wydaje, PiS zafunduje nam podobne turbulencje majstrując przy NIK, podobnie jak przy reformowaniu sądów. Pierwsze nerwowe ruchy PiS już widać. Ważne jest również i to, że odpowiedzialne służby ochrony państwa, delikatnie mówiąc, nie działają tak, jak by się należało. Sprawa p. Banasia nie powinna ujrzeć światła dziennego w takiej odsłonie. Finał powinien być zupełnie inny. A sprawa dopiero się rozkręca. Myślę, że p. Banaś posiada wiedzę, którą jak na razie publicznie się nie dzieli. Pancerny Banaś, jak niektórzy mówią, pomimo różnych życiowych zawirowań, może być dobrym szefem NIK. P. Banaś, jako szef NIK, stał się dla elit osobą niewygodną, z dużymi uprawnieniami, i za bardzo niezależną. I ten szczegół dostrzegły wszystkie siły polityczne w Polsce, i obce służby, stąd ten wspólny bezkompromisowy atak i próby zmiany szefa NIK. Trzeba pamiętać, że NIK to instytucja kontrolująca Państwo, a jest tu co kontrolować, a i zmiany szykują nam Amerykanie i żydowski przemysł holokaust nieprzeciętne. Instytucja NIK będzie kluczem do sprawy, aby Polska była Polska.
Piotr2019.11.29 21:23
Banaś jest niewinny, ale się uwikłał w walce z podstawionymi i zakamuflowanymi gangsterami podatkowymi - z rodowodem z WSI, czerwonej i zielonkawej burżuazji, skorumpowanych służb, mafii i lóż, a poprzyklejanymi do PO i Porozumienia Gowina, a i być może również do PiS. Przecież przez cztery lata zabrał im, to znaczy nie dał im ukraść z naszych podatków ok. 400 miliardów. Jeden zamach już na niego robili. Ale ćwiczył karate i chyba judo, więc jest twardym zawodnikiem i umie wykorzystać siłę przeciwników dla ich obalenia na glebę. Wydaje im się, że skromny miliardzik z tych 400, to tysiąc płatnych agentów – dla każdego po milionie i sprawa załatwiona. Sąsiad wynajmuje trzypoziomową willę za tysiąc złotych, bo najemca robi w niej remont, a Graś dostał od Niemca pałac za darmo!
MuremZaSutenerstwemKatolickimPanaMariana2019.11.29 18:29
Teraz widać jak na dłoni, że dopiero zajęcie sutenera czy alfonsa, prowadzenie działalności stręczyciela albo kuplerstwo daje PiSowcom niezależność nawet od kaprysów Jarozbawa Bezzębnego z Żoliborskiej Kuwety. Prezydent, premier, minister - to wydmuszki i marionetki. Wielce potrzebny szturm modlitewny za Kryształowego Sutenera! Niech pod burdelem w krakowskiej kamienicy zaroi się od klęczących z różańcami!
Cierpliwy.2019.11.29 21:39
Ile Ci ten Banaś nie dał "zarobić"?
mordechaj2019.11.29 18:28
Jest tylko jedno rozwiązanie. Trzeba powołać pana Mariana Banasia do Trybunału Konstytucyjnego. Może też on stanie się towarzyskim odkryciem Jarosława Kaczyńskiego ?
Konfederata2019.11.29 18:10
GOŚĆ WYNAJMOWAŁ PRZESTĘPCY CAŁĄ CAŁĄ KAMIENICĘ ZA 4 TYSIĄCE. W TAMTYCH CZASACH JEDNO MIESZANIE M3 WYNAJMOWAŁO SIĘ ZA 2k, WIĘC WYNAJMOWAŁ KAMIENICĘ ZA CENĘ 2 MIESZKAŃ, NAWET NIE ZACZYNAJMY TUTAJ ROZMOWY O LOKALIZACJI. No i wcale mu nie przeszkadzała agencja działająca w środku. Państwo z dykty i krowich placków. Dzięki ci nacjonalistoycznokatolicki rządzie pis. Nigdy więcej nacjonalizmu, nigdy więcej katolicyzmu przy władzy.
CO WAN ZNOWU ZYDKI SIE NIEPODOBA2019.11.29 20:07
ICEK NIGDY ZYDOKOMUNY PRZY WLADZY W POLSCE
Piotr2019.11.29 21:20
Sąsiad wynajmuje trzypoziomową willę za tysiąc złotych, bo najemca robi w niej remont, a Graś dostał od Niemca pałac za darmo!
kazimierz 12019.11.29 17:56
Uważam, ze zgodnie z zasadami w cywilizowanym świecie człowiek winny jakiegoś przestępstwa powinien być ukarany a człowiek, który nic złego nie zrobił powinien cieszyć się życiem i pracą. Nie można na podstawie przypuszczeń niszczyć i upadlać człowieka
Foster2019.11.29 18:06
upodlać !!! - jak już.
Sutener z Krakowa Marian B.2019.11.29 17:54
Niech się o de mnie odp....., bo jak ja wyciągnę armaty to kot Napoleona pójdzie do schroniska !!!!
Urszula2019.11.29 18:01
:D:D:D:D
Janek2019.11.29 17:51
A ja miałbym do pan Banasia jako szefa NIK jedną jedyną prośbę, uprzejmie proszę o podjęcie kontroli zagranicznych kont polskich polityków i urzędników. Ta kontrola może oczyści z szubrawców Polskę. Restrykcyjnie składane przez urzędników oświadczenia majątkowe, i co istotne, ich kontrola, to kpina z polskiego Narodu. Stąd i szubrawców coraz więcej, a Polski coraz mniej.
Foster2019.11.29 17:49
Nawet Prezesa nie posłuchał. Szacun !!!
gregor2019.11.29 17:49
Panie prezesie NIK zadnej dymisji bo widac jak wielki strach padl na jedna i druga strone jezeli premier jednego dnia mowi ze po przeczytaniu raportu sprawy wymagaja wyjasnien a nastepnego dnia ze konieczna dymisja to potwierdza wielki strach wielu.dopoki sad nie skaze a prokurator nie udowodni winy jest czlowiek niewinny.tak tak moze byc zadanych wielu pytanie skad to masz.
Krystyna2019.11.29 19:44
Widzę w tym wszystkim podwójne dno, ale człowieka nie można zgnoić , bo tak chce tego układ partyjny.
Olej2019.11.29 17:42
I bardzo dobrze Panie prezesie NIK-u ! Bardzo dobrze ! Proszę się również zabrać za koszenie tych, którzy Pana wystawili do wiatru i dla których zrobił Pan kawał porządnej roboty, zagrażając tzw. swoim.
Piotr2019.11.29 20:59
Banaś jest niewinny, ale się uwikłał w walce z podstawionymi i zakamuflowanymi gangsterami podatkowymi - z rodowodem z WSI, czerwonej i zielonkawej burżuazji, skorumpowanych służb, mafii i lóż, a poprzyklejanymi do PO i Porozumienia Gowina, a i być może również do PiS. Przecież przez cztery lata zabrał im, to znaczy nie dał im ukraść z naszych podatków ok. 400 miliardów. Jeden zamach już na niego robili. Ale ćwiczył karate i chyba judo, więc jest twardym zawodnikiem i umie wykorzystać siłę przeciwników dla ich obalenia na glebę. Skromny miliardzik z tych 400, to tysiąc płatnych agentów – dla każdego po milionie i sprawa załatwiona.