CBA zatrzymało śląskiego przedsiębiorcę podejrzanego o wyłudzenie zwrotu VAT w kwocie 10 mln zł - zdjęcie
29.03.21, 08:41Fot. via cba.gov.pl

CBA zatrzymało śląskiego przedsiębiorcę podejrzanego o wyłudzenie zwrotu VAT w kwocie 10 mln zł

3

Funkcjonariusze Delegatury CBA w Katowicach zatrzymali przedsiębiorcę uczestniczącego w procederze uzyskiwania nienależnego zwrotu podatku VAT przez jedną ze śląskich spółek.

Wszystko wskazuje na to, że spółka zajmująca się działalnością informatyczną wyłudziła z właściwego dla swojej działalności urzędu skarbowego nienależny podatek VAT w kwocie prawie 10 mln zł. Przestępczy charakter wyłudzeń, do których doszło w 2015 roku,  polegał m.in. na wystawianiu i przedkładaniu instytucjom publicznym nierzetelnej dokumentacji, w tym dokumentacji transportowej, związanej z obrotem towarów z udziałem podmiotów zagranicznych. Dokumenty wystawiano i przedkładano w celu  uwiarygodnienia zaistnienia fikcyjnych zdarzeń gospodarczych. 

Zatrzymany mężczyzna usłyszał w Prokuraturze Okręgowej w Katowicach między innymi zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz poświadczania nieprawdy w dokumentach. Prokurator zastosował wobec niego poręczenie majątkowe, dozór Policji oraz zakaz kontaktu z innymi podejrzanymi w sprawie.

Jest to już kolejna realizacja w sprawie, w której jak do tej pory zatrzymano i przedstawiono zarzuty 16 osobom. Planowane są kolejne czynności.

jkg/cba.gov.pl

Komentarze (3):

Tadeusz z Torunia2021.03.29 11:51
frajer
Anonim2021.03.29 9:19
Czy CBA zatrzymało podejrzanego o przeje..anie 70 mln na niebyłe i nielegalne wybory? Nie, a po co, w nagrodę jest wicepremierem.... Czy CBA zatrzymało podejrzanego o przeje..anie 1,5 mld (1.500.000.000 pln) na nieistniejącą elektrownię w Ostrołęce? Nie, a po co, w nagrodę został szefem doradców premiera. Czy CBA zatrzymało podejrzanego o przeje..anie 140 mln na nieistniejące respiratory? Nie, a po co, w nagrodę dostał milionowe dotacje. Czy CBA zatrzymało podejrzanego o przeje..anie 70 mln na wadliwe i nieskuteczne maseczki? Nie, a po co.... Czy CBA zatrezymało... Nie, a po co..
Anonim2021.03.29 10:04
Co Ty gadasz za głupoty! PiS to jest kolekcja kryształów! Może owszem czasami choć rzadko któryś coś ukradnie, ale po pierwsze uczciwie, legalnie a po drugie zgodnie z Konstytucją!